Skocz do zawartości

Niemieckie warunki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam nowy wątek, bo takowego nie znalazłam, a temat interesujący.

Coraz więcej ogłoszeń proponujących kontrakt na tzw. nienieckich warunkach. O ile w przypadku umowy bezpośrednio z rodziną potrafię jeszcze dotrzeć do informacji na czym to polega, tak na sytuacje dotyczące umowy z Pflegedienst natknęłam się w przestrzeni internetowej niezwykle rzadko i nie mam gdzie i jak doczytać, a przyznam skusiłam się na taką formę i trzęsę teraz portkami. Ale kto nie ryzykuje... :D 

Czy jest ktoś kto ma umowę z Pflegedienst i może podzielić się doświadczeniem? Będę niewymownie wdzięczna. A jeśli nie, to jako pierwszy forumowy królik doświadczalny zrelacjonuję swoje doświadczenie, po powrocie ze zlecenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuziam Nie istnieje coś określonego jak niemieckie warunki, bo to mogą być bardzo różne rzeczy.

Może to być normalna umowa o pracę, ale mogą być różnego rodzaju zlecenia, czyli śmieciówki, gorzej : umowa franczyzowa. Niektórzy nawet z oferujących tą pracę uznają za warunki niemieckie po prostu założenie komuś  Gewerbę, a to już absurd.

      Ja z góry odrzucam pracodawców używających określania : warunki niemieckie, bo to sformułowanie ukute dla naiwnych. Normalna firma powinna podać co oferuje i w zrozumiałej formie. Jeśli coś mętne to mnie odstrasza.

Ale gdzieś ktoś może zaoferować coś korzystnego i być może dobrze skorzystasz, czego ci bardzo życzę. Jest bardzo miłe, że chcesz dzielić się  swoimi doświadczeniami, a nie zachować dla siebie.

Ale i tak należałoby poradzić się w Niemczech prawnika przed podpisaniem jakiejś innej umowy, co robią nawet sami Niemcy, bo ich rynek pracy nawet dla nich się zagmatwał.

Życzę Ci powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...