Skocz do zawartości

Antyki ,dekoracje -starocie i renowacja!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak pomyślałam zalożyć nowy temat  o antykach i renowacjach ,,aby nie wcinać się w robótki ręczne dla  @Maria Jolanta:szydera:,,Jest tutaj na forum trochę wielbicieli staroci jak @violka i wielu innych,,temat na czasie ,bo warto nie jednemu starociowi dać szanę na dalsze życie. By było fajnie ,jakby  @Moderator znalazł chwilkę i przeniósł  nasze posty z robótek ręcznych -tutaj,,z góry dziękuję,, 

Mam takiego starocia ,ciężki jak diabli,ale stoi jako dekoracja w holu,palenisko -no!!! podoba mi sie ,,nie przemaluję bo taki musi być, a jeszcze nic nie wiadomo,może kiedyś się użyje ,,Zapraszam tutaj miłośników antyków ,,dekoracji, :tak2:

IMG_20181104_132254.jpg

IMG_20181104_132315.jpg

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Blondi napisał:

Czemu nie mieszkam gdzieś na śląsku,tam takie fajne rzeczy sprzedają,,,coś znalazłam w dobrych cenach,,

pierwsza komoda z witryną 300zł ,,a druga 30 zł,,zrobić na pstarzałą biel to cudko by wyszło,,:oklaski:

661799643_2_644x461_witryna-komoda-czeczot-antyk-dodaj-zdjecia_rev003.jpg

613902121_1_261x203_stary-kredens-antyk-dobry-stan-okazja-katowice_rev002.jpg

Te akurat , nie rajcują mnie . Wszystkie nasze babcie , miały coś w tym stylu . Kiedyś zastanawiałam się jak to się stało , że wszyscy mieli podobnie umeblowane pokoje . Nie wiem jak u Was , ale w naszym rejonie , u dziadków stało łózko , w nogach stół i krzesła . Na jednej ścianie szafa trzydrzwiowa , na drugiej toaletka i krzesło i jak wystarczyło miejsca , to na trzeciej  stała leżanka :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@violka teraz jak sobie tak przypominam dziadków mieszkanie i te meble,,i te marmury na toaletce,,..ufff

ale jak piszesz,,szafa wielka kolumbryna, toaletka to była komoda i duże lustro i marmur,, był  duży stół i maszyna,bo dziadek cudowny krawiec,,piec kaflowy jeszcze się zmiescil też,,:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Blondi napisał:

@violka teraz jak sobie tak przypominam dziadków mieszkanie i te meble,,i te marmury na toaletce,,..ufff

ale jak piszesz,,szafa wielka kolumbryna, toaletka to była komoda i duże lustro i marmur,, był  duży stół i maszyna,bo dziadek cudowny krawiec,,piec kaflowy jeszcze się zmiescil też,,:szydera:

Te z marmurowym blatem były piękne . To były szafki z litego drewna , ale pochodziły jeszcze z okresu przedwojennego . :love: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, violka napisał:

Te z marmurowym blatem były piękne . To były szafki z litego drewna , ale pochodziły jeszcze z okresu przedwojennego . :love: 

:tak: ale wtedy będąc dzieckiem,nikt nie myślał  aby radio czy mebel zatrzymać,jak tu wszyscy szaleją z meblami z płyt,nowoczesnośc w domu i zagrodzie:oklaski: ale fajnie powspominać,,:święty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Blondi napisał:

:tak: ale wtedy będąc dzieckiem,nikt nie myślał  aby radio czy mebel zatrzymać,jak tu wszyscy szaleją z meblami z płyt,nowoczesnośc w domu i zagrodzie:oklaski: ale fajnie powspominać,,:święty:

Moja babcia miała piękne meble . Dostała je w wianie ślubnym , razem z domem . Niektóre meble  pochodziły  z jej domu rodzinnego . Wujek wszystko porąbał na opał :( Nie mam żadnej pamiątki . Nawet klamkę z głową lwa , do której przykleiłam zimą język :haha:  , oddał na złom :słabo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, violka napisał:

Moja babcia miała piękne meble . Dostała je w wianie ślubnym , razem z domem . Niektóre meble  pochodziły  z jej domu rodzinnego . Wujek wszystko porąbał na opał :( Nie mam żadnej pamiątki . Nawet klamkę z głową lwa , do której przykleiłam zimą język :haha:  , oddał na złom :słabo:

:smutek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Blondi napisał:

Mam w domu bardzo starą lampę , ma tyle lat co ja,to stara i można powiedziec też ,że antyk:szydera: boże ja też juz antyk?:haha: a jak!! i to jaki cenny antyk:hura:

coś bardzo podobne do tej ,,tylko ta jest naftowa a moja elektryczna,,,

Deluxe-Lampa-Antyczny-mosi-dz-Mosi-dz-Wieczorowe-lampa-latarni-o-wietlenia-lampy-naftowej-parafina-kolekcja.jpg_640x640.jpg

Bardzo ładna . :love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Blondi napisał:

Mam w domu bardzo starą lampę , ma tyle lat co ja,to stara i można powiedziec też ,że antyk:szydera: boże ja też juz antyk?:haha: a jak!! i to jaki cenny antyk:hura:

coś bardzo podobne do tej ,,tylko ta jest naftowa a moja elektryczna,,,

Deluxe-Lampa-Antyczny-mosi-dz-Mosi-dz-Wieczorowe-lampa-latarni-o-wietlenia-lampy-naftowej-parafina-kolekcja.jpg_640x640.jpg

Piękna.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Blondi napisał:

@violka dziękuję :cmok: lampa  stoi w kącie teraz,,muszę ją zabrac następnym razem i jeszcze jedną piękną :),,

Mój mąż , latem wyjął ze śmietnika piękną mosiężną lampkę na marmurowej podstawie :d Wyrzucał teściowej śmieci i tak mu się wynagrodziło , albo raczej mnie :haha: Zaraz luknę , czy mam jeszcze zdjęcie w telefonie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj pojechalam z przyczepką po starocie do  niemieckiego dziadka ,,300km, naszykowana na duże zakupy, miejsca full, widziałam ostatnio tam sekretarzyk ladny to dalej myślałam o nim, krzesła dwa do kanapy,, i inne cudenka,,a tam? wystawione same szroty,proste stare,takich jest full, dziadek krzyczy 100 euro, trochę ceny z księżyca :przekleństwa:,moich krzesł nie było, więc wzięlam dwa inne i trzecie ludwikowskie,,do toaletki może być inny cudak,,czemu nie:dobrze:,,więc biorę sekretarzyk a dziadzio krzyczy 150 euro,,:szok: wczesniej cena była 100 euro ,no i 50 euro musiał spuścić,, stała toaletka biala ,,też 100 euro,Słodziak by pakowal wszystko co tylko mi sie tam spodoba,ale hamulce włączyłam,,100 nie dam za tą toaletkę,kupię inną i mniejszą i delikatniejszą,,wole jechac na Czechy i tam witrynkę rogową wziąsc, tam może inne duperele wynajdę,,ale w takich graciarniach mi się podoba,:tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...