Skocz do zawartości

Podopieczny z zespołem Tourette'a - wyzwiska i krzyki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, witajcie. Zastanawiam się jakie choroby napotkałyście w pracy, ale nie standardowe tylko takie mało spotykane. Ja przez 3 miesiące pracowałam z podopiecznym z zespołem touretta. Musielibyście zobaczyć moją minę gdy go zobaczyłam. Agencja mówiła, ze dziadek ma tę chorobę, ale ja głupia byłam pewna że to choroba starości. Już w pierwszej godzinie byłam zwyzywana od kur..., ci..., dupek i suczek, byłam opluta i nastraszona tym, że zgwałci moją matkę. Zdzwoniłam do agencji i dopiero wtedy zrozumiałam co się stało :) Zero internetu i panika. Już się szykowałam do wyjścia gdy przyjechała spóźniona córka i wszystko wytłumaczyła. Najważniejsze, że powiedziała mi, że to tylko słowa i nie ma agresji cielesnej. Po tygodniu było już śmiesznie, ale tej pierwszej godziny nie zapomnę do końca życia. Potem wylewane herbaty, upuszczane talerze, zrzucenie 2 telewizorów, wieży, i nawet sama nie pamiętam ile strat było jeszcze. Podczas ataku i podskakiwania leciało na ziemię wszystko a ja robiłam za łapacza. Ogólnie miło wspominam, ale mi wystarczy. :) Gdyby się którejś kiedyś przydarzyło to się nie bójcie o siebie tylko o otoczenie.

O syndromie poczytajcie https://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_Tourette%E2%80%99a

Tu macie o syndromie video po niemiecku a niżej po pl.

 

 

Chcesz być na bieżąco z nowymi ogłoszeniami, poradnikami i postami? Polub forum opiekunkaradzi.pl na Facebooku:

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi pan to Mirek żochowski z Gliwic, który ostatnio się ożenił. Mirka zna całe miasto i nikogo ta choroba już nie dziwi, ale jeżeli ktoś nie wie to może być wystraszony i myśli, że mirek to wariat.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Gość Wiktoria napisał:

A między napadami było normalnie?

Napady są przerywnikiem. To jest bardzo inteligentny i sympatyczny człowiek. Z nim się normalnie rozmawia i ma pełną świadomość dziwności swoich objawów. One są z nim od wieku dojrzewania i miał przez tą chorobą same problemu, to długa historia. Opiekunka, która mnie zmieniła wraca do niego z przyjemnością. Mnie ta choroba trochę przeraża, ale nie wykluczam krótkiego powrotu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Emilia napisał:

Napady są przerywnikiem. To jest bardzo inteligentny i sympatyczny człowiek. Z nim się normalnie rozmawia i ma pełną świadomość dziwności swoich objawów. One są z nim od wieku dojrzewania i miał przez tą chorobą same problemu, to długa historia. Opiekunka, która mnie zmieniła wraca do niego z przyjemnością. Mnie ta choroba trochę przeraża, ale nie wykluczam krótkiego powrotu :).

Jesli przeraza Cie ta choroba - a mnie tez by przerazila - to nie  lepiej podjac teraz  inne wyzwania? bym tam przepracowala, zeby dorzucic tego touretta do mojej kolekcji, ale dluzej ? Generalnie wszelkie zaburzenia psychiczne: depresje, nerwice lekowe i histeryczne - moga okazac sie zarazliwe, bo moga okazac sie zaplonem dla naszych wlasnych problemow zdrowotnych.

          Nie polecam dlugich pobytow w takich miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Blondi napisał:

Ja już wiem jedno,ja się do takich ludzi absolutnie nie nadaję ,absolutnie.

Bym po godzinie sama była zestresowana na maxa.

Blondi to kwestia obycia z chorobą. Ja się boję chorób psychicznych a ludzie z tourettem nie są groźni.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałam, że w opiece już mnie nic nie zaskoczy. Kiedyś w busie opiekunka mówiła mi o przypadku pdp, której ból sprawiał każdy dotyk za wyjątkiem włosów i skóry głowy ale nie pamiętam nazwy choroby. To wydaje mi się dla opiekunki dużo większym wyzwaniem, bo obcowanie z bólem jest przygnębiające zwłaszcza sprawianym przy normalnej opiece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...