Skocz do zawartości

Uwaga na Park Partner!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny kilka dni temu miałam w Katowicach zaplanowaną wizytę lekarską i przez kilkanaście minut szukałam wolnego miejsca na parkingach i chodnikach. Zaparkowałam pod blokami przy ulicy Rybnickiej. Jest tam lewiatan i sklepy więc nawet nie pomyślałam, że można tam nie wjeżdżać. Znak odholowania zlekceważyłam. Po powrocie zastałam blokadę. Musiałam zapłacić 150 zł za godzinny postój pracownikowi firmy Park Parking. Rozumiem gdyby to było 50 zł, ale 150 zł to jest rozbój w biały dzień.

Zwracajcie uwagę na znaki odholowania, tabliczki teren prywatny i zakazy wjazdu, bo 150 zł drogą nie chodzi. Jestem wściekła, że tak głupio dałam się zrobić. Wiele o tej firmie czytałam i widzę, że takich jak ja jest duuuuużo więcej, ale nic nie można zrobić.

Dziękuję NFZ że nie myśli o parkingach w swoich największych przychodniach a pacjenci tracą czas i pieniądze.

A katowickiej spółdzielni mieszkaniowej gratuluję pomysłu. Pewnie to w ramach życzliwości i gościnności. Nie bójmy się muzułmanów ale bójmy się głupich polaczków!

Na pieczątce na potwierdzeniu wpłaty widnieje firma Park Partner Sylwia Nowak 41-300 Dąbrowa Górnicza, ul. 1-go Maja 52/7 Nip: 629-244-15-81

To jest to miejsce:

park_partner.thumb.jpg.18a74185d5cd4460c

a tu reportaż o w tvn http://uwaga.tvn.pl/reportaze,2671,n/jak-zatrzymac-park-partner,174713.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salamandra tak to jest gdy wieśniactwo zawita do miasta i brakuje im obejścia i pola do orania. Robią sobie tereny prywatne by poczuć się jak kiedyś na swoim. Ograniczenie umysłowe nie pozwala im zrozumieć, że teren prywatny to mogą sobie robić w domku jednorodzinnym, na którego ich nie stać. Nie stać ich nawet na szlaban lub zamykany słupek, a nawet jeżeli stać to w kilku kolejnych pokoleniach na to nie wpadną tylko będą zatrudniać takie firmy jak park partner. A wiecie dlaczego? Bo ta firma nie pobiera pieniędzy od nich. Utrzymuje się sama z kar za parkowanie i wybierają przemyślane lokalizacje - tam gdzie nie ma miejsc parkingowych i jest walka o miejsca.

Zresztą posłuchaj i sama oceń czy ten MIESZKANIEC WŁAŚCICIEL mógłby wpaść na lepszy pomysł. Doprowadził do normalności jak umiał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni są wszyscy siebie warci. Znalazłem jednego z tych Januszy biznesu. Udało się facetowi do czegoś w życiu dojść więc się nie czepiajcie. Prokurent Park Partner szczyci się  tym że wygrali wszystkie procesy. Zuch. To jedno z największych jego osiągnięć i zapewne jedno z ostatnich. hahahaha  

Biznes idealny. Znikomy wkład i kasowanie po 150 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość napisał:

 

 

Panie upierdliwy słupek kosztuje 160 zł. To jedyny koszt a miejsce pozostaje wolne bez niepotrzebnych emocji i kłótni pod blokiem. Chcesz normalności w społeczeństwie miejskim to sobie załóż taki wynalazek. 

motyln.jpg

Władza w rękach głupków tak się kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daleko mi do świata opiekunek, ale na Rybnickiej dokładnie pod Lewiatanem spotkało mnie to samo. Mnie "pracownik" (swoją drogą daleko w życiu zaszedł ;) ) park partner wypisując pokwitowanie zapytał czy wiem kto mieszka w tych blokach. Odpowiedziałam że mnie to nie interesuje, ale usłyszałam, że w tych blokach mieszkają uwaga ważni policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji i to oni sobie to załatwili. Pomijam już fakt że facet rozpowiada wszystkim kto gdzie mieszka to jeszcze zrobił super reklamę policjantom. I faktycznie potwierdził, że spółdzielnia im nie płaci, bo utrzymują się z naszych datków.

Zapytałam dlaczego nie ma szlabanów i usłyszałam, że był ale ukradli biednym policjantom spod bloku.  

W internecie trzeba regulamin zaptaszkować czyli z nim się zapoznać by był w mocy. A w realnym życiu sądy uznają, że kierowca wiedział gdzie wjeżdża i świadomie zgodził się na zapłacenie 150 zł za godzinę postoju. Taka postawa pozwala tym podobnym pseudo firmom zarabiać na ludziach.

Na tym zdjęciu dokładnie widać, że nic nie widać a zapoznanie się z regulaminem wymaga zatrzymania samochodu i podejścia do tablicy. Czy tak trudny zrobić duży znak Parking płatny 150 zł. Trudno, bo wtedy nikt nie wjedzie i firma padnie, bo przecież spółdzielnia jej nie płaci. Robią wszystko by łapać ludzi. Oni tam działają ponoć od 5 lat czyli mają się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 8.12.2015, 10:13:43, Salamandra napisał:

To jest to miejsce:

park_partner.thumb.jpg.18a74185d5cd4460c

Witam. Jeżeli chodzi o miejsce na Rybnickiej w Katowicach to będziecie straszeni wezwaniem policji. Sami ją wezwijcie, bo nie otrzymacie mandatu, bo znak zakazu wjazdu jest głębiej na terenie prywatnym a policja nie może honorować takich znaków w tamtym miejscu. Zgłoście unieruchomienie waszej własności i uniemożliwienie opuszczenie tego miejsca.

Jeżeli nie macie czasu to na pewno nie otrzymacie paragonu fiskalnego tylko pokwitowanie od park partner. Podjedźcie z nim do US i zgłoście, że firma nie wydała wam paragonu. Po co wam paragon? A choćby dlatego by wziąć udział w promowanej przez US loterii paragonowej. Będziecie mieli satysfakcje, że US ich za to ukaże.

A tych 150 zł długo nie żałujcie. Macie nauczkę, żeby patrzeć na znaki i te chore regulaminy firemek pokroju Sylwii Nowak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowisko Krzysztofa Zawały, rzecznika Sądu Okręgowego w Katowicach: prywatna firma nie może zakładać blokad i policja powinna w tym momencie interweniować. Bo o ile obciążanie opłatą kierowców za parkowanie na terenie prywatnym jest dopuszczalne, to "więzienie" kierowcy jest niezgodne z prawem. - O tym problemie słyszę od trzech lat i nadal nikt nie potrafi sobie z nim poradzić. Sądy nieraz rozpatrywały sprawy na korzyść poszkodowanych kierowców, ale wiele osób dla świętego spokoju bagatelizuje sprawę. Policja zawsze powinna interweniować i doprowadzić do usunięcia blokady. Jeśli przedstawiciel firmy żąda od kierowcy zapłaty, może skierować sprawę do sądu cywilnego i tam udowadniać swoje racje. Argument, że patrol nie może interweniować, ponieważ jest to teren prywatny, jest śmieszny - wyjaśnia sędzia Zawała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
O 8.12.2015 at 13:49, Gość napisał:

Oni są wszyscy siebie warci. Znalazłem jednego z tych Januszy biznesu. Udało się facetowi do czegoś w życiu dojść więc się nie czepiajcie. Prokurent Park Partner szczyci się  tym że wygrali wszystkie procesy. Zuch. To jedno z największych jego osiągnięć i zapewne jedno z ostatnich. hahahaha  

Biznes idealny. Znikomy wkład i kasowanie po 150 zł.

Na filmiku jest pani Sylwia Nowak :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, Policja czy straż miejska (gminna) pomimo wyłącznych uprawnień do zakładania blokad, nie mają przewidzianej wprost w przepisach możliwości reagowania na wezwania dotyczące bezprawnego zakładania urządzeń blokujących koła samochodu przez prywatne podmioty – aktualnie nie ma żadnego przepisu...i proceder kwitnie, bandycka firma zarabia, sądy zarabiają i samo państwo też korzysta z tego nadużycia.

 

Edytowane przez Florcia
dodanie treści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Firma "Park Partner" to szajka złodziei, wyłudzają horrendalne "opłaty parkingowe"  i nie wystawiają faktur VAT ani nie odprowadzają z tego tytułu VAT do Urzędu Skarbowego, a opłaty za parkowanie są obłożone 23% VAT-em. Jak nie wierzycie to jest to napisane w ustawie o VAT. teraz wystarczy tylko zawiadomić US i może ktoś wreszcie przystrzyże uszy tym złodziejom. A propos: blokady na koła może zakładać jedynie Policja i Straż Miejska. Jeśli robi to ktoś inny to działa nielegalnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witajcie, muszę Wam opisać moją przygodę z firmą PP, która właśnie znalazła swój finał w sądzie i niestety ten proces przegrałem. Latem ubiegłego roku zaparkowałem na Os. Paderewskiego. Jak się domyślacie, najpierw blokada koła, a potem kredytowy (bo nie miałem gotówki). Byłem pewny że nie muszę płacić tego świstka. Niestety firma Park Partner oddaje kredytowe do windykacji. A sprawa ostatecznie trafia do sądu, a tam jak się spodziewacie nie ma żadnych szans na wygraną... Jestem biedniejszy o tysiąc złotych, bo doszły jeszcze koszty sądowe. 

 

Serio, nie warto tego odkładać na później, albo wierzyć, że ktoś zapomni. Radzę wam - płaćcie te kredytowe świstki, bo potem będzie żałować jak ja!! 

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, geronimo napisał:

Co to kuźwa jest, czy czasami nie pomyliłeś forum?

O jejku ....pomylił nie pomylił , daj się człowiekowi wyżalić . Przy okazji , jakby ktoś ( może nawet ty sam ? ) parkował na Paderewskiego to niech uważa lepiej ....mandaty tam walą . Jeżeli już wlepią mandat  to lepiej zapłacić i ....sosna . Jedyny mandat jaki mi wlepiono to kilka lat temu na dworcu Łódź - Kaliska za....zapalenie papierosa . Zapomniało mi się , że są zakazy ( wracałam zmęczona z D. ) i na skos , przez tory , perony z wywieszonymi językami biegli SOK-iści . Chciałam udać , że to nie ja paliłam , ale synek mnie ostrzegł " matka , nie wygłupiaj się ...kamery cię wyłapały ! " ...No i sobie zapłaciłam , nawet dumna byłam , bo to pierwszy i jedyny mandat ( na razie ) w moim życiu . Mam go do dziś , niedawno wpadł mi w ręce i jak pojadę do domu to go sobie w ramki oprawię ...Niech se wisi :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...