Skocz do zawartości

Ile powinna zarabiać opiekunka i agencja?


Gość agencja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, erika napisał:

Nie dość, że zarobki nie adekwatne do wykonywanej pracy, to jeszcze większość agencji robi problem z ubezpieczeniem, nagle cichą gdy trzeba pomóc opiekunce w jakiejś spawie.

 

Dobra znajomość języka niemieckiego, szkoła dla opiekunów oraz kilkuletnie doświadczenie uważam, że zarobki dla taki osób powinny być wyższe ;) Oczywiście to tylko moja opinia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie nie interesuje ile zarabia agencja. Oferuję tyle i tyle i sama wybieram. Nie chcę działalności i nie narzekam. Czasami to się zastanawiam czy te wszystkie wpisy o gewerbie i prowizjach firm nie wpisują koordynatorzy oferujący gewerbę, bo to łatwiejsze niż prowadzenie opiekunek na zlecenie czy umowę o pracę ale potem opiekunki martwią się wszystkim lub prawie wszystkim same. Nie dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To  ile zarabia agencja mnie nie interesuje. Najważniejsze, żeby zarobki były adekwatne do wykonywanej pracy, a przerobiłam już kilka Agencji Opiekunek i jak do tej pory najlepiej wypada *usunięto* zarówno pod względem wynagrodzenia jak i kontaktu firmy z osobami, które zatrudnia :) 

Edytowane przez Moderator
O konkretnych agencjach piszemy wyłącznie w tematach opinii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chciałam po roku pracy zarabiac w tym roku nie 1000 czy 1050 a 1200 euro ,,,powiem wam ,że mam w tym roku więcej niż 1200 euro,,,dopiełam swego,,,a ile zarabia agencja to mnie też nie interesuje ,jak ja mam dobrze to i niech oni mają dobrze ,,,ale jak przeleciałam 3 agencje to faktycznie dają 1100 tłumacząc ,że to początek -a ja już ich te początki znam i to aż za dobrze ,cwaniaki jedne,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
O 4.04.2016 at 12:43, Guest napisał:

i jeszcze jedno to nie jest praca 24 h!!! jak Wam ktos to wmawia zaśmiejcie się w twarz! Pracujemy  max 12 -to i tak bardzo dużo ,a to że mieszkacie u podopiecznego nie oznacza ze pracujecie non stop !To zagraza bezpieczenstu waszemu i  podopiecznego! 

Tak to nie jest praca 24 godziny tylko 22 godziny.Dwie godziny mamy przerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ‎03‎.‎04‎.‎2016 at 23:21, Guest napisał:

Witam Nie zadawałaby Pani tego pytania gdyby wyjechała Pani na 3 miesiące na jedną ze swoich najtrudniejszych ofert bo wtedy wiedziałaby Pani ile powinna zarabiać opiekunka. Podpowiem tylko, że 1000 to stawka niepoważna.

Ja jestem tu w jednym celu, aby ostrzec opiekunki przed firma Winckel Personal ,pensje dostalam po 7 tygodniach, za podroz nie zaplacili gdyz bylam swoim autem i nie mialam rachunku ,przeciez nie przyfrunelam 750 km,prawda? pisalam do nich 10 sms nie ma z kim gadac ,rodzina placi miesiecznie 2,800 euro ,widzialam rachunek ,poprostu szok ,kto zabral moja kase ? niewiem i sie nie dowiem ale wszystko zrobie zeby z tej firmy nikt juz nie pojechal, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, elsli napisał:

też mnie nie obchodzi ile agencja na mnie zarabia, ja podpisałam umowę na tyle i tyle, nikt mnie do niczego nie zmuszał

witam,poniekąd masz racje,ale jeżeli dojdziesz do wniosku,że Oni połowe kasują a Ty za 24 masz połowe to Cię nie trafia?  logiczne ,ze każdy chce i musi zarobić ,ale niech to ma realne wymiary  a nie jak w Polsce ten co się napracuje i istotnie pracuje ma 2000 tyś a taki inny ciut wyżej ma po kilkanaście tysiecy,dla mnie jest to nienormalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, elsli napisał:

nie jest powiedziane, ze zawsze będę zdana na jakąś agencję ale od czegoś trzeba zacząć, na razie zdobywam doświadczenie i szlifuję język

to tak jak ja ! ten język szlifuje i sie produkuję a PDP powie ,że nie rozumie -to ja różnie już wypowiadam te wyrazy ,aż dojdzie i załapie o co mi chodzi,też dialekt tutaj jest ,,,,nie taki jak na Bawarii ale jest ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z moją babunią za bardzo nie pgadam, mówi niewyraźnie (ma prawie 100 lat) ale już kilkanaście słów rozpoznaję i wiem czego chce, zaczynamy sie po prostu dogadywać,    więc do szlifowania niemieckiego wykorzystuję jej rodzinę :), nie unikam też rozmów "na mieście" tzn. np w sklepie, czy z osobami wyprowadzającymi psy do pobliskiego lasku lub z sąsiadami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minut temu, elsli napisał:

z moją babunią za bardzo nie pgadam, mówi niewyraźnie (ma prawie 100 lat) ale już kilkanaście słów rozpoznaję i wiem czego chce, zaczynamy sie po prostu dogadywać,    więc do szlifowania niemieckiego wykorzystuję jej rodzinę :), nie unikam też rozmów "na mieście" tzn. np w sklepie, czy z osobami wyprowadzającymi psy do pobliskiego lasku lub z sąsiadami

ooooo!!!  to żywotna babcia , elsli powiedz mi jedno,co je Twoja babcia ,bo ja znam babcię  też 100 letnią ,co jadła tylko herbatniki zwykłe i herbatke i nic kompletnie więcej i nic jej nie wpychali na siłę,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka dni temu wpadłam na pomysł i kupiłam ryżową kaszę dla dzieci, babcia wsuwa jak nie wiem, po za tym jogurt truskawkowy i pudding, na obiad zmiksowana zupa jarzynowa z mięskiem, potem pognieciony banan, na kolacje albo kaszke albo jajecznicę z jednego jajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, elsli napisał:

kilka dni temu wpadłam na pomysł i kupiłam ryżową kaszę dla dzieci, babcia wsuwa jak nie wiem, po za tym jogurt truskawkowy i pudding, na obiad zmiksowana zupa jarzynowa z mięskiem, potem pognieciony banan, na kolacje albo kaszke albo jajecznicę z jednego jajka

o to jeszcze pożyje babuszka -super wcina ,nawet dużo tego, na dzień .ale jak ma apetyt to super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mniej niż 1400 E na rękę, przy jednej osobie fit i bez demencji byłoby sprawiedliwe i składki powinny być odprowadzane od całej kwoty. Jeśli rodzina dopłaca za dobrą znajomość języka lub posiadane prawo jazdy, to ten dodatek powinien być przekazywany opiekunce w całości. Podobnie dodatki za wstawanie lub czuwanie nocne, transwery, aktywizacja podopiecznego z demencją czy np. samodzielne robienie zakupów, te dodatki mogłyby być ostatecznie nieoskładkowane. Jeśli małżonkowie mieszkają wspólnie powinno być założenie, ze opiekuję się dwoma osobami i za drugą osobę powinnam dostać co najmniej połowę tego co za pierwszą. Drażliwa jest tez sprawa czasu wolnego. mówi się, że mam dzień wolny, a w praktyce jest to 8 godzin od 9.00 do 17.00, nie mogę skożystać z wielu atrakcji jakie oferuje miasto :teatr, filharmonia , czy choćby kurs salsy jest dla mnie poza zasięgiem, nie mogę też zorganizować sobie wypadu do sąsiednich miejscowości , bo nie starczy czasu, aby wrócić w porę. Dzień wolny powinien trwać 24 godziny, ja osobiscie zgodziłabym się nawet, żeby był mniej platny. Ile zarobi agencja nie ma dla mnie znaczenia, nikomu do portfela nie zaglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie niby też nie interesuje ile zarabia agencja ale chcialabym aby ZUS byl odprowadzany od średniej krajowej a nie najniższej a za swieta całośc co placi rodzina a nie jakaś wszawa podwójna stawka.

A jakie skladki odprowadzaja Wasze agencje i jakie dostajecie bonusy na świeta???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, myszkamiki napisał:

Mnie niby też nie interesuje ile zarabia agencja ale chcialabym aby ZUS byl odprowadzany od średniej krajowej a nie najniższej a za swieta całośc co placi rodzina a nie jakaś wszawa podwójna stawka.

A jakie skladki odprowadzaja Wasze agencje i jakie dostajecie bonusy na świeta???

Mnie też nie interesuje ile zarabia moja Agencja, chociaż wiem  .. Zus odprowadzają od średniej krajowej ,też wiem.Jeśli chodzi o Święta,zgadzam się, wszawa podwójna stawka ! ale od Firmy! Jeśli Rodzinie zalezy żeby opiekunka pracowała na Święta niech daja kasę !! nie tylko jakieś tam wszawie prezenciki .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

erika-----ja mam w Umowie określone  że za świeta tyle a tyle  i nie ma  dyskusji  a poza umową  siostrzenica  PDP i tak mi daj prezencik.Wiem są różne sytuacje.Geldy to nie wszystko,bo jeżeli faktycznie jest biedna rodzina ,nie oczekuje prezencików a dobrego słowa!--Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Tak-kwestia zarobków.Jedna osoba pojedzie za 1000 €,druga nie pojedzie.Trzeba sobie powiedzieć,siebie spytać-czego oczekuję,ile chcialbym zarabiać.Kwestia swojej wartosci.Kazdy wie,co potrafi ikazdy powinien być realista.Jezyk niemiecki-jego znajomość.Nie znając jezyka nie bedziemy super postrzegani w pracy,bedziemy tylko i wyłącznie człowiekiem od brudnej roboty.Są agencje,które płacą nawet 1350 € .Są rodziny,które potrzebują pomocy osoby ze znajomością języka-moj przypadek.Jestem zadowolony.I szczerze-mogę wybierać oferty.Zgadza się,ze różne agencje różnie zarabiają.Widzialem przypadkiem fakturę-zarobek mojej agencji to 13 € dziennie.Kończąc pozdrawiam wszystkich-Adamusa szczególnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha -jezeli to szczere,to przyjmuję -pozdrawiam też.

7 minut temu, adamos1 napisał:

ha ha -jezeli to szczere,to przyjmuję -pozdrawiam też.

  apropos  --tej brudnej roboty  i tak jesteśmy od niej i tak ,czy znasz dobrze niemiecki ,czy słabo,tylko fakt faktem ja mam lepszy komfort psychiczny ,bo potrafię się lepiej "wyszczekać"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barakuda
Godzinę temu, Kecaj napisał:

Witam

Tak-kwestia zarobków.Jedna osoba pojedzie za 1000 €,druga nie pojedzie.Trzeba sobie powiedzieć,siebie spytać-czego oczekuję,ile chcialbym zarabiać.Kwestia swojej wartosci.Kazdy wie,co potrafi ikazdy powinien być realista.Jezyk niemiecki-jego znajomość.Nie znając jezyka nie bedziemy super postrzegani w pracy,bedziemy tylko i wyłącznie człowiekiem od brudnej roboty.Są agencje,które płacą nawet 1350 € .Są rodziny,które potrzebują pomocy osoby ze znajomością języka-moj przypadek.Jestem zadowolony.I szczerze-mogę wybierać oferty.Zgadza się,ze różne agencje różnie zarabiają.Widzialem przypadkiem fakturę-zarobek mojej agencji to 13 € dziennie.Kończąc pozdrawiam wszystkich-Adamusa szczególnie.

Tez tak uwazam , wymagania jesli chodzi o znajomosc jezyka sa rozne, pod uwage jest  tez brane doswiadzczenie  jako opiekunka/opiekun.  Sa agencje, ktore dobrze placa , nawet dosc czesto pojawiaja sie ogloszenia z wynagrodzeniem 1300 do jednej osoby i wcale nie jest to ciezkie  zlecenie ale jest  jeden warunek-wymagana bardzo dobra znajomosc niemieckiego. Bywa , ze agencje nie placa ile powinny za dobry czy bardzo dobry niemiecki , chociaz Niemcy placa za taka opiekunke  odpowiednio wiecej. Rodzina u ktorej pracowalam miala podpisana umowe z agencja niemiecka, , gdzie w zaleznosci od znajomosci niemieckiego oplaty byly zroznicowane i tak za geringe(slaby)-1570 eu, , mittlere (sredni)kenntnisse-1860 eu i za gute Kenntnisse-2090 eu. Moja stawka wtedy wynosila 1150 eu , faktycznie zlecenie bardzo lekkie ale jak zobaczylam ile  ta agencja zarabia,  juz wiecej nie chcialam z nimi pracowac. Oczywiscie wzielam pod uwage, ze tak agencja niemiecka jak i polska zarabiaja na posrednictwie ale mimo wszystko 1000euro to troche za duzo, tym bardziej, ze placili bardzo male skladki na ZUS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość Barakuda napisał:

Tez tak uwazam , wymagania jesli chodzi o znajomosc jezyka sa rozne, pod uwage jest  tez brane doswiadzczenie  jako opiekunka/opiekun.  Sa agencje, ktore dobrze placa , nawet dosc czesto pojawiaja sie ogloszenia z wynagrodzeniem 1300 do jednej osoby i wcale nie jest to ciezkie  zlecenie ale jest  jeden warunek-wymagana bardzo dobra znajomosc niemieckiego. Bywa , ze agencje nie placa ile powinny za dobry czy bardzo dobry niemiecki , chociaz Niemcy placa za taka opiekunke  odpowiednio wiecej. Rodzina u ktorej pracowalam miala podpisana umowe z agencja niemiecka, , gdzie w zaleznosci od znajomosci niemieckiego oplaty byly zroznicowane i tak za geringe(slaby)-1570 eu, , mittlere (sredni)kenntnisse-1860 eu i za gute Kenntnisse-2090 eu. Moja stawka wtedy wynosila 1150 eu , faktycznie zlecenie bardzo lekkie ale jak zobaczylam ile  ta agencja zarabia,  juz wiecej nie chcialam z nimi pracowac. Oczywiscie wzielam pod uwage, ze tak agencja niemiecka jak i polska zarabiaja na posrednictwie ale mimo wszystko 1000euro to troche za duzo, tym bardziej, ze placili bardzo male skladki na ZUS.

czyli ja nie mam zle ze swoim językiem , wiem ,że mam stawkę dla super mówiących językiem niemieckim ale mam za to dwóch a nie jednego,,,dlatego jeszcze zniosę wszystko,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...