Skocz do zawartości

leczenie bolu bez tabletek


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jesli znacie sposoby na leczenie bolu bez tabletek to prosze napiszcie jakie znacie(takie z babcinej apteczki ).dawno widadomo ze bol zeba leczy sie rozgryzajac gozdzik suszony a ma bol glowy ?jesli wiecie cos co jest dobre na codzienne dolegliwosci .i sposoby leczenia bez tabletek to piszcie :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt.. słyszałam o leczeniu stanow zapalnych skory posypywaniem ostrą papryczka - cayenne, która powoduje najpierw jeszcze większy ból aby zaraz oswobodzić nas z bólu , ulżyć .

Aha i coś bardziej realnego - okłady z mielonej czarnej gorczycy pomagają w pozbyciu się bólu stawów . Okłady z liści kapusty łagodzą stany zapalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gabula57

Kochana Ann. Nie zgadzam się z tobą jeśli chodzi o liście kapusty. Lata temu jak zaczęłam chorować na zapalenie zakrzepowe żył głębokich i miałam długoooooooooooo stany zapalne nogi to ktoś mi polecił właśnie liście kapusty. Robiłam z nich okłady ale do czasu . Do czasu jak zaczęły robić mi się brzydkie plamy na nodze. Dzisiaj ,po latach mam problemy ponieważ po tych liściach zrobiły mi sie zmiany troficzne na nodze i koło kostki zaczęła robić sie dziura. Jest to trudne do wyleczenia. Dlatego nikomu nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale często się mówi że na nabrzmiałe piersi lub gdy kobieta nabawi się zapalenia piersi powinna robić sobie okłady z kapusty.

A ja myślę że nie najlepiej pójść do lekarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być moze masz rację Gabulu... nie specjalnie znam sie na tej medycynie... wszakze ludowej.Porade o stosowaniu liści kapusty uslyszalam w sytuacji kiedy cierpialam po odstawieniu dziecka od piersi . Robilam wszystko co mi doświadczone osoby powiedzialy .A wiec przykladalam te nieszczęsne liście i o dziwo odczuwalam ulgę . Piersi byly tak nabrzmiale i bolesne , ze szkoda gadać .Cierpialam podwojnie widząc umorusanego brzdąca 2 letniego dopominającego się -am... Także mi pomoglo.

Przy okazji wspomnę o wykorzystaniu tu na Podlasiu widlaka gwiażdzistego ...Oczywiście jest to roślina pod ochrona . Jesienią po zakwitnięciu(zarodniki) , zbiera się te kwiatostany jak ja je nazywam , suszy i wysypuje się żolty pylek , ktory jest wykorzystywany w leczeniu odparzeń , trudno gojących się ran oraz jako zasypka dla niemowląt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gabula57
widlaka gwiażdzistego .

Ciekawe skoro mówisz że jest pod ochroną ,czy można go kupić, bo przydałoby

mi sie coś takiego właśnie na nogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Nie chcę tu bynajmniej nikogo do niczego namawiać, ale ja już od jakiegoś czasu nie zażywam tabletek, bo lekarz doradził mi zakup rezonatora biofotonowego bo on nie powoduje żadnych skutków ubocznych i jest całkowicie bezpieczny . Cierpiałem na migrenę ok 5 lat i nic nie pomagało, dopiero jak stosowałem według zaleceń lekarza rezonator to migrena przeszła, aż sam byłem w szoku, bo przez 5 lat dostawałem tylko leki i słyszałem że jest to nieuleczalna choroba. Stosowałem rezonator tez przy innych schorzeniach tak więc śmiało mogę powiedzieć, że pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Zależy co to jest za ból. Jeśli np. ktoś chciał coś przenieść i nagle zabolał go mięsień to można zastosować na taki intensywny i nagły ból maść tudzież żel. Ja zawsze stosuję Dip Rilif za kilka złotych z apteki. I pomaga.

Jeśli boli głowa - no to ciężko powiedzieć. Nie znam sposobów. Kiedyś podobno jadło się pajęczyny, gdyż zawierają one naturalne środki przeciwbólowe. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie od wielu lat boli kręgosłup w części lędźwiowej. Na początku lekarz kazał mi łykać tabletki, ale nie chciałam niszczyć sobie żołądka i je odstawiłam. Przyzwyczaiłam się do bólu i chyba ustał, bo pracuję, dźwigam i nie boli :) .

Co do bólu głowy to faktycznie chyba najlepszym lekarstwem jest sen. Chyba, że jakieś ziółka. Kiedyś Amolem sparowało się skronie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

ok.....rezonans i co dalej ???  masz racje to wszystko pięknie się pisze tylko realizacja ,jak za wszystko trzeba płacić kupe forsy nie wszystkich na to stać jak Dude ,który wyjechał do Włoch na urlop  zamiast wspierać rodzimy rynek turystyczny!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pomaga tylko i to musi być super dobra tabletka końska jak ja to mówię, aby jakiś bół mi przeszedł,najpierw lecze się domowymi sposobami ale niestety kończy się to na tabletce.Po co się męczyć z bólu jak jedna tableteczka i po sprawie  i znowu rok albo dwa lata spokój i nic nie boli-aby jak najdłużej było to zdrowie,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...