Skocz do zawartości

Jakie koszty j ponoszą nasi podopieczni


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Proszę o podpowiedź w następującej kwestii. Wielokrotnie słyszę u danej rodziny jak jestem, ile oni to muszą płacić za opiekę. Z tego co wiem, podopieczni otrzymują zwroty pieniążków a ich wysokość  uzalezniona jest od stopnia choroby. Nie wiem jaka jest wysokość dofinansowania. Czy ktoś może to jasno wytłumaczyć tak bym mogła się "obronić" w razie  stekania że tak dużo muszą płacić na nas. Dziękuję od razu za wyjaśnienie

Edytowane przez Pani w okularach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Pani w okularach napisał:

Witajcie. Proszę o podpowiedź w następującej kwestii. Wielokrotnie słyszę u danej rodziny jak jestem, ile oni to muszą płacić za opiekę. Z tego co wiem, podopieczni otrzymują zwroty pieniążków a ich wysokość  uzalezniona jest od stopnia choroby. Nie wiem jaka jest wysokość dofinansowania. Czy ktoś może to jasno wytłumaczyć tak bym mogła się "obronić" w razie  stekania że tak dużo muszą płacić na nas. Dziękuję od razu za wyjaśnienie

Zależy od pflegegrad. Ale moim zdaniem nie ma sensu wchodzić w pdp w takie rozmowy. Ja zawsze mówię, że to nie moja sprawa bo mi płaci firma, nie oni. A jak ich nie stac to zawsze mogą zrezygnować albo pójść do heimu, lub poprosić o opiekę kogoś z rodziny. Wolny wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pani w okularach napisał:

Witajcie. Proszę o podpowiedź w następującej kwestii. Wielokrotnie słyszę u danej rodziny jak jestem, ile oni to muszą płacić za opiekę. Z tego co wiem, podopieczni otrzymują zwroty pieniążków a ich wysokość  uzalezniona jest od stopnia choroby. Nie wiem jaka jest wysokość dofinansowania. Czy ktoś może to jasno wytłumaczyć tak bym mogła się "obronić" w razie  stekania że tak dużo muszą płacić na nas. Dziękuję 

Zawsze odpowiadam tak , jak wyżej napisała @fioletowa.mysz i mam święty spokój . Nigdy nie przywiązywałam wagi do tego , ile dostają kasy , czy w ogóle dostają , bo to nie moja działka . Jeden z niedawnych PDP , kiedy przeglądał jakieś papiery z banku zapytał , czy bym mu nie odczytała " ile ma na koncie " , bo nie mógł się z zerami uporać . Odpowiedziałam , że nie znam się na takich dokumentach i musi poczekać aż córka wróci z pracy , wtedy mu wyjaśni .... Nie moje małpy ...nie mój cyrk . Ważne , że się  moja kasa odlicza co do centa :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pflegegrad czyli opiekuńcze. Wysokość pflege geld zależy od przyznanej grupy. 

Nie wiem na pewno ale... 1 stopien to do 125 euro. 2 to 316 euro. 3. 545 euro. 4 stopien to 728 euro i stopień 5 901 euro. A i tez nie wiem czy nie pomieszalam bo osoby z demencja otrzymują inne kwoty.

Do tego dochodzi koszt opieki zasteoczej czyli raz w roku mozna dostac za 6 tyg pracy opiekuna do 1612 euro. Ale to tez roznie. Im bardziej pdp sprawny tym kwota mniejsza. Albo tez do 8 tyg w roku sfinansują heim. 

Sprawa wyglada inaczej gdy seniorzy trafiają do heimu. Tu juz sie liczy inaczej. I w baardzo skrajnych przypadkach mozna uzyskac 1995 euro.1 stopien 468 euro ale z demencją to juz 689 euro. Und so weiter...

W domowej opiece mozna tez dostac kase na przystosowanie mieszkania i max to jest 4 tysie. Na glowe

No i niektore gminy tez dają raz w roku kase seniorom. U mnie jest to dodatek wysokosci 1000 euro. Raz w roku. W styczniu.

Wiecej nie wiem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Pani w okularach napisał:

Witajcie. Proszę o podpowiedź w następującej kwestii. Wielokrotnie słyszę u danej rodziny jak jestem, ile oni to muszą płacić za opiekę. Z tego co wiem, podopieczni otrzymują zwroty pieniążków a ich wysokość  uzalezniona jest od stopnia choroby. Nie wiem jaka jest wysokość dofinansowania. Czy ktoś może to jasno wytłumaczyć tak bym mogła się "obronić" w razie  stekania że tak dużo muszą płacić na nas. Dziękuję od razu za wyjaśnienie

Moim zdaniem nie ma się przed czym bronic., bo my z ich majatkiem nie mamy nic wspolnego.Cudzy portfel nie są naszą sprawa Jeżeli ktoś jest w trudnej sytuacji finansowej, nie może " uniesc" kosztów leczenia lub opieki, to powinien zwrócić się o pomoc socjalną i to ona jest w stanie obiektywnie ocenić sytuację  i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...