Skocz do zawartości

Jedzenie w proszku


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Florcia napisał:

Jedzenie w proszku nie jest ani smaczne ani zdrowe. Samo gotowanie nie jest trudne:) a własnoręcznie przygotowany, domowy posiłek uszczęśliwia nas i...nasz organizm:).

oj tak... zwlaszcza w sytuacji jak go nie musisz sama przyrzadzac, tylko przyjdziesz, wpalaszujesz i nawet naczyn myc nie trzeba... tylko rachunek zaplacisz.... dlatego kocham knajpki z wzajemnoscia, tylko moje rosnace dupsko tej milosci nie chce zaakceptowac.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Florcia napisał:

Jedzenie w proszku nie jest ani smaczne ani zdrowe. Samo gotowanie nie jest trudne:) a własnoręcznie przygotowany, domowy posiłek uszczęśliwia nas i...nasz organizm:).

 to fakt nie jest zdrowe ,ale powiem Ci   chyba lepiej smakuje  jak ktoś ugotuje jak sama nastoisz się przed tymi garami  -tymi oparami już się najesz ha ha , itd.-prawda? wiem ,miałaś co inne na myśli i z tym się zgadzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja w biegu zjadłam trochę takiej babki jak ostatnio adamos serwował i uff jak mi stanęła ta babka i jak mi niedobrze ,,wiem ,wiem ,że dziadek by przeleciał przez kiszki a babka jak to babka -chyba się bryła  zrobiła w żołądku i się przypchałam,,,ale już się opiłam gazowaną orange i pójdzie  dalej,,,zamiast usiąsc jak człowiek i wypić kawkę z ciastem to ja wszystko w biegu robię,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, adamos1 napisał:

 to fakt nie jest zdrowe ,ale powiem Ci   chyba lepiej smakuje  jak ktoś ugotuje jak sama nastoisz się przed tymi garami  -tymi oparami już się najesz ha ha , itd.-prawda? wiem ,miałaś co inne na myśli i z tym się zgadzam

To prawda, że dużo lepiej smakuje jak ktoś inny ugotuje, ale nie takie z proszku:(.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 9.03.2016 at 19:54, adamos1 napisał:

Niestety komercyjny majonez pełen jest niestabilnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, które często są częściowo utwardzane prowadząc do powstania niebezpiecznych trans tłuszczy. Nie wspominając już o dodatkach takich jak sztuczne aromaty, zagęstniki, cukier, słodziki czy żółtka w proszku. Gorsze produkty mają w składzie nawet modyfikowaną skrobię i różne konserwanty (np. E385 czy E142).Dlatego zachęcam by majonez robić samemu i w tedy bedzie zdrowy.

A masz jakiś sprawdzony przepis? Ja osobiście uwielbiam kanapki z majonezem, w sumie to praktycznie wszystko z nim jem. :) Problem pojawia się jak sama robię majonez, że trzeba go szybko zjeść. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Weronika napisał:

A masz jakiś sprawdzony przepis? Ja osobiście uwielbiam kanapki z majonezem, w sumie to praktycznie wszystko z nim jem. :) Problem pojawia się jak sama robię majonez, że trzeba go szybko zjeść. 

  jest dużo przepisów na internecie  takiego swojego wypróbowanego nie mam  --masz racje chemii  nie ma to szybciej trzeba zjeść ,ale tylko dla siebie zrób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domowy majonez

Składniki

  • 1 jajko (ogrzane w temperaturze pokojowej)
  • sól i świeżo zmielony pieprz
  • 1 łyżeczka musztardy
  • 2 łyżki białego octu winnego
  • 350 ml delikatnego w smaku oleju roślinnego, np. słonecznikowego, lub więcej jeśli chcemy bardziej gęsty majonez

Przygotowanie

  • Skorupkę jaja sparzyć wrzątkiem. Wbić je do wąskiego pojemnika lub miski, dodać sól, pieprz, musztardę oraz ocet.
  • Włączyć mikser i stopniowo, małymi porcjami dodając olej, cały czas cierpliwie ubijać aż masa stanie się gęsta, puszysta i jasna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
O 11.03.2016 at 12:24, Florcia napisał:

Domowy majonez

Składniki

  • 1 jajko (ogrzane w temperaturze pokojowej)
  • sól i świeżo zmielony pieprz
  • 1 łyżeczka musztardy
  • 2 łyżki białego octu winnego
  • 350 ml delikatnego w smaku oleju roślinnego, np. słonecznikowego, lub więcej jeśli chcemy bardziej gęsty majonez

Przygotowanie

  • Skorupkę jaja sparzyć wrzątkiem. Wbić je do wąskiego pojemnika lub miski, dodać sól, pieprz, musztardę oraz ocet.
  • Włączyć mikser i stopniowo, małymi porcjami dodając olej, cały czas cierpliwie ubijać aż masa stanie się gęsta, puszysta i jasna.

Dzięki, na pewno wypróbuję. :) Niestety ostatnio mam bardzo mało czasu i nie mam kiedy posiedzieć sobie w kuchni i pogotować czegoś pysznego. :( Ogólnie to na nic nie mam czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...