Skocz do zawartości

Gryps poprzedniczki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Czegoś takiego nigdy nie przeżyłam. Przyjechałam na kolejną ofertę z agencji i w czasie rozpakowywania się na drzwiach szafki zobaczyłam napis Opiekunka Marta 12.2015 tel. 501...

marta.jpg.83053e4fef0515b99058026e0a7fb3

Wszystkie wiemy, że to nienormalne. Przez pół dnia nie dawało mi to spokoju, bo takie rzeczy to na filmach. Trochę się wystraszyłam, bo moja poprzedniczka zjechała podobno tydzień przede mną i czułam, że to początek moich problemów. Na miejscu niby wszystko ok tylko podopieczny mocno przymulony i leżący, bo jak powiedziała rodzina dostał nowe leki i musi trochę upłynąć czasu by organizm się przestawił. Ok przyjęłam to, ale wieczorem zadzwoniłam do Marty i słyszę, że dziadek był agresywny i nachalny obmacujący ją na każdym kroku aż wykrzyczał, że on płaci i wymaga, bo żony nie ma. No tragedia. Marta wyjechała bez czekania na mnie a agencja obiecała że już tam nikogo nie puści a że ona chciała mieć pewność że tak jest to zostawiła namiar na drzwiach na wszelki wypadek. Co ciekawe kiedy ona przyjechała poprzedniczki też nie było i pan był przymulony więc podejrzewamy, że przymulają go na wizytę opiekunki, by nie wszło, że jego stan jest gorszy. Ale to nie koniec bo pan po wyjeździe Marty przekazał agencji że zginęło mu 400 euro i o tyle obniża wynagrodzenie. Agencja po wyłuchaniu Marty zapłaciła tyle ile trzeba było.

Umyłam namiar Marty i zostawiłam na siebie i tego samego dnia wyjechałam informując agencję, że wracam na ich koszt i czekam na połowę wynagrodzenia za to, że mówili że ta stella jest fajna i będę zadowolona. Okłamali mnie, ale teraz to ja mam przewagę, bo jak nawalą jeszcze raz i wyślą tam opiekunkę to uroczyście podam tu nazwę tej agencji. Agencję broni jedynie to, że ta rodzina jest dziwna i przymula dziadka i ściemnia, że jest ok i to, że dwie pierwsze oferty były ok.

P.S. 

Zastanawiam się czy są jakieś inne bezpieczne sposoby na zostawienie kontaktu kolejnej opiekunce jeżeli się jej nie widzi.

Marta zgodziła się na pokazanie zdjęcia grypsu, ale poprosiła o zamazanie numeru a ja nie mam o tym pojęcia więc wysłałam zdjęcia do moderatora z prośbą o zamazanie i dodadzą go jak to zrobią. Dziękuję :).

Karolina

 

 

Chcesz być na bieżąco z nowymi ogłoszeniami, poradnikami i postami? Polub forum opiekunkaradzi.pl na Facebooku :

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kurcze ciekawa sytuacja ,ale tak jest ...czyli na to wygląda ,że rodzina PDP jest w zmowie z Agencją..No nie ciekawa sytuacja.Przykre jest to ,że za cene  idiotyzmu Agencji płacić  musi opiekunka,ale co się nie robi by utrzymać stele...Jedno mnie dziwi ,że rodziny niejednokrotnie wiedzą jaki jest stan PDP a tak wzbraniają się od  podawania medykamentów PDP.Najlepszym wyjsciem jest w tedy zagrać w otwarte karty ,medykamenty ,albo wyjeżdzam i  Wy Państwo  będziecie się opiekować .Czy w Heimach  mają skrupuły  i nie podawają środków uspakajających jak pacjent  jest agresywny,absolutnie ,Nie!  Wiem coś na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa historia, istotnie jak z filmu....

A swoja droga w tych naszych umowach powinny byc jasne zapisy kiedy mozna zrezygnowac. I nasi klienci w Niemczech tez powinni byc o tym uwiadamiani. Niby zawsze mozna zakonczyc umowe w 2 tygodnie, a dodatkowo Kodeks Pracy przewiduje natychmiastowe wypowiedzenie pracy gdy naszemu bezpieczenstwu cos zagraza, ale to wszystko jest nie dosc jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pierwsza napisał:

Hej. Czegoś takiego nigdy nie przeżyłam. Przyjechałam na kolejną ofertę z agencji i w czasie rozpakowywania się na drzwiach szafki zobaczyłam napis Opiekunka Marta 12.2015 tel. 501...

marta.jpg.83053e4fef0515b99058026e0a7fb3

Wszystkie wiemy, że to nienormalne. Przez pół dnia nie dawało mi to spokoju, bo takie rzeczy to na filmach. Trochę się wystraszyłam, bo moja poprzedniczka zjechała podobno tydzień przede mną i czułam, że to początek moich problemów. Na miejscu niby wszystko ok tylko podopieczny mocno przymulony i leżący, bo jak powiedziała rodzina dostał nowe leki i musi trochę upłynąć czasu by organizm się przestawił. Ok przyjęłam to, ale wieczorem zadzwoniłam do Marty i słyszę, że dziadek był agresywny i nachalny obmacujący ją na każdym kroku aż wykrzyczał, że on płaci i wymaga, bo żony nie ma. No tragedia. Marta wyjechała bez czekania na mnie a agencja obiecała że już tam nikogo nie puści a że ona chciała mieć pewność że tak jest to zostawiła namiar na drzwiach na wszelki wypadek. Co ciekawe kiedy ona przyjechała poprzedniczki też nie było i pan był przymulony więc podejrzewamy, że przymulają go na wizytę opiekunki, by nie wszło, że jego stan jest gorszy. Ale to nie koniec bo pan po wyjeździe Marty przekazał agencji że zginęło mu 400 euro i o tyle obniża wynagrodzenie. Agencja po wyłuchaniu Marty zapłaciła tyle ile trzeba było.

Umyłam namiar Marty i zostawiłam na siebie i tego samego dnia wyjechałam informując agencję, że wracam na ich koszt i czekam na połowę wynagrodzenia za to, że mówili że ta stella jest fajna i będę zadowolona. Okłamali mnie, ale teraz to ja mam przewagę, bo jak nawalą jeszcze raz i wyślą tam opiekunkę to uroczyście podam tu nazwę tej agencji. Agencję broni jedynie to, że ta rodzina jest dziwna i przymula dziadka i ściemnia, że jest ok i to, że dwie pierwsze oferty były ok.

P.S. 

Zastanawiam się czy są jakieś inne bezpieczne sposoby na zostawienie kontaktu kolejnej opiekunce jeżeli się jej nie widzi.

Marta zgodziła się na pokazanie zdjęcia grypsu, ale poprosiła o zamazanie numeru a ja nie mam o tym pojęcia więc wysłałam zdjęcia do moderatora z prośbą o zamazanie i dodadzą go jak to zrobią. Dziękuję :).

Karolina

Fajnie ,że napisałas o tym zdarzeniu ,nie jednemu da do myślenia,a wiadomo kogo i co jeszcze spotka? Jedziemy do pracy i nikt z nas tak naprawdę nie wie na kogo trafi,na jakiego pedofila czy ełnucha .Agencja tutaj strasznie nawaliła -po całości ,rodzina dziwna i to już daje do myślenia ,że jak nie spełna rozumu to do wariatkowa i koniec tematu i tego dziada trzeba już odsuperować w lokal dla starych grzybów.Przypomina to trochę ,,Rodzinę Adamsów",wiecie co po czyms takim chyba bym nie zmrużyla oka w tym domu,bym myślala ,że stary dziad na lekach pies wie jakich jest do wszystkiego zdolny ,a potem w razie co rodzinka by powiedziała ,że leki coś nie tak zadziałały ,jak najdalej od tej rodziny .Nawet nie wiemy gdzie taka rodzinka jest,

no właśnie i teraz myślę ,jak inaczej można jeszcze zostawić wiadomośc dla opiekunki -musimy jakiś sposób wymyślec bo to nie jednemu by się naprawdę przydało,

Pierwsza uciekaj od dziada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaneta.

To był najlepszy pomysł tej opiekunki-poprzedniczki.

Całe szczęście,że nastepna opiekunka to zauważyła i zaraz zareagowala,

Musimy być bardziej ostrozne,bo z dziadkami jest róznie,a w wiekszości to sadyści,erotomani starzy i jest w nich duzo agresji.

Jestem obecnie u pdp-mężczyzny i też jest bardzo agresywny.Dobrze,że jest jego żona ze mną,bo umarłabym ze strachu.

Już nie jedne łzy wylałam,a jeszcze bezczelnie mnie przedrzezniał...To są niemcy!!!!!

Oni myślą,że im wszystko wolno,ale sie mylą.

Zgłosilam to do biura polskiego i zjeżdżam do domu...

Pozdrawiam serdecznie wszystkich...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co te słowo Niemcy....wszędzie są ludzie i ludziska ,znam takie sytuacjie i w Polsce....w stosunku do obcych oni tak sie zachowują ,nie jeden z nich nie potrafi zaakceptować sytuacji ,wg.nich oni są zdrowi,oni nie potrzebują opiekuna  itd.przykre to ,oby nas nie spotkał ten los!Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Milena napisał:

To wygląda jak napis pracownika przymusowego :) Takim punktem korespondencyjnym mógłby być parapet. Pozdrawiam z de.

Milena ale nie każdy ma mazaka przy sobie ,tak patrze u siebie gdzie bym mogła cos takiego np, napisac i tez mi zostaje szafa i to dół szafy,dlugopisem sie nawet napisze w razie co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Gość napisał:

To nie pracownik przymusowy,ale sytuacja nie ciekawa i niebezpieczna.Poprzedniczka jest OK !

 

ok.??? szkoda że tak załatwiła sprawe  ,narażając inne opiekunki na nie miłą sytuacje.Jeżeli ja mam czyste sumienie to gram w "otwarte karty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie miałam tutaj, w Polsce... I wcale daleko nie musiałam jechać... Tak więc... wszędzie tak jest... Jeśli ktoś zdecyduje się na zawód opiekunki, musi się liczyć z tym, że podobna sytuacja może mieć miejsce choćby ze względu na fakt, że pdp będzie chorował np. na zaawansowaną demencję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś dziewczyna pisała, że znalazła list od poprzedniczki pod dywanem. Każdy sposób jest dobry pod warunkiem, że będzie skuteczny.

Powinnyśmy tak robić wszystkie. Mnie pomysł z parapetem też się podoba.

Baśka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
O 3.02.2016 at 18:39, Blondi napisał:

Adamos czy Ty wiesz jaka by powstała czystka? co druga stela nadaje się prawie do odstrzału,,,

bo jak nie babka wredna to dziadek ,to zero w lodówce i zero w żołądku,albo kufajkę ubieraj bo zamarzniesz,albo wariują po nocach i spać nie dają ,itd,itd.

Haha. Dokładnie. Kiepska stella + kiepska agencja = przerąbane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gość napisał:

Jeżeli nie otrzymuję kontaktu do opiekunki albo informują mnie, że jej już nie ma na stelli to odmawiam i tak powinna robić każda z nas.

 z tą uwagą sie zgadzam ,kiedy mi mówiono ,ze nie ma lub nie chciano mi dać namiarów ,to wiedziałem ,że jest coś nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy" przetestowałam " brak  poprzedniej opiekunki. Raz uwierzyłam, ze pilnie musiała wyjechać, no cóż różne rzeczy się przytrafiają, drugi raz nie wiedziałam, ze jej nie zastanę i faktycznie było to opracowane przez rodzinkę, agencja te też wiedziała. Nie nabyłam tam długo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...