Skocz do zawartości

Co najbardziej lubicie w Niemczech?


Gość ja lubliu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W Niemczech jako w kraju?Podoba mi sie to, że dba o swoich obywateli... opieka lekarska, opieka spoleczna - to wszystko jest tu na milion razy lepszym poziomie niż w Polsce niestety.

Zgadzam się, zawsze zazdrościłam siostrze (bo mieszka tu na stałe) tego. U nas traktują człowieka jak śmiecia, tam bezrobotny obywatel jest w stanie wyżyć z bezrobotnego. O czymś to chyba świadczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W samym kraju nic. to w Polsce sie urodziłam i to jest mój kraj. Ale lubię ludzi, których tam poznałam, mam szczęście do cudownych osób, które stają na mojej drodze za każdym razem kiedy tam jadę. Aż miło się pracuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię tutejsze ceny... tutaj za 80 euro moge miec dużo w koszyku. W polsce - wszyscy wiemy... kraj w ktorym 1 kiwi kosztuje 1,5 zł albo pomidor tyle samo.... tragedia!

To prawda... ceny rosna wszedzie, ale i tak nadal sa bez porównania. Najbardziej wkurza mnie jak ktoś porównuje i mówi no tak, ale w polsce batona kupisz za 1,6zł a niemiecki wychodzi w przeliczeniu za ponad 3zł... ale tak sie nie da porównywać... w poslce czlowiek zarabia 1300 zł i daje za batona 1,6zl, a w de zarabia 1300 euro powiedzmy i daje za batona 80 centow... to tylko przykład, ale jest takich więcej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś tu napisał porządek ..to już historia -te starsze pokolenie to znało i zna ,ale nie te młode..pamiętam byłem 30 lat temu w Koloni przejazdem jak szedłem tym głównym deptakiem to ta posadzka aż lśniła ani peta nic a teraz jak byłem 2 lata temu to się przestraszyłem to tylko jeden przykład...to już nie te Niemcy z przed 30 lat. Unia też ich wykańcza ,chociaż Merkel jest za i trzyma to twardo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tu marika. Wstyd się przyznać ale uwielbiam słodycze. Zwożę je do polski kilogramami :). Uprzedzę pytania, tak jestem przy kości hahaha. Słodko ściskam.

ha ha a nie wiem czy marika masz tak samo... ale ja ulegam jakiemus urokowi marketów niemieckich... w poslce niby jest to samo, ale zawsze jak wchdoze do marketu w de to mi sie wydaje, że to słodycze sa inne, lepsze i ze jest ich wiecej. Tez zawsze sie skusze i wracam do polski z dodatkowymi kilogramami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tu marika. Wstyd się przyznać ale uwielbiam słodycze. Zwożę je do polski kilogramami :). Uprzedzę pytania, tak jestem przy kości hahaha. Słodko ściskam

no to jestem zaskoczony---w Polsce też są dobre wyroby cukiernicze ,no ale to Twój gust !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tu marika. Wstyd się przyznać ale uwielbiam słodycze. Zwożę je do polski kilogramami :). Uprzedzę pytania, tak jestem przy kości hahaha. Słodko ściskam

no to jestem zaskoczony---w Polsce też są dobre wyroby cukiernicze ,no ale to Twój gust !

Cukiernicze jak cukiernicze, ale slodyczy to mją wieskzy wybór na pewno w marketach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W Niemczech lubię tylko ich środki czystości i kawę. Nie można im tego odmówić-środki czystości skoncentrowane i skuteczne nawet na stare,zapomniane już plamy czy usterki w domu lub łazience.

Kawę w Niemczech kupuję od zawsze...mam granicę 10 km od domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech lubię tylko ich środki czystości i kawę. Nie można im tego odmówić-środki czystości skoncentrowane i skuteczne nawet na stare,zapomniane już plamy czy usterki w domu lub łazience.

Kawę w Niemczech kupuję od zawsze...mam granicę 10 km od domu.

rozbawiłaś mnie tym komentarzem .ale ja też to przywożę do domu ha ha:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W Niemczech lubię tylko ich środki czystości i kawę. Nie można im tego odmówić-środki czystości skoncentrowane i skuteczne nawet na stare,zapomniane już plamy czy usterki w domu lub łazience.

Kawę w Niemczech kupuję od zawsze...mam granicę 10 km od domu.

szczęściara :) gdybym miała tak blisko też niektóre rzeczy kupowałabym za granicą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Co najbardziej lubicie w tym kraju? Ja porządek na ulicach który przekłada się na ogólny porządek życia tutaj. Śmiecie nie walają sie na ulicy, każdy wykonuje tu swoją prace ze starannością - to mi sie podoba!

 

W Niemczech  też lubię prawie wyłącznie pieniądze. Porządku większego niż w Polsce nie widzę tu wcale, chyba w centrach.Żadnych produktów nie znalazłam tu  lepszych i tańszych. I pilnuję się, żeby nie wydawać tu głupio  pieniędzy. I lepiej niech sobie w Polsce na mnie zarobią.

       Ale z ludźmi rozmawia się tu znacznie łatwiej: są spokojniejsi, niezestresowani, przeważnie rozsądni. Nie mają tak ciężko jak w Polsce, więc też chwalić ich nie zamierzam. Ale jest z nimi łatwiej na co dzień  niż z Polakami, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...