Skocz do zawartości

Ktoś pracuje w Włoszech?


Gość Lucynka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość opolanka

Moja koleżanka pracowała we Włoszech jako opiekunka. Teraz pracuje w Niemczech i uwaza, ze oprocz pieknych widokow nie ma tam nic lepszego niz w de. Tam zarabiala 950 euro na reke, w Niemczech 1200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Pracowałam bardzo długo we Włoszech....na tym samym miejscu byłam naprawdę sporo lat,miałam 800 € i też 13-tkę płatną po Bozym Narodzeniu i wakacyjne,po adekwatnie przepracowanych latach pracy w kwocie 800 € płatne zawsze w lipcu bądz sierpniu...Nie ma możliwości jeździć do domu co 2 miesiące tak jak z pracy w De,bo biletu nikt nie finansuje,a kosztuje on w jedną stronę 100 €...Każda /-y sam/-a musi zrobić kalkulację co chcę z tej pracy osiągnąć.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
O 8.08.2014 at 12:01, Ulewa napisał:

Z tego co mi wiadomo, we włoszech sa niższe stawki niz w niemczech. W koncu kryzys gospodarczy dotknal wlochy, jelsi chodzi o niemcy, o mam wrazenie ze zawsze beda sie trymac twardo...

zawsze były tam niższe stawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Godzinę temu, wiate napisał:

Mama mojej koleżanki pracuje we Włoszech, ale z tego co wiem nie ma lekko

Mam też tam koleżankę, ale narzeka na wynagrodzenia. Ma 1000 euro prywatnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elżbieta

pracowałam we włoszech 20 lat jako opiekunka.....we wrześniu 2015 roku zmieniłam kraj na niemcy z różnych przyczyn......zarabiałam ok 1100 euro miesięcznie + ( raz w roku ) 13-pensja + płatny miesięczny urlop + likwidacyjne .( można sobie przeliczyć) ale system pracy jest zupełnie inny  - w tygodniu opiekunka na codziennie 2 godziny wolne i 1,5 dnia całego ( tz.np. cała niedzielę i pół piatku).... podróż opłacałyśmy same,.oczywiście wszystko liczy sie do emerytury .......i w razie podwinięcia nogi ( śmierc pdp czy zwolnienia z pracy) otrzymują zasiłek dla bezrobotnych  ( sama korzystałam z zasiłku 2 razy - raz rok i raz 8 miesięcy)..........wszystko jeżeli pracuje się legalnie...........

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

Trzeba trochę matematyki w tym wszystkim .Mówicie  drogie " niemieckie "opiekunki, że w Niemczech więcej się zarabia niż we Włoszech. Policzcie proszę ,pracujecie 30 lub 31 dni w miesiącu , Natomiast we Włoszech po odjęciu 4 lub 5 niedziel, a w grudniu i w styczniu nawet 7 dni świąt i kilka połówek sobót, zostaje dni roboczych 20- 23 ( zależy w którym miesiącu ).Pensje są różne, teraz nikt nie otrzymuje mniej niż 1ooo-12oo, może na biednym południu  jest  gorzej. To jest pensja za 20-23 dni. Za pozostałe dni można dobrze zarobić, albo na miejscu u pdp, albo np. u sąsiadów. Włosi są ludźmi otwartymi, życzliwymi ,nie siedzą w swoich domach za zamkniętymi drzwiami. Teraz są tanie linie lotnicze, ja już leciałam z Polski do Włoch nie raz poniżej 100 zł ( raz nawet za 30 zł).  Jaki to komfort psychiczny ,gdy  wychodzisz rano z domu pdp  i spotykasz się z koleżankami Polkami ,gdzieś można za parę " groszy "pojechać  pociągiem w ciekawe miejsce, pogadać ,pozwiedzać  i wrócić wypoczęta, odnowiona psychicznie do "kochanego kieratu".   Jestem w Niemczech od niedawna, mam porównanie.

 

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.......chciałam jeszcze coś dopisać . Teraz rozumiem , dlaczego w Niemczech pracuje się po ok.2 miesiące i wraca do domu. Ja tu jestem 3 mies. przedtem 2 x po 2 mies. i byłam wykończona ( z braku przerw na całodzienny wypoczynek) .We Włoszech pracowałam " ciurkiem" po 6-7 mies.( tak mi było wygodniej - wolałam mieć później 6 mies .wakacji) i nigdy przez te pracujące miesiące nie byłam tak wyczerpana psychicznie ,jak teraz. Po prostu, człowiek pracujący tygodniami bez normalnej przerwy robi się wrakiem. Mają rację koleżanki ,mówiąc ,że jesteśmy jak niewolnice. Walczmy o wolny dzień raz w tygodniu, bo inaczej  to nas wykończą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dużo zależy od pracodawcy i pensji. Jak wykorzystują i to widać na załączonym obrazku, to warto zmienić. Ogólnie ja nie polecam pracy we Włoszech, bo po kryzysie oni sami nie mają do dziś pracy (to już 10 lat...). Niemcy o dużo bardziej obrotni są, ale żeby znaleźć pracę DOBRZE PŁATNĄ z normalnymi wymaganiami - trzeba znać niemiecki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...