Skocz do zawartości

Najlepsza inwestycja : własny dom


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, emma napisał:

ale znowu trzeba nieć kasę na niemieckie ubezpieczenie

           rzecz wykracza poza temat, więc go nie rozwinę ale niektóre opiekunki mają zarejestrowaną działalność gospodarczą w Niemczech, czyli i tak coś płacą na niemieckie ubezpieczenia , i zdarzają się bezpośrednie umowy z rodzinami niemieckimi.

   Ale przypuszczam, że chodzi Ci o prywatne ubezpieczenie w Niemczech ? jeśli o mnie chodzi w to już bym wcale nie wchodziła, bo wolę w swoje skromne nieruchomości inwestować niż w fundusze gdziekolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis jadac autokarem slyszalam w radiu Zet o nowym programie rzadowym, ktory wkrotce ma wejsc w zycie. Ten program Mieszkanie plus  to mieszkania na wynajem dla osob, ktore z roznych wzgledow nie moga lub nie chca brac kredytu. Nie sa to zadne mieszkania socjalne tylko raczej dla osob srednio zarabiajacych, glownie mlodych, ktorzy wg bankow  jednak nie maja zdolnosci kredytowej. Czynsz ma wynosic okolo 12-24 zl za metr kw. Takie mieszkanie po regularnym placeniu przez kilka lat bedzie mozna wykupic. Ekonomista radzil w radiu  Zet, aby ktos kto chce kupic w najblizszym czasie mieszkanie jeszcze sie wstrzymal, bo gdy ten program wejdzie w zycie , mieszkania stanieja, podobno juz  teraz developerzy ustalaja minimalne ceny  za metr, aby wyjsc na swoje.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Barrakuda napisał:

Dzis tez w wiadomosciach TVP 1 bylo o tym sporo informacji.

A ja już w nic nie wierzę naszemu rządowi i tak zrobią ,że wyciągnął wszystkie zaskórniaki z ludzi portfeli a potem będzie wielkie bum,bum,powiedzą ,że się przeliczyli-hahahhaha w nic nie wierzę,,,nic nie dadzą za darmo,,,a już nie wspomne o papierkologi jaka będzie i czy dana osoba zasłużyła sobie na takie mieszkanie-szkoda gadać w ogóle na ten temat,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to bedzie dzialac, ale na pewnno nie kazdy  bedzie mogl  skorzystac. W wiadomosciach podawali przyklady mlodych ludzi, ktorzy nawet niezle zarabiaja, ale np maja za krotki okres zatrudnienia lub nie maja (co teraz jest najczestsze) umowy o prace, jaka jest brana pod uwage przez banki przy udzielaniu kredytu hipotecznego.  Z tego co mowili w TV to nie bedzie jakies rozdawnictwo  dla ubogich typu mieszkania socjalne czy komunalne, czynsz moze wyniesc np przy metrazu 40m.kw. okolo 1000 zl. Duzo osob, mlodych malzenstw tyle i wiecej placi prywatnym wlascicielom a tu beda placic za nowe o dobrym standardzie mieszkanie, ktore potem bedzie mozna wykupic. a i panstwo na wynajmie zarobi, inwestycja sie zwroci. To ma byc rozwiazanie ja w TBS tylko troche tansze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja też wierzę, że będzie łatwiej wykupić mieszkanie, bo wynająć to już jest taniej niż 20 lat temu, czy 10 lat temu ( w stosunku do zarobków ). przede wszystkim dlatego, ze bardzo dużo wybudowano i gminy wreszcie zaczynają działać.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, erika napisał:

Eriko, a może założyłabyś nowy osobny temat ? sprawa ciekawa bardzo, a ja sama o mieszkaniach wiem niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minut temu, erika napisał:

niby każdy bez względu na status materialny będzie mógł się ubiegać, dużo przekrętu może być z tego http://www.bankier.pl/wiadomosc/Mieszkanie-Plus-wiecej-pytan-niz-odpowiedzi-7410254.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak weszłam na nieruchomości w moich okolicach i za głowę się złapałam -jakie kosmiczne ceny -nie ma za dużego wyboru ,ale nie dośc ,że coś brzydkiego to cena z kosmosu,,magazyny to wiadomo duży metraż itd, to nawet 950 tys, ale to mnie nie interesuje ,domy ? w środku wiocha jakich mało i cena od 400 tys, ,250 tys, to ruina do remontu ,,,pooglądałam i doszlam do wniosku ,że jak dalej tylko takie barachło będzie na zbyciu to zostaje w swoim gniazdku,,,a oglądam nie od dziś,,widzę ,że niektóre domy nie mogą się sprzedac ,,,trzeba będzie ruszyć samemu na przejażdzkę tu i tam i pooglądac i popytac ,,najlepsze wynalazki takim sposobem można znaleśc,,a nie chcę gdzieś na wypizdziejewie wylądować ,,nie! tylko nie to,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi a licytacje komornicze  w twojej okolicy sprawdziłaś ?

a na okazje to w nieruchomościach czeka się po parę lat, ale czasem coś wpadnie.. I ceny są z reguły do negocjacji. Taka inwestycja wymaga czasu i najpierw  odpowiedzi na podstawowe pytanie : co i gdzie i po co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Serenity napisał:

@Blondi a licytacje komornicze  w twojej okolicy sprawdziłaś ?

a na okazje to w nieruchomościach czeka się po parę lat, ale czasem coś wpadnie.. I ceny są z reguły do negocjacji. Taka inwestycja wymaga czasu i najpierw  odpowiedzi na podstawowe pytanie : co i gdzie i po co ?

za komorników tez się wezmę ,,wiem wiem ,że są licytacje -nie jedną już mi doniesli co i gdzie ,,w małej miescinie wszyscy wszystko wiedzą ,nawet co dzisiaj w garnku gotujesz-hahahha:hahaha:

już mam odpowiednich ludzi na czatach ustawionych-kukają tu i tam:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Blondi napisał:

Tak weszłam na nieruchomości w moich okolicach i za głowę się złapałam -jakie kosmiczne ceny -nie ma za dużego wyboru ,ale nie dośc ,że coś brzydkiego to cena z kosmosu,,magazyny to wiadomo duży metraż itd, to nawet 950 tys, ale to mnie nie interesuje ,domy ? w środku wiocha jakich mało i cena od 400 tys, ,250 tys, to ruina do remontu ,,,pooglądałam i doszlam do wniosku ,że jak dalej tylko takie barachło będzie na zbyciu to zostaje w swoim gniazdku,,,a oglądam nie od dziś,,widzę ,że niektóre domy nie mogą się sprzedac ,,,trzeba będzie ruszyć samemu na przejażdzkę tu i tam i pooglądac i popytac ,,najlepsze wynalazki takim sposobem można znaleśc,,a nie chcę gdzieś na wypizdziejewie wylądować ,,nie! tylko nie to,,,

Najlepiej kupic dzialke i postawic np. to :

http://www.altbud-domy.pl/domy-drewniane/mieszkalne/art-100,arosa.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domy drewniane całoroczne bardzo mi sie podobają -naoglądałam się też ich ostatnio,,wyszukiwałam sobie domku letniskowego -gdzie lato bym spędzała ,,ale przecież ja będę w DE -więc odpuscilam sobie narazie domki ale myśl w głowie jest nadal,,,

@LENA_57 ja do Paryża pojadę poczuć się  jako paryżanka ,,a nie do roboty:hahaha: wszędzie jechac i zachasać rękawy i robić i robić - o nie!!! dośc ,,DE -robić , w Polsce -robić , teraz Paryż? i też robic? dość dosc ,a kiedy relax??? zakupki jakieś,a jeszcze Paryż kojarzy mi się  z zakochaniem:serce::love::serce:

 

Ale gafę szczeliłam ,,przecież to @Łukaszek chcial ze mna w Paryżu domeczek remontowac -szybko szybko i dla @LENA_57 przypisalam Paryż,,,

ale to nic Łukaszku -to co napisałam do Leny może też być do Ciebie,,,-hahahhaha 

roztrzepana jestem na maxa,,wszystko przez to Kochanie:serce::love::love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Serenity dzięki za piosenkę ,odsłucham za jakiś czas ,,mam taki internet co daj boże jeszcze pisac mogę ale nic już więcej nie zrobię   ,,, ale wracam do Paryża ,,,nam już polskie obórki się znudziły i szukamy szczęscia właśnie w Paryżu,,,coś w tym jest,,,a u mnie jest tak,,ja w ciągu minuty jak mi pomysł uderzy do głowy to moge leciec na koniec świata,,,,hahahaha  jak byś mnie znała ,to byś uwierzyła o czym teraz napisałam ,,bo taka jest prawda,,,jestem niesamowicie szybka w działaniu i realizacji celów ,,trudno za mną podążyć , spontanicznośc kocham  i Paryż tez stoi otwartymi drzwiami i czeka na mnie  ,,,oj kiedyś mnie zobaczy napewno,,,teraz jest DE,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

https://www.olx.pl/oferta/bezposrednio-dom-na-sprzedaz-CID3-IDl9CTk.html#1d6550671d

Piękny domek i odszykowany i to za 150tyś.

w Wielkopolsce tak tanio nigdy nie bywa. Czemu na Śląsku takie okazje ?

albo tutaj : posiadłość praktycznie za 135000

i nienajgorszy stan 50km od Wrocławia

/www.otodom.pl/oferta/dom-149-m-strzelin-ID3c1e6.html#gallery[13]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Slasku zawsze byly mieszkania tansze, nawet jak nie bylo bezrobocia , zreszta i teraz chyba dzialaja jakies kopalnie., ale kto  nie musi tam mieszkac to nie kupuje tam mieszkania. Kopalnie i zanieczyszczone powietrze, tapniecia ziemi pod budynkami to wszystko tez pewnie ma wplyw na cene mieszkan.  Mieszkania na Slasku kosztuja polowe mniej niz mieszkanie w innym miescie. Ceny rosna w tych miastach, gdzie ciagle przyjezdzaja ludzie, aby studiowac i gdzie jest zawsze praca i wieksze zarobki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Serenity a ten domek, może być zadłużony. Cena w istocie niewielka. Tyko położenie fatalne, przy głownej drodze. Cały dzień hałas.  Pewnie aż trzęsie jak duże samochody przejeżdżają. Ja bym się nerwowo wykończyła mieszkając w takim miejscu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...