Skocz do zawartości

Wymioty podopiecznych i ich powód.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakladam ten watek dla naszej nowej koleżanki @Kalaala. Z powodu nieznajomości forum umiescila post w statusie. Od slowa do słowa, zaoferowałam sie pomoc i otworzyć topik. Może komuś przyjdzie do głowy pomysł jak poradzić sobie z tym problemem.

Hej Dziewczyny. Mam problem. Moja Babcinka 94 lata. Za każdym razem jak idziemy na spacer konczy sie tym ze chce wymiotować. Normalnie je,czuje sie dobrze. Dzis sie skonczylo ze zwymiotowała. Nie wiem co jest nie tak. Ja myślicie? ?

 

Odpowiedziałam,że to moze stres nerwowy, ale ciut za mało danych aby widzieć pełen obraz. Wspomożecie nieboraczkę?:p

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Jedyne co mi przychodzi do głowy to że nie lubi chodzić na spacer albo ma na coś alergię.

Ja tez o stresie pomyslalam. Moze ma jakas fobie, a moze depresje. Dobrze byloby gdyby nasza swiezyneczka temat troche rozbudowala. :))))

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kalaala myślę że to stres powoduje wymioty. 

Przynajmniej tak jest z moją Pdp, 91 lat. 

Ostatnim razem jak przebudziła się wystraszona w nocy to płakała że nie wie dlaczego się boi i zaczęło ją szarpać na wymioty. 

A poprzednia opiekunka albo rodzina nic nie mowiła na ten temat? 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

Zakladam ten watek dla naszej nowej koleżanki @Kalaala. Z powodu nieznajomości forum umiescila post w statusie. Od slowa do słowa, zaoferowałam sie pomoc i otworzyć topik. Może komuś przyjdzie do głowy pomysł jak poradzić sobie z tym problemem.

Hej Dziewczyny. Mam problem. Moja Babcinka 94 lata. Za każdym razem jak idziemy na spacer konczy sie tym ze chce wymiotować. Normalnie je,czuje sie dobrze. Dzis sie skonczylo ze zwymiotowała. Nie wiem co jest nie tak. Ja myślicie? ?

 

Odpowiedziałam,że to moze stres nerwowy, ale ciut za mało danych aby widzieć pełen obraz. Wspomożecie nieboraczkę?:p

 

Powinien zbadać ja neurolog Ja zaczęła bym od poinformowania rodziny,ona powinna zadecydować co dalej

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rodzinę "przesłuchałaś " na okoliczność czy to się juz zdarzało podczas spacerów?Może to stres spowodowany samym faktem wyjścia na dwór?Albo może trzeba zmienić nie trasw a godzinę spaceru,może po posiłku to dla PDP za duzy wysiłek?

Moja PDP normalnie ma niskie RR ,ale w dzień przedszkolny rano zawsze podwyższone.A lubi jeździc do Tages i niczym się w związku z tym nie denerwuje.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzina sie słabo interesuje. Poprzednia dziewczyna mowi ze jak jest z nia to wszystko jest ok. Niewiem co myśleć. Ona np. Mowi ze jak Babcia jest z nia to nie spi po nocy tylko chodzi, mi sie jeszcze ani razu nie zdarzylo. Albo ze jak babcia ma Pauze w dzien to nie spij i na przyklad spi. No nie wiem co mam myśleć.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kalaala napisał:

Rodzina sie słabo interesuje. Poprzednia dziewczyna mowi ze jak jest z nia to wszystko jest ok. Niewiem co myśleć. Ona np. Mowi ze jak Babcia jest z nia to nie spi po nocy tylko chodzi, mi sie jeszcze ani razu nie zdarzylo. Albo ze jak babcia ma Pauze w dzien to nie spij i na przyklad spi. No nie wiem co mam myśleć.

Spróbuj zmienic godzine spaceru, tak aby było to ze dwie godziny po posiłku. Moze to pomoze?

Czy jest możliwośc,że babcia się denerwuje wyjściem z domu? 

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fioletowa.mysz napisał:

Hej Dziewczyny. Mam problem. Moja Babcinka 94 lata. Za każdym razem jak idziemy na spacer konczy sie tym ze chce wymiotować. Normalnie je,czuje sie dobrze. Dzis sie skonczylo ze zwymiotowała. Nie wiem co jest nie tak. Ja myślicie? ?

Od alergii się nie wymiotuje. Raczej. Może to choroba lokomocyjna? Zwielokrotniona wiekiem i innymi dolegliwościami? Może coś niestrawnego zjadła? Stres też możliwy. Rada: nie spacerować i tyle.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kris napisał:

Od alergii się nie wymiotuje. Raczej. Może to choroba lokomocyjna? Zwielokrotniona wiekiem i innymi dolegliwościami? Może coś niestrawnego zjadła? Stres też możliwy. Rada: nie spacerować i tyle.

Też sądzę , że to reakcja na stres . Od alergii również są wymioty . Może ma problemy trawienne . Spacerujesz z nią o stałych porach ? Jeżeli tak , to przeczekaj ten czas w domu i obserwuj ją . Całkowity brak spacerów nie jest dobrym pomysłem . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Kalaala napisał:

Rodzina sie słabo interesuje. Poprzednia dziewczyna mowi ze jak jest z nia to wszystko jest ok. Niewiem co myśleć. Ona np. Mowi ze jak Babcia jest z nia to nie spi po nocy tylko chodzi, mi sie jeszcze ani razu nie zdarzylo. Albo ze jak babcia ma Pauze w dzien to nie spij i na przyklad spi. No nie wiem co mam myśleć.

Może zmienniczka chciała zniechęcić Cie do przyjazdu . Istnieje też możliwość , że babcia nie czuła się przy nie bezpiecznie i faktycznie zareagowała bezsennością  , jeżeli tak było to organizm teraz odbija sobie stres atakami paniki  np na spacerze . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kris napisał:

Od alergii się nie wymiotuje. Raczej. Może to choroba lokomocyjna? Zwielokrotniona wiekiem i innymi dolegliwościami? Może coś niestrawnego zjadła? Stres też możliwy. Rada: nie spacerować i tyle.

Mam alergie pokarmowe i zdarza mi sie puscic pawia. Szczegolnie po laktozie i miodzie.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, violka napisał:

Też sądzę , że to reakcja na stres . Od alergii również są wymioty . Może ma problemy trawienne . Spacerujesz z nią o stałych porach ? Jeżeli tak , to przeczekaj ten czas w domu i obserwuj ją . Całkowity brak spacerów nie jest dobrym pomysłem

Nie jesteśmy lekarzami, powinniśmy obserwować i wnioski przekazać dalej - tj rodzinie, Babcię można wystawić na taras, przed dom, otworzyć okno, bez lokomocji. Co wolimy? Niedotlenioną babcię, czy zarzyganą babcię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kris napisał:

Nie jesteśmy lekarzami, powinniśmy obserwować i wnioski przekazać dalej - tj rodzinie, Babcię można wystawić na taras, przed dom, otworzyć okno, bez lokomocji. Co wolimy? Niedotlenioną babcię, czy zarzyganą babcię?

Też każdy doradza , żeby obserwować ,   ja również .  Siedząc przy oknie nie dotlenisz organizmu . Brak ruchu w starszym  wieku powoduje więcej szkód jak sporadyczne wymioty .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...