Skocz do zawartości

Ile powinna zarabiać opiekunka i agencja?


Gość agencja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór.

Reprezentuję agencję pracy.

Coraz częściej słyszymy narzekania na oferowane stawki. Na niektórych serwisach społecznościowych kwota 1000-1100 euro jest wprost wyśmiewana co zniechęca nas do ich publikacji. Zazwyczaj piszecie Panie, że rodzina płaci nam dużo więcej niż my płacimy Wam. 

Zadam wprost 2 pytania.

1. Ile na jednej ofercie powinna zarabiać agencja, by były Panie zadowolone i nie czuły się jak to panie piszecie wykorzystywane?

Proszę wziąć pod uwagę, że opłacamy zawsze niemieckiego pośrednika, musimy do Pań dotrzeć czyli się reklamujemy, prowadzimy pełną obsługę prawną i kadrową (4 kadrowe do obsługi wszystkich Pań), wyszukujemy i obsługujemy oferty, opłacamy premie i przejazdy, zatrudniamy handlowców, rekruterów, koordynatorów i marketingowców, mamy biuro, reagujemy na wszystkie zmiany prawne, by wyjazd był legalny a zaproponowana stawka opłacalna dla opiekuna, rodziny i nas.

2. Ile powinna zarabiać opiekunka jadąca do opieki nad 1 samotnie mieszkającą osobą bez wstawania nocnego?

Odpowiedzi Pań posłużą nam przyglądnąć się faktycznym oczekiwaniom opiekunek. Nie chcemy zadawać tych pytań opiekunkom pracującym u nas, by nie sugerować ewentualnych zmian i zniechęcać. Dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam dodać, że nie będę brała udziału w dyskusji by nie wchodzić w anonimowe kłótnie i mówienie, że agencje to zło. Bardzo proszę tylko o sensowne odpowiedzi na pytania.

Pozdrawiam wszystkich opiekunów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Nie zadawałaby Pani tego pytania gdyby wyjechała Pani na 3 miesiące na jedną ze swoich najtrudniejszych ofert bo wtedy wiedziałaby Pani ile powinna zarabiać opiekunka. Podpowiem tylko, że 1000 to stawka niepoważna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie to szczęście, że część opiekunek nie zna realiów i jedzie nawet za 900 bo myślą, że mają słaby język i dziękują bogu a prawda jest taka że to na nich zarabiacie najwięcej. 80 jak nie 90 proc pracy opiekunki to praca fizyczna a językiem to my nie gotujemy ani nie prasujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że agencje w tym całym łańcuchu są ważne i wygodne jak dla mnie i nie zamierzam liczyć ich pieniędzy, Zarabiam 1150 i jestem zadowolona, bo w pl miałam sporo mniej a i podopieczna bardzo fajna. Rozumiem jednak że sztela szteli nie równa i tu też rodzą się problemy i oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na to,że dużo opiekunek reklamuje Wasze agencje..dostają za to powiedzmy sobie szczerze 50e ,za tzw duszyczke.*Praca nie zawsze jest uzależniona od znajomości języka  ,brak znajomość jednego słowa,lub zdanie nie zawsze powiedziane gramatycznie ,skutkuje obnizeniem stawki,ale ile trzeba się nachodzi  przy pacjencie tego  nie bierzecie pod uwagę.Firma, powinna podawać zakres obowiązków ,oraz na jakiej stufe jest pdp.,być może wtedy byśmy miały jakiekolwiek pogląd na to co nas czeka...Zmuszanie opiekunek do wyjazdu na 2 m-c co najmniej jest barbarzynstwem,a co jak nie zadziała tzw.chemia!!!???

Wracając do pytania,uważam,że agencje powinny zarabiać na pdp.nie więcej niż 600e.

Ja nie potrzebuje wsparcia ze strony koordynatora,bo i tak nie wnoszą niczego.Gadanie,że pdp czyta,szydelkuje,itp.przy demencji jest bzdurą.,a to przecież od nich wychodzą takie informacje.

Ja ze swoją znajomością języka niemieckiego i doswiadczeniem oczekuję wynagrodzenia nie mniejszego niż 1600e ,przy opłacanych składkach ZUS od ok4000zł.

Jasnych  i przejrzystych umów,zgodnych z prawem!!!!

Kwoty mnniejsze niż 1300e  są w ogóle nie do przyjęcia!!!!

Prawo do odpoczynku!!!

Jasnych umów dla rodzin pdp.

Nazywcie nas opiekunkami,ale wg.prawa niemieckiego nie jesteśmy nimi!!Jesteśmy tylko Haushaltshilfe.Nie możemy wg ww prawa wykonywać pewnych działań.Ja wystapilam do lekarza o pisemną zgodę na podawanie leków.itp.itp.

Dzialacie w szarej strefie km

Prawo,które ma wejść od maja,chyba Was trochę wstrząsnął.Może wreszcie nas docenicie.

Ps.Mówienie,że jest tylko jedna osoba do opieki,w przypadku małżeństwa jest fikcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumie ,że ten post jest skierowany do Agencji ,ale i  opiekunek.Jest dużo  w tym  prawdy..Wg  prawa niemieckiego to masz racje opiekunki są tylko pomocą domową ,chyba ,że któraś z Pań ma "papierek."co do reklamy ,dobra Agencja nie potrzebuje reklamy ,bo ona sama się obroni a po drugie zainteresowanie tą pracą jest coraz większe a miało być odwrotnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek chciałam wyrazic swoje niezadowolenie delikatnie rzecz ujmujac,poniewaz placenie za jezyk przez agencje jest dla mnie kompletna kpiną.Domyslam sie ze firmy na tym zeruja ale jest to juz naprawde niemodne nudne i przygnebiajace.Czlowiek jedzie czesto do osob z demencja mówiących od zeczy lub wogole nic nie mowiacych i tym jezykiem to mozna sobie...........Rozumiem ze firmy maja wydatki ale któż ich nie ma zakladajac dzialalnosc ale widocznie jest oplacalne skoro firmy otwieraja sie jak grzyby po deszczu.Moglabym tu ksiazke napisac na temat firm,po krutce musze niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosc.

Prosze Panstwa! Prosty przyklad,zmienialam Pania,ktora byla przez polska firme i za miesiac pracy otrzymywala netto 750,00 euro.Z wyksztalcenia pielegniarka, ale nie bardzo jeszcze radzila sobie z niemieckim,rodzina m-nie dla tej firmy placila 2 200 euro .To jest tak poprzez sprawdzanie znajomosci jezyka,wprowadza sie Panie w kompleksy i i na tej podstawie "uzgadnia sie wynagrodzenie". Niemnieckie agentury nie sprawdzaja ze znajomosci jezyka niemieckiego,stawki sa jednakowe dla wszystkich i ustalane od stopnia trudnosci pracy.        Nie jestesmy opiekunkami osob starszych,bo tu trzeba miec wyksztalcenie. Jestesmy pomocami domowymi i pomagamy tym osoba starszym we wszystkim co nie wymaga  wyksztalcenia medycznego. Chce  powiedziec,ze czuwanie tez  jest praca.

W Polsce sa Agentury wspolpracujace z niemieckimi (legalne) i naprawde duzo wiecej placa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuję przez agencję i nie mam zamiaru pisac,że agencje to zło,owszem są wjatki jak u mojej koleżanki która pracuje przez agencje wkłada w swoja prace serce rodzina jest nia zachwycona i ona zarabia 800 euro miesięcznie bo na tyle agencja oceniła jej znajomość języka a jej zmienniczka która robi tylko to co trzeba(jej zdaniem) i lepiej sobie radzi z językiem i zarabia 1000 euro.Po przyjsci mojej koleżanki na Stele rodzina dopiero zobaczyła jak moze wygladać praca.Tak,że agencje nie mówicie ze znajomośc języka ma ogromne znaczenie do płacy bo to tylko Wasz pic na wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wynagrodzenie netto dla opiekunek jest zróżnicowane na tej samej "szteli"przecież wykonują te samą pracę ,rodzina podopiecznej jest zadowolona  z wykonywanej pracy obu opiekunek /opiekunów/Mialam kiedyś takowa Firme i zapytałam wprost dlaczego mam mniej..otrzymałam odpowiedź : Pani zmienniczka dłużej pracuje w Naszej Firmie!Droga Agencjo,my Opiekunki doskonale wiemy,że własnię te różnice w wynagrodzeniu jw pisałam zostawiacie SOBIE!! 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gość napisał:

A ja uważam, że agencje w tym całym łańcuchu są ważne i wygodne jak dla mnie i nie zamierzam liczyć ich pieniędzy, Zarabiam 1150 i jestem zadowolona, bo w pl miałam sporo mniej a i podopieczna bardzo fajna. Rozumiem jednak że sztela szteli nie równa i tu też rodzą się problemy i oczekiwania.

W Polsce gdyby Pani była w pracy 24/24 to tez by tyle zarobiła nawet na najnizszej krajowej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej zarabiam 1600 euro ,od pazdziernika planuję podwyżkę do nim 1700 euro .Sama opłacam sobie ubezpieczenie ,odprowadzam podatek ,  200 euro odliczam na opłaty(ubezpieczenie ,księgowa ,podatek ) .1400 to minimum z minimum jesli chodzi o zarobki .Ponizej tej stawki nikt nie powinien godzić się pracować !1000 -1100 to ja nawet pracując dla agencji( polskich i niemieckich  nie miałam tak smiesznie niskich stawek ).

Zachęcam do rezygnacji z  pracy dla jakiejkolwiek agencji ,zachęcam do samozatrudnienia !Do samodzielnego szukania podopiecznych:)

Dziękuję za uwagę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Gość Bogusia napisał:

8.5 *24 godziny =240 e *7 dni = 1680 tyg  itd. itp. Żadna agencja i żadna rodzina nie da tyle.Jednak 1200 jest jednak już mało.Koszty wszędzie jednak rosną,a nasze pensje nie.

 

Jak nie da skoro agencjom płacą dużo więcej. Sama widziałam rachunek z agencji dla podopiecznej na 2400 euro? Ja tego nie rozumiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili Arbeitsamt jak zatrudnia Opiekunki -jako haushilfe placi najmniej 1300eu mc i macie Ubezpieczenie niemiecke a Polskie Firmy kasuja po 2500eu mc a Wy dostajecie 1100 ile im pozostaje. I prosze bzdur nie pisac ze rodziny nie chca tyle placic . Wlasnie pomoglam rodzinie Niemieckiej zmienic firme gdzie opiekunka za swoja prace zarobi tyle co chciala a i rodzina jest zadowolona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaca moim skromnym zdaniem  powinna być od  stanu zdrowia podopiecznego a nie  od języka . Byłam opiekunką osoby która wyszła z kliniki po wylewie , nie mówi po niemiecku  , lub tylko troszeczkę,  płyny  podawać przez kroplówkę ,jedzenie podawać i przyrządzać ja dla niemowlęcia. Wstawać w nocy  o 2  aby zmienić pampersa a stawka  najniższa  . Gdzie  ja pytam sprawiedliwość ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mi się wydaje ,czy mój post został usunięty?Dziewczyny zatrudniajcie się same ,agencje nie są nam do niczego potrzebne,pracy jest tyle ,ze znaleznieniem podpiecznego nie ma problemu ,uczcie się języka zakładajacie własnie firmy! minimum na chwile obecną to 1700 euro /za jedną osobę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno to nie jest praca 24 h!!! jak Wam ktos to wmawia zaśmiejcie się w twarz! Pracujemy  max 12 -to i tak bardzo dużo ,a to że mieszkacie u podopiecznego nie oznacza ze pracujecie non stop !To zagraza bezpieczenstu waszemu i  podopiecznego! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...