Skocz do zawartości

Wywiad z rekruterką [AMA]


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

Setki domysłów, dziesiątki wersji. Pora na fakty! Zaproszenie do forumowego AMA (Ask Me Anything - zapytaj mnie o wszystko) przyjęła rekruterka, a wcześniej koordynatorka z łącznie ponad czteroletnim stażem w dwóch największych agencjach pracy.

Zweryfikowana przez nas rekruterka poprosiła o pełną anonimowość, my o szczere odpowiedzi na każdy, nawet mało wygodny temat.

Na pytania od naszych Forumowiczów czekaliśmy do 22 grudnia. Z kilkudziesięciu otrzymanych maili wybraliśmy 10 najciekawszych i najczęściej powtarzających się pytań. To one otworzą dyskusję w formie AMA. Rekruterka (Użytkownik: Rekruterka_AMA) jest do Państwa dyspozycji w rozpoczętych przez siebie dyskusjach (odpowiedziach na pytania) na forum.

Może jednak zdradzi nam Pani swoje personalia?

Niestety. Mam silną pozycję w firmie, ale nie aż tak silną. Jutro już bym nie pracowała. Przyjmijmy, że jestem Beatą. Proszę o zrozumienie.

Dlaczego zgodziła się pani na wywiad, nie było nam łatwo znaleźć osobę zainteresowaną AMA.

Domyślam się. Chcę pokazać pracę agencji od środka. Wierzę, że ułatwi to wspólne relacje, a opiekunowie będą świadomi tego, co do tej pory było owiane tajemnicą. Domyślam się wielu "trudnych" pytań, ale to dobra okazja, by je wreszcie poruszyć publicznie, nawet jeżeli będą one niewygodne dla jednej czy drugiej strony.

Dlaczego tych „trudnych” tematów nie poruszają agencje?
Prawda jest taka, że warunki polskim agencjom i ich opiekunom stawiają niemieckie rodziny i niemieckie agencje. Proponowałam taką publiczną debatę już w zeszłym roku, ale słyszałam, że inne agencje nas zjedzą, zwłaszcza niemieckie, bo to te ostatnie decydują o być albo nie być polskich agencji. Wiedziałam jednak, że ten krok ktoś musi zrobić. Nie wiedziałam tylko, że będę w tym uczestniczyła i to w takiej roli. Opiekunowie mają prawo poznać te wszystkie tajniki, bo dzisiaj wszelkie niedopowiedzenia i niejasności interpretują na swoją niekorzyść. W większości przypadków niepotrzebnie. A tak ich świadomość wzrośnie. Będą jeszcze mądrzej wybierali agencje i lepiej radzili sobie w Niemczech.

Czy pani zdaniem jest szansa na to, by to polskie agencje dyktowały warunki Niemcom, przecież to w końcu nasze opiekunki są najmocniejszym punktem tej współpracy?

Nie. Dopóki nie zostaną wyeliminowani niemieccy pośrednicy to jest to niewykonalne. Polskie agencje są od nich uzależnione i długo jeszcze to się nie zmieni. Trzeba pracować nad tym co mamy. Tym bardziej, że agencji przybywa i każda myśli o sobie. Robią wszystko, by zapewnić opiekunom mnogość ofert, a sobie byt. Musiałyby zacząć mówić jednym głosem, a obecnie zawsze któraś zaczyna psuć rynek i oferować Niemcom coś na co inne polskie agencje już nie chcą się godzić. Tracą na tym wszyscy. Wystarczająco dużym sukcesem są kooperacje dwóch a nawet trzech agencji, co zdarza się coraz częściej. Dzięki współpracy agencje mogą zapewnić ciągłość obsługi niemieckiego klienta bez utraty umowy, zyskują tez na tym sami opiekunowi, bo krócej czekają na ofertę

Jest Pani gotowa na zapoznanie się z pytaniami naszych Forumowiczów?

Tak. Nie mogę się doczekać, bardziej jednak nie mogę się doczekać reakcji w swojej agencji.

Najczęściej pojawiające się pytania Forumowiczów:

Jaką formę pracy w Niemczech zaproponowałaby pani swojej koleżance? (przeczytaj odpowiedź, dołącz do dyskusji!)

Jak agencja określa wynagrodzenie opiekunki? (przeczytaj odpowiedź, dołącz do dyskusji!)

Ile zarabia na opiekunce agencja? Wychodzi mi że sporo bo ja otrzymuję 950 euro a senior płaci polskiej agencji 1600 euro. Czyli dla agencji zostaje aż 650 euro!!! (...) (przeczytaj odpowiedź, dołącz do dyskusji!)

Dlaczego agencje nie oferują umowy o pracę? (przeczytaj odpowiedź, dołącz do dyskusji!)

Jak to się dzieje, że senior wymaga większej opieki niż wynikało to z opisu oferty, albo miejsce zamieszkania opiekunki pozostawia wiele do życzenia? (przeczytaj odpowiedź, dołącz do dyskusji!)

Dlaczego większość agencji nie chce zwracać pieniędzy za przejazdy do Niemiec po pierwszym miesiącu? (..) (przeczytaj odpowiedź, dołącz do dyskusji!)

Wiele nasłuchałam się o swojej poprzedniczce od swojej podopiecznej i zastanawiam się jakie my jesteśmy, jak nas oceniają agencje? (przeczytaj odpowiedź, dołącz do dyskusji!)

Agencje wytworzyły sobie taki profil, by za wszelką cenę zarobić, a opiekunowi dać "ochłapy" za 24 godziny pracy... (przeczytaj odpowiedź, dołącz do dyskusji!)

Dlaczego Niemcy chętniej pracują z agencjami niż bezpośrednio z opiekunkami?! (przeczytaj odpowiedź, dołącz do dyskusji!)

Po co agencje proponują roznoszenie ulotek i innych materiałów reklamowych? (przeczytaj odpowiedź, dołącz do dyskusji!)

Dziękujemy za przesłane pytania. Rekruterka_AMA jest do Państwa dyspozycji na forum...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...