Skocz do zawartości
 • Komunikacja z osobami starszymi – bezpłatne szkolenie we Wrocławiu, w Katowicach i Opolu

  Komunikacja z osobami starszymi jest niezwykle istotna. Należy odpowiednio dobierać słowa, tak aby senior nie czuł się urażony, pomijany i był doceniony, ale równocześnie rozumiał o co prosi go Opiekunka lub Opiekun.

  Seniorzy, zwłaszcza gdy są schorowani wymagają szczególnej opieki i sposobu komunikacji. W przypadku, gdy Opiekunka lub Opiekun nie mieli do tej pory styczności z chorobami takimi jak demencja czy Alzheimer, nie wiedzą jak postępować z osobą starszą, jak do niej mówić, w jaki sposób pomóc sobie mimiką czy za pomocą kontaktu niewerbalnego, aby podopieczny zrozumiał komunikat i nie czuł się rozdrażniony, niepewny, czy zagrożony. Bardzo ważne, aby umieć się z taką osobą odpowiednio porozumiewać i zrozumieć jej postępowanie.

  Komunikacja z podopiecznym nie jest łatwa, dlatego przed wyjazdem do pracy w roli Opiekuna warto skorzystać z profesjonalnej porady doświadczonej osoby, która pokaże jak rozmawiać z cierpiącymi na choroby wieku senioralnego pacjentami, jak ich lepiej zrozumieć.

  Firma Medipe organizuje bezpłatne jednodniowe kursy „Komunikacja z podopiecznym i jego rodziną” we Wrocławiu oraz Katowicach 16 maja, a w Opolu 18 maja.

  Informacje i zapisy na szkolenie: 71 750-78-42, [email protected]  Opinia użytkownika

  Rekomendowane komentarze

  jak bezpłatne to można skorzystać ;) ale jeszcze ważniejszy jest kurs niemieckiego, niektóre agencje je oferują, np. opiekunkawniemczech.eu. Im lepiej znasz język, tym wyższą stawkę można wynegocjować no i praca staję się mniej stresująca.

  Podziel się komentarzem


  Odnośnik do komentarza
  Udostępnij na stronach


  Chcesz dodawać posty, wysyłać wiadomości prywatne, otrzymywać powiadomienia o ofertach? Załóż konto lub zaloguj się...

  Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

  Dodaj konto

  Załóż nowe konto. To tylko chwila!

  Zarejestruj nowe konto

  Zaloguj się

  Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

  Zaloguj się terazO nas

Forum OpiekunkaRadzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 7 rok! W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompedium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych firm i agencji pracy.

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2021 Opiekunkaradzi.pl
Polityka prywatności i cookies | Regulamin | Kontakt | Reklama i HR

×
×
 • Dodaj nową pozycję...