Skocz do zawartości

Coraz wiecej ofert pracy w Polsce


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

widze, ze dwie duze agencje oferuja miejsca pracy w Polsce. Nie wiem jakie oferuja zarobki.

Ale mocno mnie to zaskakuje, bo jeszcze nie tak dawno nie bylo najmniejszego problemu ze znalezieniem osob dochodzacych z pobliska. Na jedno ogloszenie w wiekszym miescie zglaszalo sie kilka chetnych, bo kobiet bezrobotnych jednak duzo. a idac sie zmienia sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś znalazłam -oferta w Polsce:

Szukam kobiety z zamieszkaniem do starszej kobiety 86 lat, jeszcze chodzącej, gotowanie, toaleta, rozmowy, leki,sprzątanie, pokój w domku, mieszkanie + wyżywienie + skromne wynagrodzenie 800 zł, w Łodzi, Polka bez mieszkania lub Ukrainka, z doświadczeniem.

Jak jest emerytka i sama to czemu nie dorobić 800zł.   takie są realia w Polsce.

następna oferta:

Witam. Potrzebuje sumiennej i uczciwej osoby dla osoby dorosłej pod respiratorem. Obowiązki : pielęgnacja osoby chorej, dbanie o czystość domu, osoba z prawem jazdy ponieważ miejscowość znajduje się 20km od xxxx są również busy. Czas pracy dziennie to 8h, nie kiedy praca w weekendy i zostanie dłużej, godziny pracy do ugadania. Stawkę jaką proponuje to 7/8 zł. Proszę o wysłanie CV ze zdjęciem na e-meila. Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blondi-powiedz śmiać się czy płakać?za jakie stawki i dla kogo ta praca .Nie komentuje bo się zdenerwowałem ,właśnie o taką Polske im chodzi o Polske biedaków i żebraków i o to by robili po kilka dzieci  bo dostaną 500zł.!a przeciez im ciemniejszy -głupszy Naród to ma kto na nich robić jak za Polski sanacyjnej,rzygać sie chce!

3 godziny temu, Serenity napisał:

widze, ze dwie duze agencje oferuja miejsca pracy w Polsce. Nie wiem jakie oferuja zarobki.

Ale mocno mnie to zaskakuje, bo jeszcze nie tak dawno nie bylo najmniejszego problemu ze znalezieniem osob dochodzacych z pobliska. Na jedno ogloszenie w wiekszym miescie zglaszalo sie kilka chetnych, bo kobiet bezrobotnych jednak duzo. a idac sie zmienia sytuacja.

W Polsce robota jest zawsze ,tylko za ile?za tyle ,żeby tylko kupić kilka flaszek i sie schlać i to wszystko.Nie piszę wiecej  bo temat mnie w kurzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

          Tak, ten rynek uslug opiekunczych dla osob starszych  w Polsce byl dotad calkowicie rynkiem pracy na czarno. Ja znam nawet oferty za 5zl na godzine i wiele takich ofert nigdy nie bylo. Moj sasiad dorabia sobie do renty 300zl opiekujac sie inna sasiadka ( 2 godziny dziennie). Generalnie groszowe dochody. Ale mialam tez przyklad zamoznej polskiej rodziny, ktora 5 lat temu nie mogla znalezc opiekunki za 1800zl ( na czarno oczywiscie), bo kobiety odchodzily stamtad  z placzem, ale tam byla straszna agresja.

         Oczywiscie, sa opiekunki z Czerwonego Krzyza, ale przyznanie takiej opieki graniczy prawie z cudem.

Zalozylam ten temat, bo dziwi mnie mocno, ze duze agencje wchodza jednak w ten teren. Mysle, ze wykorzystuja pewnie doplaty do zatrudnienia 50+. Ale temat wymaga dalszej analizy.

                     Dla starszej opiekunki, ktora nie radzi sobie z niemieckim, ale chce dorobic do emerytury moze  to jakas szansa. Minimalne wynagrodzenie musi otrzymac. Teraz to chyba 1355zl netto.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Mazurzanka
O 23.02.2016 at 09:55, Serenity napisał:

          Tak, ten rynek uslug opiekunczych dla osob starszych  w Polsce byl dotad calkowicie rynkiem pracy na czarno. Ja znam nawet oferty za 5zl na godzine i wiele takich ofert nigdy nie bylo. Moj sasiad dorabia sobie do renty 300zl opiekujac sie inna sasiadka ( 2 godziny dziennie). Generalnie groszowe dochody. Ale mialam tez przyklad zamoznej polskiej rodziny, ktora 5 lat temu nie mogla znalezc opiekunki za 1800zl ( na czarno oczywiscie), bo kobiety odchodzily stamtad  z placzem, ale tam byla straszna agresja.

         Oczywiscie, sa opiekunki z Czerwonego Krzyza, ale przyznanie takiej opieki graniczy prawie z cudem.

Zalozylam ten temat, bo dziwi mnie mocno, ze duze agencje wchodza jednak w ten teren. Mysle, ze wykorzystuja pewnie doplaty do zatrudnienia 50+. Ale temat wymaga dalszej analizy.

                     Dla starszej opiekunki, ktora nie radzi sobie z niemieckim, ale chce dorobic do emerytury moze  to jakas szansa. Minimalne wynagrodzenie musi otrzymac. Teraz to chyba 1355zl netto.

 

Cytuj

Nie wiem, czy ktos tu mial doswiadczenie z pracy w polskim DPS lub szpitalem jako opiekun medyczny. Kiedys do tej pracy brali jak leci, kobietki z odchowanymi dziecmi, bezrobotne i bez wyksztalcenia zadnego. Ja mialam praktyki w paru takich miejscach. Realia sa straszne. Nie ma wkladek, to dziewczyny tna pampersy, pacjentki kapane sa raz na...3 tygodnie, ubrania sa wspolne... Pracownice, jesli chca cos w domu podremontowac i biora pozyczke z zakladu pracy, to potem przez rok, dwa dostaja na reke z 900 pln. Liczy sie dla nich etat i ze na miejscu praca. Oczywiscie tam, gdzie tyle kobiet, to plotki, intrygi, podopieczne sa traktowane hmmm jak worki kartofli. Spotkalam tez pare pan z sercem na reku, a z drugiej strony, gdy przyszlam po 2 tygodniach po jakis stempelek i odwiedzilam pare starowinek, tooo wiele juz zmarlo, bo grypa przez pietro przeszla, moze dziewczny sie wypalaja przy takiej ilosci zgonow. Wole juz do Niemiec wyjezdzac, niz najnizsza krajowa zarabiac i patrzec na ta biede i szarpanie sie z starosci i bieda. W jednym byly odwiedziny ksiedza biskupa, nooo za komuny trawniki malowano, ta tu poszewki nowe, sprzatanie wielkie, ech.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, Gość Mazurzanka napisał:

 

Też mam za sobą takie praktyki w domu opieki. I to było bardzo ciekawe doświadczenie. Byłyśmy tam we trzy. I pamiętam jak po pierwszym obchodzie z panią dyrektor  wyszłyśmy gdzieś na fajkę i jedna koleżanka mówi : kurczę ! tu normalni ludzie są ! ci starzy ! No właśnie, ci pensjonariusze domu opieki w Polsce wydali mi się dużo zdrowsi na umyśle i jakoś godniejsi pomocy, bo skromniejsi, cichutcy, nie tacy pazerni i pełni pretensji jak moi klienci w Niemczech.  Dobre doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj jest podobna sytuacja w domach opieki ,prosze pobyć chociaż kilka godzin ,po prostu  PDP w swoich domach inaczej się zachowują,bo na swoim.

O 23.02.2016 at 09:28, Florcia napisał:

W Polsce na rynku pracy rządzą nadal pracodawcy i dlatego jest taki wyzysk.

moja droga w Polsce to dziki kapitalizm ,co prawda  trochę już to się normuje ,ale przez te 26 lat to zgroza.

coraz wiecej ofert pracy? ,nie żartuj   jak kilka milionów młodych ludzi opuściło kraj ,to być może  i za ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mazurzanka
8 godzin temu, Serenity napisał:

Też mam za sobą takie praktyki w domu opieki. I to było bardzo ciekawe doświadczenie. Byłyśmy tam we trzy. I pamiętam jak po pierwszym obchodzie z panią dyrektor  wyszłyśmy gdzieś na fajkę i jedna koleżanka mówi : kurczę ! tu normalni ludzie są ! ci starzy ! No właśnie, ci pensjonariusze domu opieki w Polsce wydali mi się dużo zdrowsi na umyśle i jakoś godniejsi pomocy, bo skromniejsi, cichutcy, nie tacy pazerni i pełni pretensji jak moi klienci w Niemczech.  Dobre doświadczenie.

Specjalnie wybralam droge przez wyboje:  dom pomocy dla umyslowo chorych(trafialy tam mlode szczawie z mozgiem po dopalaczach, chyba juz na stale), zenski dom pomocy oraz prywatny (w tym pani doktor potrafila sie szarpac z podopieczna- Alzheimerem). I tak najwiecej nauczyc sie mozna, bedac odpowiedzialnym przez 24 h tu na miejscu .Przyjaciolka zostala w kraju w tym zawodzie, ja zrobilam roczna szkole z mysla o wyjezdzie. To w Polsce zawod bardzo malo szanowany, ze juz o prestizu nie wspomne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Gość Mazurzanka napisał:

Specjalnie wybralam droge przez wyboje:  dom pomocy dla umyslowo chorych(trafialy tam mlode szczawie z mozgiem po dopalaczach, chyba juz na stale), zenski dom pomocy oraz prywatny (w tym pani doktor potrafila sie szarpac z podopieczna- Alzheimerem). I tak najwiecej nauczyc sie mozna, bedac odpowiedzialnym przez 24 h tu na miejscu .Przyjaciolka zostala w kraju w tym zawodzie, ja zrobilam roczna szkole z mysla o wyjezdzie. To w Polsce zawod bardzo malo szanowany, ze juz o prestizu nie wspomne ;)

            ale wiedzę o ludziach mogłaś zebrać ogromną pracujjąc w takich ośrodkach. I to na pewno bardzo się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pracowałam kilka lat we Włoszech i potem  w Ameryce. Różnie było. Teraz rozglądałam się za pracą w Polsce. Realia są straszno-śmieszne. Albo 1500 miesięcznie za 12 godz pracy 5-6 dni w tygodniu, albo 1800 za pracę na stałe, wolny 1 weekend w miesiącu. I to są oferty agencji. Nieważne jest doświadczenie, umiejętności, a potem masa narzekań na niekompetencję. Ale kto normalny, nie desperat podejmie tak trudną pracę za takie pieniądze? Kasjerka w Biedronce ma lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mazurzanka
4 godziny temu, Serenity napisał:

            ale wiedzę o ludziach mogłaś zebrać ogromną pracujjąc w takich ośrodkach. I to na pewno bardzo się przyda.

Coz, to byly tylko praktyki. Wykapac 5 staruszkow po kolei, wlosy ulozyc, nakarmic. Prawdziwy egzamin daly mi Niemcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Oprócz szukania pracy możecie w wolnej chwili poczytać ciekawe porady dla osób szukających pracy http://poradnikpracownika.pl/  bardzo fajny jest temat o naszym wizerunku w pracy - jak bardzo jest istotny jest temu poświęcony jeden z artykułów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam ofertę za 1400zł z zamieszkaniem i wyżywieniem niedaleko mojego miejsca zamieszkania.Miałam też za 800 zł na 6 godzin dziennie.Takie oferty są może dobre dla osób,które pobierają już jakieś świadczenia i nie zależy im np.na ubezpieczeniu zdrowotnym.Nie są one i nigdy nie będą konkurencyjne w stosunku do zarobków za granicą ale musimy się z tym niestety pogodzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, [email protected] napisał:

jestem chętna na taką pracę jako dochodząca-we wroclawiu lub Klodzku

Jest to oferta pracy z zamieszkaniem i wyżywieniem ale trzeba być cały czas na miejscu tak przynajmniej przypuszczam.Oj za dobrze by było gdyby takie stawki proponowana komuś dochodzącemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jest sporo ogłoszeń pracy w Polsce,,ale trzeba trafić na swoje okolice ,,praca aby sobie dorobić,,

Opieka nad seniorem 
Warszawa, mazowieckie

Zatrudnimy osoby do opieki na godziny u osób starszych mieszkających w dzielnicy Wola. W zakresie opieki: zakupy, przygotowywanie posiłków, drobne porządki w mieszkaniu osoby starszej, pomoc w utrzymaniu higieny, itp. Do każdej z osób potrzebujących opieki opiekunka dostaje indywidualny zakres usług.Umowa zlecenie z pełnym ubezpieczeniem stawka godz. 13,00 zł. usługi gospodarcze, usługa pielęgnacyjna 18,00 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

ale to dobrze, że pojawia się coraz więcej ofert i możliwości. Dzieki temu można znaleźć najlepszą opcję - opiekę dla bliskiej nam osoby. Dla mnie osobiście to ważne, by opieka była uczciwa, a wręcz współczująca. Ze swojej strony mogę polecić https://opieka247.pl - naprawdę wysoki standart opieki. A do tego - spersonalizowany plan opieki (ogormny plus za to!), zaufani opiekunowie, a także - bezproblemowy wynajem sprzętu, takiego jak - łóżka medyczne czy urządzenia wspomagające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JagnaOpieka napisał(a):

ale to dobrze, że pojawia się coraz więcej ofert i możliwości. Dzieki temu można znaleźć najlepszą opcję - opiekę dla bliskiej nam osoby. Dla mnie osobiście to ważne, by opieka była uczciwa, a wręcz współczująca. Ze swojej strony mogę polecić https://opieka247.pl - naprawdę wysoki standart opieki. A do tego - spersonalizowany plan opieki (ogormny plus za to!), zaufani opiekunowie, a także - bezproblemowy wynajem sprzętu, takiego jak - łóżka medyczne czy urządzenia wspomagające.

Oni wam naprawdę płacą za taką głupią reklamę, która z daleka pachnie reklamą? To miesięcznie czy za wpis? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...