Skocz do zawartości

Warto sie przygladac roznym sztelom!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No przeciez wiem, ze nie ma obowiazku oplacania skladek emerytalnych juz o tym pisalam, mozna sobie oplacac dobrowolnie w Zusie lub wlasnie odkladac 300 eu. Za to jesli chodzi o ten urzad co to by za mie ...mial gewerbe zakladac ,to nie slyszalam. Odkad jestesmy w Unii kazdy ma prawo zalozyc dzialalnosc jednoosobowa bez zadnej rekomendacji urzedu dla auslanderow. Trzeba wpisac pomoc domowa bo opiekunka jest zabronione i tyle co do kompetencji. Gewerba jest przedstawiana jako wlasnie latwa do zalozenia, ale pozniej zwlaszcza  dla kogos kto nie zna jezyka juz nie jest tak latwo. Pracowalam po sasiedzku z opiekunkami na Gewerbie i nie mowily o   zadnych swiadectwach o niekaralnosci tym bardziej zalatwianych przez urzad ds cudzoziemcow., wystarczy dowod osobisty lub paszport , cala procedura trwa 15 minut czasami. Co mie jaki urzad obchodzi Czasem zalatwia gewrbe firma, ale jakos nie mialabym zaufania. O  swoich doswiadczeniach z gewerba pisza opiekunki na forach w odpowiednich watkach i takich rewelacji nie czytalam. Jak wyglada zatrudnienie na gewerbe pisze tez w poradniku dla opiekunek Arbeitlandia.eu czy Finanzamt.pl.

Spoiler

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Serenity napisał:

@Moderator a może warto by wydzielić z powyższych wpisów temat:

praca w Austrii na własnej działalności ?

Wątek ten bardzo  luźno wiąże się z ciekawymi sztelami, a  w tym  gąszczu zainteresowany z trudem odnajdzie informacje.

Jestem za!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, marii napisał:

Jeśli którąkolwiek przyjedzie i założy sobie gewerbe w rathausie to nic ciebie nie chroni żadne przepisy.jak wspominałam to jest gewerbe na modelu austriackim. Zanim założyłam gewerbe musiałam czekać prawie miesiac .złożony wniosek przesłano do sprawdzenia do urzędu do spraw cudzoziemców tam zostałam prześwietlenie przez polską i niemiecka policję czy nie jestem ściana listem gończym czy mam zaległości w opłatach czy ciąży na mię nakaz komornicy .do kiedy miałam ubezpieczenie w Polsce. I po dokładnym sprawdzeniu założono mi gewerbe.taka gewerbe jest gwarantem ze dana osoba kwalifikuje się do pracy ze starymi osobami. I rodziny które decydują się na zatrudnienie opiekunki z taką gewerbe mają wszystko na widelca i to ich zobowiązuje do przestrzegania prawa i przepisu zawartego w tym piśmie. Jeśli ktoś nie wie to Niemcy szanują innych takich samych jak oni samy.ja przestrzegam prawo twego kraju a ty szanuj moja prace na równi z twoją. I wtedy nie będzie kofliktow rodzina opiekunka ,firma.Jeśli ktoś nie wie jest 5 rodzajów gewerbe dla opiekunk i każdy musi wybrać co mu pasuje.

lNormalnie mie sie wierzyc nie chce....pienc rodzaji gewerby jest....i czy listem gonczym nie szukaja. Niemiecka gewerba na modelu austriackim i  nie chroni...a przed czym? Az mie glowa rozbolala Strach sie bac, jakas paragewerba specjalna czy co?. Wpisalam se z tego wszystkiego Finanzamt opieka i ....odetchnelam z ulga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś kobieto nie douczona.w tej firmie panie pracują długo ta firma nie szuka pracowników bo dba o tych których ma.Tylko ze ja nie jestem has hilfe.a wykwalifikowana opiekunka po niemieckiej szkole opiekunek.i tym się różnimy. Macie gewerby dla haushilfe  ja dla opiekunki po szkole niemieckiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto tu taki niedouczony?   kobietki popuście....nikt nie zjadł wszystkich rozumów ,pamietajcie -----wiem ,że nic nie wiem! niech to nam przyświeca.Pozdrawiam.

8 minut temu, marii napisał:

Jesteś kobieto nie douczona.w tej firmie panie pracują długo ta firma nie szuka pracowników bo dba o tych których ma.Tylko ze ja nie jestem has hilfe.a wykwalifikowana opiekunka po niemieckiej szkole opiekunek.i tym się różnimy. Macie gewerby dla haushilfe  ja dla opiekunki po szkole niemieckiej.

dlatego nie dajesz namiaru na tą firmę? żałosne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, marii napisał:

Jesteś kobieto nie douczona.w tej firmie panie pracują długo ta firma nie szuka pracowników bo dba o tych których ma.Tylko ze ja nie jestem has hilfe.a wykwalifikowana opiekunka po niemieckiej szkole opiekunek.i tym się różnimy. Macie gewerby dla haushilfe  ja dla opiekunki po szkole niemieckiej.

 

6 minut temu, marii napisał:

Przyjmują tylko z polecenia nie jak popadnie.jest jedno ale,,,nie przyjmują facetów. 

Nie szuka nowych, przyjmuje z polecenia a facetow nie chca....no podejrzanie to wyglada. Ciekawe czym sie rozni gewerba Haushilfe od Altenpflege numerem 4 czy 5 ? Kazdy wie, ze tylko tym, ze nie moze opiekunka bez  uprawnien medycznych wpisac Altenpflege. a swiadectwa szczepienia psa czy kota nie chca? Tyle wymagan, jakas tajemnicza gewerba a nie bylo najwazniejszego -zaswiadczenia o stanie zdrowia...oj przydalo by sie.Jesli o mnie chodzi to wole byc niedouczona niz glupsza niz ustawa przewiduje i to doslownie jak widac na przykladzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, adamos1 napisał:

:d-----ubiore sukienke itd.-może przejdzie    ha ha 

 A wczesniej do urzedu ds cudzoziemcow z pytaniem jaki numer gewerby ci sie nalezy , moze wtedy pizamke w paseczki dostaniesz, od razu odpadnie punkt- z polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, adamos1 napisał:

:d-----ubiore sukienke itd.-może przejdzie    ha ha

hhahaha -adamos jesteś niemożliwy!!! sukienkę tylko to za mało, musisz włoski sobie jeszcze zrobić -trwałą albo peruczkę z długimi włosami i buciki na obcasiku i podkolanówki -koniecznie muszą być i torebeczka taka trochę wypchana aby świadczyło ,że masz w niej mnóstwo kosmetyków i pieniędzy,,,,możesz do kompletu ubrać kapelusik i ciemne okulary-hahahahha

ale się sama rozbawiłam -:hahaha:

to z polecenia tylko mnie też rozbawiło -a kto mnie poleci? jestem taka fajna i taka pracowita i taka oddana wszystkim podopiecznym i taka i taka i co? nikt nie poleci? za mało wypisałam -więc nie chcę tej agencji bo to jest jakaś sekta chyba jechowych-hahahhaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Blondi napisał:

hhahaha -adamos jesteś niemożliwy!!! sukienkę tylko to za mało, musisz włoski sobie jeszcze zrobić -trwałą albo peruczkę z długimi włosami i buciki na obcasiku i podkolanówki -koniecznie muszą być i torebeczka taka trochę wypchana aby świadczyło ,że masz w niej mnóstwo kosmetyków i pieniędzy,,,,możesz do kompletu ubrać kapelusik i ciemne okulary-hahahahha

ale się sama rozbawiłam -:hahaha:

to z polecenia tylko mnie też rozbawiło -a kto mnie poleci? jestem taka fajna i taka pracowita i taka oddana wszystkim podopiecznym i taka i taka i co? nikt nie poleci? za mało wypisałam -więc nie chcę tej agencji bo to jest jakaś sekta chyba jechowych-hahahhaha

eeeeeeeeeeeeeee zaraz sekta jechowych ,mam dobre zdanie o nich a wszędzie są ludzie i ludziska.Oby wszyscy tacy byli jak oni ,to by nie było tego bałaganu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz niekoniecznie sukieneczka , sa gusta i gusciki. Moze body w panterke albo  obcisle mini ze skory , a torebeczka wypchana kosmetykami jak najbardziej , ale pieniazkami niekoniecznie  , przeciez w tej agencji sie pieniazki zarabia , wiec lepiej troche miejsca zostawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Doti napisał:

A to co za twór ? has hilfe ,?Ktoś tu nosa zadziera ! za niskie progi na Twe wysokie wymogi ? tej Pani wypadałoby podziękować ale, że jestem dobrze wychowana to powiem idź w inną stronę ....

Eee.... tam  za niskie. Jakas Trollica gledzi trzy po trzy . Jasne niech ....idzie w swoja strone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość Barakuda napisał:

No wiesz niekoniecznie sukieneczka , sa gusta i gusciki. Moze body w panterke albo  obcisle mini ze skory , a torebeczka wypchana kosmetykami jak najbardziej , ale pieniazkami niekoniecznie  , przeciez w tej agencji sie pieniazki zarabia , wiec lepiej troche miejsca zostawic.

no to adamosa już ubraliśmy na party do pracy w renomowanej agencji towarzyskiej-hahahahha

Godzinę temu, adamos1 napisał:

i byłaby Marysia a w dali głosy Marysiu zupa Ci kipi!   ha ha

co ja się dzisiaj tutaj naśmieję!!! fajnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...