Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (3)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Robię zakupy, patrzę wokół i chyba w Niemczech zaczyna się zadyszka finansowa społeczeństwa. Schodzą towary tanie, eko zaczyna zalegać z dnia na dzień, dużo art ze zredukowanymi cenami a koszyki nabywców niezbyt wypchane. Kolejny już raz taka sytuacja. Z towarów raczej już niczego nie brakuje.
W mediach niezwykłe ocieplanie babci Angeli. Czyżby musiała wrócić?
Czekam na świeży szpinak, bo będą ßlimaczki z ciasta fr.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Joker napisał:

W drodze. Już nie prężę mięśni, już nie jestem złośliwy :). Plan na powrót bez papierosa. Oby poszło mi nie tak jak temu psu. Chęci odmówić mu nie można :) Miłego dnia!

 

 

@Jokerjak przytyjesz w trakcie rzucania fajek i jak będziesz miał problem z przerzutką na bok w łóżku to proponuję spanie od ściany jest się o co zaprzeć .Po czasie wróci Ci zwinność tego psiaka :p:dCzymam 2 kciuki:d

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po nocy przychodzi dzień a po burzy spokój :pI jedno było i drugie,błyski na niebie okrutne. Wczoraj zimnie nóżki i smalec  poczyniłam .Dobre i jedno i drugie. Lenia mam w sobie okropnego, ale co się mam spieszyć.Pogoda ducha jest ,konto po opłatach topnieje normalka ,ale nigdzie dziś nie wyłażę do sklepu to zaoszczędzę,szlaban mam   :pWszak urlop za pasem :łódź:    Miłować  się trzeba wzajemnie więc czyńcie to to nic nie kosztuje a ile satysfakcji daje :d

heart-3042975.jpg

Edytowane przez Amaranta
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, SYLWIAK napisał:

"szatana" jutro na drogę poproszę

O której byś nie jechała, byle szczęśliwie, to zrób tylko "klik", reszta parametrów "szatana" będzie już zadana. Drugą, latte w termokubek i w drogę!!!

20220609_165613.thumb.jpg.027393650e67ea3b1eda51c15f0e1e3c.jpg

A kółeczka busika niech żwawo i gładko się kręcą:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus Słonka

Dobrego trójdobia z taką meteo pogodą jak tu. Bo w sercu jeszcze maj, choć już czerwiec.

Pomyka ten, odkrywający wiele kart roczek. 

"Po co pomagać, jak zostało wam już tylko kilka godzin". 

Ludzie-ludziom, chciejcy- Ukrainie, za fantputin. Głodne, żałosne frajerstwo. Niemiecko-nazistowski, złodziejski pomiot, liżący ochłap truchła z kacapskiej, brudnej łapy. Pouczają nas, Polaków, jak mamy wprowadzać "eurowartości" i obchodzić się z demokracją. O obśluny nieszczęsne...

Smuci, że i polskie wieszczki i wieszczysławy to łyknęły jak kaczki błoto. Kijów żyje a "zabawa trwa".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieńdoberek:cześć2:wyjazd późnym wieczorem, zmienniczka będzie około 17-stej a potem to już z górki :tak2: powiem Wam, że czasami jak czytam jakie zmienniczki/zmiennicy się trafiają to skóra cierpnie. Dlatego się cieszę, że koleżanka poznaną na przerwie okazała się super babką i teraz się wymieniamy. Przez 2 lata dziadek nie chciał tu nikogo innego oprócz mnie. Dał się przekonać, że też mam rodzinę i nie mogę tu siedzieć długo. Najważniejsze, że kobieta nie psuje wypracowanych przeze mnie zasad, czyli robimy tylko to co do nas należy.

A Wy jakie doświadczenia macie że zmienniczka mi/ zmiennikami?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, SYLWIAK napisał:

Dzieńdoberek:cześć2:wyjazd późnym wieczorem, zmienniczka będzie około 17-stej a potem to już z górki :tak2: powiem Wam, że czasami jak czytam jakie zmienniczki/zmiennicy się trafiają to skóra cierpnie. Dlatego się cieszę, że koleżanka poznaną na przerwie okazała się super babką i teraz się wymieniamy. Przez 2 lata dziadek nie chciał tu nikogo innego oprócz mnie. Dał się przekonać, że też mam rodzinę i nie mogę tu siedzieć długo. Najważniejsze, że kobieta nie psuje wypracowanych przeze mnie zasad, czyli robimy tylko to co do nas należy.

A Wy jakie doświadczenia macie że zmienniczka mi/ zmiennikami?

Jedziesz już?Urlop za pasem to Ci życzę leżakowania po drzewem. Jaki gatunek sama wybierzesz i drineczka też %- ość dowolna u mnie na fotce w tle zostawiam dla Ciebie @SYLWIAK:całus-pocałunek-twarz:

Edytowane przez Amaranta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2022 o 19:20, SYLWIAK napisał:

Po 20 godzinach jazdy dotarłam do domu. Teraz należny odpoczynek 

Spokojnego i miłego urlopu!

Joker to chyba zamiast palenia to rzucił forum. Zawsze to coś :( Chłopie daj znać. Jaraj, ale się odezwij. :papieros:

@Lach, chodzi o Czeladź jako miasto?

Biedna babcia. Mam nadzieję, że ten opiekun to nie Joker co by tłumaczyło jego nieobecność (pewnie dłuższą ;)).

Dobranoc!

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2022 o 19:20, SYLWIAK napisał:

Teraz należny odpoczynek

A nie, zaraz, momencik. To Ty tam nie odpoczywałaś? Nie mów, że opieka nad starszą i chorą miłą osóbką Cię zmęczyła. Nie dość (kto pamiętał, że piszemy to osobno? Autokorekta robi robotę), że opłacili przejazd, dali jedzenie za darmo, pokój to jeszcze odpoczywanie w głowie. Czy Ty wiesz ile osób marzy o takich dwumiesięcznych wakacjach ZA GRANICĄ i to w dodatku niemiecką. Pojesz, pośpisz, popierzesz i zrobisz obiad który i tak byś zrobiła w domu za który zapłacą z 1500€ i jeszcze wielkie zmęczenie. A inne biedne niemieckie duszyczki czekają, żeby paniusia raczyła je odwiedzić, bo teraz wielce zmęczona. Wstydziłabyś się publicznie takie rzeczy pisać. A tfu. W głowach się poprzewracało i teraz mamy taki efekt.

@beatrix+ następna. Odpoczywa i odezwie się KIEDYŚ. Jak nie dajesz jedna z drugą rady to nie zajmujcie miejsca młodszym!

Kto to słyszał chociaż raz o sobie daje łapiora. :tak:

Edytowane przez marcys
  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marcys napisał:

o Czeladź jako miasto?

O izbę czeladną, przyległą do komnaty wieczerznej, pełną krzątających się z zapałem ciur, które pod odpowiednią batutą(!), wyjdą na mistrzów w sporządzaniu jadła i napitków. Albo li tylko ucztowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marcys napisał:

A nie, zaraz, momencik. To Ty tam nie odpoczywałaś? Nie mów, że opieka nad starszą i chorą miłą osóbką Cię zmęczyła. Nie dość (kto pamiętał, że piszemy to osobno? Autokorekta robi robotę), że opłacili przejazd, dali jedzenie za darmo, pokój to jeszcze odpoczywanie w głowie. Czy Ty wiesz ile osób marzy o takich dwumiesięcznych wakacjach ZA GRANICĄ i to w dodatku niemiecką. Pojesz, pośpisz, popierzesz i zrobisz obiad który i tak byś zrobiła w domu za który zapłacą z 1500€ i jeszcze wielkie zmęczenie. A inne biedne niemieckie duszyczki czekają, żeby paniusia raczyła je odwiedzić, bo teraz wielce zmęczona. Wstydziłabyś się publicznie takie rzeczy pisać. A tfu. W głowach się poprzewracało i teraz mamy taki efekt.

@beatrix+ następna. Odpoczywa i odezwie się KIEDYŚ. Jak nie dajesz jedna z drugą rady to nie zajmujcie miejsca młodszym!

Kto to słyszał chociaż raz o sobie daje łapiora. :tak:

Masz fajną satyrę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...