Skocz do zawartości

Uczciwość


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Uczciwość nie ma aktualnie żadnej wartości... W tym świecie się wszystko sprowadza do rangi tranzakcji... tutaj nie ma miejsca na takie bzdety jeśli chodzi o to ile mamy "zyskać".

Jak ktoś jest uczciwy to z reguły dostaje od życia po nosie. Przykre ale cholernie prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uczciwość istnieje tylko między ludźmi, którzy są sobie naprawdę bliscy. W pozostałych wypadkach nie ma co liczyć na takie zjawisko, bo się nie doczekamy. Poza tym wszyscy patrzą na to teraz tak: "jak on nie jest uczciwy i zarabia na lewo i mu to wychodzi na dobre, to czemu i ja nie mogę?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bardzo ważna .. to podstawa do normalności.. Macie rację uczciwi sa na wymarciu. A to przecie naród zdecydowanie wierżący. I gdzie sie podzialy wartości , kościoł , wiara..?

Ja zresztą nieraz za tę uczciwość oberwalam po tyłku.. i obrywam nadal.

Czyli rzecz w cenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mozna sobie pogadac ale tak naprawde to nie ma osoby ktora bylaby w 100 procentach fair...poprostu sie to nie oplaca, a to w jakim stopniu zachowujemy uczciwosc zalezy od wychowaniai wrodzonej uczciwosci, ale zapewniam ze o Matke Terese w dzisiejszych czasach to jak o dinozaura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Mozna sobie pogadac ale tak naprawde to nie ma osoby ktora bylaby w 100 procentach fair...poprostu sie to nie oplaca, a to w jakim stopniu zachowujemy uczciwosc zalezy od wychowaniai wrodzonej uczciwosci, ale zapewniam ze o Matke Terese w dzisiejszych czasach to jak o dinozaura

Może nie uwierzysz, ale zdarzają się i tacy (mam nadzieję). Osobiście nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy jest uczciwy na tyle na ile może. Uczciwość się nie opłaca co racja to racja ale jak człowiek chce mieć szacunek do samego siebie to powinien się trochę wysilić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, uczciwość w dzisiejszych czasach nie popłaci. Uczciwy dostaje po głowie. Ale warto takim być. Ja sie staram, choć przyznaję nie jest lekko. Ale w decydujących chwilach człowiek wie przynajmniej z kim ma do czynienia i kogo unikać. Wydaje mi się że na dłuższą metę warto być uczciwym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Uczciwość... Ja w to osobiście już nie wierze. Każdy ma jakiś interes w byciu uczciwym. Ktoś kto jest wobec ciebie uczciwy myśli sobie "Dziś jestem uczciwy wobec ciebie, a jutro wykorzystam cię do swoich planów..." Uczciwych ludzi pamiętają tylko Staruszki w domu starców, dziś wśród dzisiejszej zepsutej młodzieży nie ma na co liczyć. A najgorsze jest to, że ta młodzież niedługo dorośnie i będzie przyszłym ludem naszego kraju. A tacy ludzie mogą dojść co najwyżej do III wojny światowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna sobie pogadac ale tak naprawde to nie ma osoby ktora bylaby w 100 procentach fair...poprostu sie to nie oplaca, a to w jakim stopniu zachowujemy uczciwosc zalezy od wychowaniai wrodzonej uczciwosci, ale zapewniam ze o Matke Terese w dzisiejszych czasach to jak o dinozaura

Może nie uwierzysz, ale zdarzają się i tacy (mam nadzieję). Osobiście nie spotkałem.

kogokolwiek byś mi pokazał i tak łatwo udowodnić chociaż jedną nieuczciwość która niszczy calą teorię... nie ma całkowicie uczciwych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odliczeniu wszystkich zmarłych dość niedługo po urodzeniu zostaje jeszcze Jezus i Maryja, ale ci żyli troszkę dawno. Ale zdarzają się ludzie na ogół uczciwi. Ewentualnie uczciwi w znośny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z mojego doswiadczenia uważam,ze uczciwość nie zawsze się opłaca.

Wczoraj poszłam so sklepu,by kupić rocznemu synkowi buty. Dziecko w tym wieku jest wszystkiego ciekawe i rzecz jasna zaczął zrzucać buty z półek. Jako odpowiedzialna matka nachyliłam sie by te buty pozbierać, chwilę wczesniej dałam kasjerce pieniadze i zbierajac te buty czekałam na resztę. Sprzedawczyni wykorzystała to,iż zajęlam sie tymi butami i nie wydała mi całej reszty. Po wyjsciu ze sklepu zorientowałam się,że mam za mało pieniedzy. Na poczatku byłam zła na synka i na siebie. Gdy nerwy mi troche opadły uznałam,ze kasjerka była po prostu podła. Jako kobieta sama jest pewnie matką i na pewno zdarzały jej się chwile,gdy dziecko rozrzucało cos w sklepie. Dlatego zamiast mnie oszukać powinna mnie zrozumieć jako matkę. A tak, ja usiłowałam naprawić szkody spowodowane przez synka,a w nagrodę dostałam nauczkę,zeby najpierw zwracac uwagę na pieniadze,a nie liczyć,na to,ze ktoś cie zrozumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Uczciwość? Dla mnie to bycie w porządku wobec siebie samej i mojej Rodziny. Zrobisz coś złego i masz tego świadomość, czujesz, że zrobiłeś coś złego, ale nie dlatego, że jest to ogólnie przyjęte, ale dlatego, że Ty tak czujesz.

Jestem uczciwa i szczera wobec wszystkich. Może dlatego tak często dostaję po tyłku. Po uczciwość się nie opłaca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Uczciwość nie ma aktualnie żadnej wartości... W tym świecie się wszystko sprowadza do rangi tranzakcji... tutaj nie ma miejsca na takie bzdety jeśli chodzi o to ile mamy "zyskać".

Jak ktoś jest uczciwy to z reguły dostaje od życia po nosie. Przykre ale cholernie prawdziwe.

Nie do końca się zgadzam, ale ogólnie rzecz biorąc tzreba umieć w życiu się ustawić. Uczciwość jest bardzo istotna ale nadmierna uczciwość - taka 100% żadko daje jakieś większe korzyści...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

            Ile tu zgorzkniałych słów ... ale trudno się dziwić zakładajać, że to wpisy opiekunek (ów), bo jesteśmy grupą bardzo wykorzystywaną i każdy jest w dodatku osamotniony i często czuje się bezsilny.

         Ale szczerze wątpię, żeby nieuczciwość była dobrą drogą w życiu.

        Czy uważam, że wszyscy prawie  są nieuczciwi  ? Zależy kto co za uczciwość uważa. Egoizm nie jest jeszcze  nieuczciwością. Nieuczciwość ewidentna to dopiero : kłamstwa, kradzież..oszustwa....działanie konkretnie na czyjąś szkodę: dla zysku albo ze złości. Żeby być w tym skutecznym trzeba mieć przewagę i być pewnym bezkarności - nieuczciwość nie jest dla każdego. Niewątpliwie nie wszyscy mogą być nieuczciwi, choćby z rozsądku.

       Ja jestem prostym człowiekiem i niczego w życiu nie zyskałam na klamstwach czy oszustwach, a nawet nie pamiętam żeby była jakaś ku temu poważna okazja, więc się nie chwalę bynajmniej.

      Nieuczciwość ma w sobie coś obrzydliwego. Mnie byłoby wstyd kłamać czy kogoś oszukiwać, bardzo źle bym się z tym czuła i zakładam, że inni też raczej nie czują się komfortowo np. kradnąc  torbę na dworcu czy obmawiając kogoś kłamliwie, ale...przypuszczam, że sami się najpierw dogłębnie przekonali, że tak właśnie  trzeba. Szczególnie ludzie stojący  wyżej oszukują innych ostro, bo boją się, że spadną na dół drabiny społecznej, a dla nich to śmierć.

      Myślę, że większość ludzi woli żyć uczciwie, bo to też komfort psychiczny, nie trzeba niczego udawać,ukrywać...wstydzić się....bać się...

     człowiek uczciwy to ktoś kto szanuje siebie i szanuje innych i

tylko wtedy ma prawo mieć nadzieje, że inni myślą podobnie.

        

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeden przejechał się być uczciwym i te wszystkie wpisy rozumię ,,,był uczciwy i za tą swoją uczciwośc dostał po dupie i to równo,,,może jest dalej uczciwy ale zwraca uwagę na tą uczciwośc gdzie i kiedy,,,i z kim,,,nie jeden napisze ,że jest uczciwy bo takie ma o sobie mniemanie a jest całkiem inaczej,,uczciwych ludzi szukać ,że świecą ,,,w oczy będzie Ci cukrzył itd a co do czego to się okazuje ,że to dopiero fikolek,,,,życie nas bardzo dużo uczy ,,,ja nie nawidzę kłamstwa i oszustwa ,nie będę się wychwalać jaka jestem ,,, staram się  być  uczciwa bo sama lubię być fer dla innych ,ale nie mogę oczekiwac tego od innych ,,,bo wszyscy jestesmy inni ,,inni,,,,wydaje się uczciwy a co do czego ? diabeł a nie anioł:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 9.9.2008 at 23:52, jamamajajka napisał:

kogokolwiek byś mi pokazał i tak łatwo udowodnić chociaż jedną nieuczciwość która niszczy calą teorię... nie ma całkowicie uczciwych

Matka Teresa nie byla az taka uczciwa. Nie dawala chorym srodkow przeciwbolowych, choc dostawala na to srodki. uwazala, ze cierpienie wzbogaca.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi  Uczciwy nigdy nie przegrywa do końca,

zawsze zostaje mu coś.

       a na nieuczciwości jeszcze więcej się ludzi się przejechało, ale to już   z kretesem.

             W Polsce to np. gryzą się zażarcie o majątki z rodzeństwem, bo " mają swoje dzieci "  a potem ...patrzą jak te dzieci się gryzą, bo przecież ich tego uczyli całe życie.

@LENA_57 a kto jest w czymkolwiek doskonały ? nikt w niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie inwestuję aby potem nikt się nie gryzł ani bił,,,,wychowałam na uczciwosci i na szanowaniu ,a co będzie dalej ? życie pokaże-ludzie się zmieniają ,,,dam przykład ,,syn wychowany przez matkę na uczciwego i spotyka dziewczynę ,która tak nim zamota ,że z syna robi się nie ten syn co matka wychowała itd itd,   uczciwośc gdzieś uciekła? nie ma jej,,,,

uczciwośc to cudowna zaleta :) którą ja osobiście kocham :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...