Skocz do zawartości

Czy i w co opłaca się inwestować na giełdzie?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W złoto to sama pamiętam jak inwestowali wszyscy kiedyś ,,,kiedyś ale teraz? w złoto? chyba nie! jak bym była bardzo bogata, to nie wiem w co bym inwestowała ,,,jak dobrze ,że nie mam tego problemu,,wiem ,że na giełdach inwestują ale w co? ale może jakis bogacz giełdowy się odezwie albo znawca? bo i na tym trzeba się bardzo dobrze znać aby nie wtopić ,,,,

@emma przypomniało mi się 10 cent -może synek chce zainwestowac 10 cent-hahahha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Blondi napisał:

W złoto to sama pamiętam jak inwestowali wszyscy kiedyś ,,,kiedyś ale teraz? w złoto? chyba nie! jak bym była bardzo bogata, to nie wiem w co bym inwestowała ,,,jak dobrze ,że nie mam tego problemu,,wiem ,że na giełdach inwestują ale w co? ale może jakis bogacz giełdowy się odezwie albo znawca? bo i na tym trzeba się bardzo dobrze znać aby nie wtopić ,,,,

@emma przypomniało mi się 10 cent -może synek chce zainwestowac 10 cent-hahahha

tak moja pdp inwestuje na giełdzie. Parę razy podpytywałam ją, ale niby nie chciała powiedzieć. Albo zmieniała temat, albo udawała, że nie dosłyszy co mówię ;) W sumie wiem, że jest wredna, to nawet nie robiłam sobie nadzieii na jej cenną radę:d

Dużo ludzi inwestuje, jesli już inwestuje ;), to w nieruchomości.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@emma myślę, że zawsze można spróbować część oszczędności zainwestować na giełdzie, ale na to trzeba mieć dużo oszczędności, bo inwestowanie na giełdzie małych kwot, poniżej 50tyś się nie opłaca ze względu na koszty maklerskie. dawno temu miałam akcje i opcje, ale to gdy powstawała giełda warszawska i wszystko szło w górę. W sumie obecnie rodzaj loterii.

       Oszczędności zresztą zawsze bezpieczniej inwestować w rózne produkty: konieczne trzymać w różnych bankach i na różnych lokatach, dobre są obligacje. Trzymanie euro w skarpecie też ma sens.

     Najpewniejsze są nieruchomości w Polsce.

Wszystko zależy od tego ile kto ma tych pieniędzy.

     Złota to nie polecałabym nikomu. Jak ktoś kupi to nie umie się rozstać, a w dodatku jest przedrożone od lat.

     Tu w Niemczech spotkałam pdp którzy panicznie się bali i myślę, że mieli jakieś skarby w domu. Nie warto.

   

     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się na inwestycjach nie znam,bo z moich polskich dochodów jedynie mogę inwestować w miejscową gazownię,elektrownię  płacąc rachunki za media...:) 

Zasilam też lokalne sklepy ,żeby żarełko jakieś w lodówce było.:)

 

Ale gdybym miała porządną kwotę zainwestowałabym w nieruchomości pt DOMEK LETNISKOWY - nad morzem,drugi w górach,albo porządną agroturystykę.

I finito.:)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, Serenity napisał:

@beatrix+ Ty masz głowę ! tak, ja już się zapisuję do twojej agroturystyki na jakiś tydzień !!!

     Czuję, że i ugotować dobrze potrafisz.

Kiedyś miałam takie marzenia. ..

Agroturystyka z własnym żarciem pt."co wyhodowane w obórce i ogrodzie na domowym stole "

Wszystko naturalne żarełko bez chemii. ....

Ale ja już stara jestem, a mój mąż jeszcze starszy. :(

Sama nie dałabym radę robić przy tym, ale być właścicielem i mieć zaufanego pasjonata, kto by sìę chciał zająć wytwarzaniem jedzenia na potrzeby ośrodka. ..ech. ..marzenia! 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"BIZNES RADAR"

Łukasz Stępień

BiznesRadar.pl

redaktor USStocks.pl

 

P.S.  Trening jest bezpłatny. Na spotkaniu można otrzymać dodatkowo wartościowe nagrody. Warto więc być :)

  Jak skutecznie inwestować w akcje i nie bać się utraty pieniędzy?    

W najbliższy poniedziałek (26 września) o 20:00 w tym właśnie celu poprowadzę szczególny webinar. Pokażę Ci w nim jak inwestuję, jakich narzędzi używam i co sprawia, że mogę spać spokojnie ze swoimi inwestycjami. Opowiem Ci o:

mojej strategii na sprawdzenie, czy w ogóle warto w danym momencie inwestować,

o tym jak wyłuskiwać wyjątkowe okazje inwestycyjne, tylko dzięki właściwemu zrozumieniu rynku, 

o narzędziach jakie wykorzystuję w inwestowaniu, 

o rynku amerykańskim, jako sposobie na wieczną hossę w Twoim portfelu.

  https://app.webinarjam.net/register/31309/e36cd7f7e7 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@erika to jest ble ble ble ,,,wszystko wyreżyserowane i takie spotkania robią aby namącic ludziom w głowach i z tej ich pieknej mowy -pozostaje głowa pełna nie wiadomo czego-tak naprawdę,,,,bylam na niejednym podobnym spotkaniu i doszłam do wniosku ,że cenniejsza chyba jest moja intuicja niż ta ich mowa,,,na pewno nic będe inwestowac bo i na co i po co!!! trzeba podrożowac i zwiedzac i zyć trochę na bogato a co!!! zainwestowac muszę w dobre auto aby mi się dobrze jeżdziło,,,:hahaha: jeszcze nie jedno wymyslę co bym chciała ,,,więc trzeba pracowac i zarabiac i wydawać :hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...

Tak myślę ,że na inwestowanie to już jestem za stara,,ja zainwestuję a potem tylko zgrzyty będa,,,,wolę jednak żyć dniem i cieszyć się na bieżąco,,liczy się dla mnie chwila ,odmawiać sobie wszystkiego aby zebrać fortunę na koncie ? to nie dla mnie,życie jest za krótkie ,szkoda jego przeznaczyć na kasę i na ciułanie,,byłam zawsze rozrzutnicą i taka już zostanę,,dla mnie liczy się teraz spokój ,szczęscie ,radośc,a nie tam konta ,,to tylko kasa,,nie ma to do De i jest :hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 15.09.2016 at 11:01, emma napisał:

tak moja pdp inwestuje na giełdzie. Parę razy podpytywałam ją, ale niby nie chciała powiedzieć. Albo zmieniała temat, albo udawała, że nie dosłyszy co mówię ;) W sumie wiem, że jest wredna, to nawet nie robiłam sobie nadzieii na jej cenną radę:d

Dużo ludzi inwestuje, jesli już inwestuje ;), to w nieruchomości.

Dokładnie - najlepiej nieruchomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat mozna sobie pofantazjować. Ja juz nie mam żadnych nadziei , że zostane rekinem giełdowym :( a szkoda :) . Kupiłabym sobie chatkę w Bieszczadach,  dużo ksiązek i zapas świeczek . Spałabym do woli, gotowała to co lubię, ubierałabym sie w lumpeksie w Lutowiskach o ile tam takowy jest . Miałabym spokojna głowę i kase na końcie, bo lubie ja mieć. Ale co tam moja kasa, mam jej tyle co  AJ wydaje dziennie w Mc.Donalds .  I tez mam głowe spokojną :):):):) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Gość aga napisał:

Fajny temat mozna sobie pofantazjować. Ja juz nie mam żadnych nadziei , że zostane rekinem giełdowym :( a szkoda :) . Kupiłabym sobie chatkę w Bieszczadach,  dużo ksiązek i zapas świeczek . Spałabym do woli, gotowała to co lubię, ubierałabym sie w lumpeksie w Lutowiskach o ile tam takowy jest . Miałabym spokojna głowę i kase na końcie, bo lubie ja mieć. Ale co tam moja kasa, mam jej tyle co  AJ wydaje dziennie w Mc.Donalds .  I tez mam głowe spokojną :):):):) .

Lubię to !!!!!!!;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę  wczasy i urlopy, bestresowe życie ,oraz faceta z głową do robienia kasy,,aby na wszystko starczyło,,aby starośc przeżyć na bogato:święty: a nie z bidną emeryturką w portfelu,,jak słyszę ile teraz dostają emeryturki to zawrót głowy jest,,800zł? masakra lekka ,,tylko na waciki,, :płacz:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...