Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli faktycznie już ktoś umysłowo podupadnie nie może już decydować o swoim leczeniu, ale póki zdrowy na umyśle każdy Niemiec ma prawo jako pacjent sporządzić tzw, Patientenverfugung i uniknąć np. przewlekłego podtrzymywania przy życiu przy braku perspektywy powrotu do zdrowia, zwłaszcza chodzi o sztuczne odżywianie. Miałam klientów, którzy o to zadbali.

W Polsce niedawno toczyła się dyskusja na ten temat

http://www.tygodnikprzeglad.pl/testament-zycia-czyli-wlasny-sposob-na-smierc/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, adamos1 napisał:

spokojnego tygodnia-:kawa:.     oraz dobrych lodów!:lody:   -----Adam.

Dziękuję. Udanego wypoczynku :)

O ‎2016‎-‎05‎-‎22 at 09:29, Serenity napisał:

Trzymaj się Blondi ! i jak odsapniesz napisz nam o swoich walkach, to jest zawsze ciekawe.

Pozdrawiam.:)

Warto ją otwarcie pochwalić gdy ubierze się sama i dodać, że każdy JEJ własny wysiłek przedłuża jej samodzielne i niezależne życiie. Wiemy, że osoby nadmiernie obsługiwane niedołężnieją dużo szybciej.

Dziękuję Serenity za radę! Pdp lubi wiele robić sama, mówi, ze jak juz przestanie się poruszać z własnej woli, to już położy się do końca życia. Lubi kontrolować, wiec samo to jej nie pozwala ;) Z tum ubieraniem zadamawiałam się. Teraz troche stopuję, robię co powinnam i tyle. Nie mówię jej też o swoim wolnym czasie. Pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrocilam ze szpitala... wkurwiona na maxa... szpital chce sie jej chyba, tej mojej pdp pozbyc... powiedziala mi lekarka dzis, jakas mloda siksa austriacka, ze jak jutro rano po badaniu krwi wyjdzie, ze nie ma zadnej infekcji to juz w sobote mi ja oddadza do domu... a ona nie rusza sie.. warzywko, w 3 dni w szpitalu narobili jej takich odlezyn, ze w zyciu nie widzialam... kuzwa na ramieniu od strony plecow otwarta rana, ona,lezy, nie wstaje, to skad ma siniaki za kolanach? no i stopy? miedzy palcami otwarte rany, na bokach stop az since z otwartymi ranami... zawolalam te lekarke i pytam co wy z nia robiliscie... gdzie jest materac antyodlezynowy gegen Dekubitus... od razu dala... oj jak ja lubie swoj wyszczekany pysk, oj jak lubie... odkrylam koldre i pokazuje lekareczce paluchem tu, tu, tu, tego nie bylo... dlaczego pozwalacie jej spac caly czas... dlaczego jak nie rusza reka i noga to nikt jej rano nie nakarmil tylko do poludnia taca z jedzeniem stoi na stoliku?  nakarmilam ja troche obiadem... ma jakies  zwidy: widzi jakies jedzenie... niby lapie je w powietrzu i chce do ust wkladac... roodzinka to dzis widziala, powiedzialam, ze jak ona nie pije tylko na kroplowkach leci to ja jej nie przyjme tak szybko do opieki... a genialna Christine do mnie, ze najwyzej dadza mi jakas kroplowke na wynos dla niej i jej podlacze, ja mowie,ze umiem, ale nie zrobie, bo nie mam uprawnien... kuzwa mac.... jak mi ja taka we srode oddadza to do tygodnia zejdzie i nikt oprocz mnie sie tym nie przejmuje.... cholerna sluzba zdrowia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Serenity napisał:

@Betty a jakie leki otrzymuje twoja Pdp ? Współczuję szczerze takiego przypadku. a, i ile ma lat ?

92 lata... bylo w miare, ale na brak snu w nocy i odchyly demencyjne dostala 1g Risperdalu i po tym wladla w cos w rodzaju spiaczki,,, spadl cukier na makasa i do szpitala ja wzieli w piatek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Betty napisał:

wrocilam ze szpitala... wkurwiona na maxa... szpital chce sie jej chyba, tej mojej pdp pozbyc... powiedziala mi lekarka dzis, jakas mloda siksa austriacka, ze jak jutro rano po badaniu krwi wyjdzie, ze nie ma zadnej infekcji to juz w sobote mi ja oddadza do domu... a ona nie rusza sie.. warzywko, w 3 dni w szpitalu narobili jej takich odlezyn, ze w zyciu nie widzialam... kuzwa na ramieniu od strony plecow otwarta rana, ona,lezy, nie wstaje, to skad ma siniaki za kolanach? no i stopy? miedzy palcami otwarte rany, na bokach stop az since z otwartymi ranami... zawolalam te lekarke i pytam co wy z nia robiliscie... gdzie jest materac antyodlezynowy gegen Dekubitus... od razu dala... oj jak ja lubie swoj wyszczekany pysk, oj jak lubie... odkrylam koldre i pokazuje lekareczce paluchem tu, tu, tu, tego nie bylo... dlaczego pozwalacie jej spac caly czas... dlaczego jak nie rusza reka i noga to nikt jej rano nie nakarmil tylko do poludnia taca z jedzeniem stoi na stoliku?  nakarmilam ja troche obiadem... ma jakies  zwidy: widzi jakies jedzenie... niby lapie je w powietrzu i chce do ust wkladac... roodzinka to dzis widziala, powiedzialam, ze jak ona nie pije tylko na kroplowkach leci to ja jej nie przyjme tak szybko do opieki... a genialna Christine do mnie, ze najwyzej dadza mi jakas kroplowke na wynos dla niej i jej podlacze, ja mowie,ze umiem, ale nie zrobie, bo nie mam uprawnien... kuzwa mac.... jak mi ja taka we srode oddadza to do tygodnia zejdzie i nikt oprocz mnie sie tym nie przejmuje.... cholerna sluzba zdrowia....

Bardzo przykre jak czyta się takie historie. Brak zainteresowania pdp prze rodzinę oraz brak zrozumienia dla opiekunek/opiekunów. Betty podziwiam i trzymam kciuki za Ciebie!!!

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, emma napisał:

Bardzo przykre jak czyta się takie historie. Brak zainteresowania pdp prze rodzinę oraz brak zrozumienia dla opiekunek/opiekunów. Betty podziwiam i trzymam kciuki za Ciebie!!!

wiecie czego boje sie nabardziej? ze jednak wypisza ją w srode do domu twierdzac, ze niewiele moga jejpomoc... a ja dostane takie warzywko i niewiele dam rade zdzialac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Betty napisał:

wiecie czego boje sie nabardziej? ze jednak wypisza ją w srode do domu twierdzac, ze niewiele moga jejpomoc... a ja dostane takie warzywko i niewiele dam rade zdzialac...

O tym samym pomyślałam Betty. Szpital w obecnych czasach pomaga pacjentowi doraźnie, a reszta to już nie ich sprawa. Zrobisz co będziesz mogła i co może zrobić opiekunka ;), tylko, że może być ciężej. Pisz jak się sprawy toczą. Oby było pomyślnie!

Miłego dnia życzę Wszystkim :)

FB_20160524_08_51_55_Saved_Picture.jpg

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minut temu, Serenity napisał:

@Betty Czyta się Ciebie jak dobry kryminał...szybka akcja, czarne charaktery, napięcie...

rozbawilas mnie :) czyli zyje miedzy kryminalem, a horrorem.... no to fajnie... ale czasem sie tak czuje... byl juz telefon i... i dowiedzialam sie, ze sprawa nie jest na telefon, ze bedzie o 13:30 spotkanie z lekarzem prowadzacym w szpitalu i z neurologiem i mam byc przy tym obecna... o tyle dobrze... oj wygarne swoje z pewnoscia... uswiadomie szanownych doktorkow, ze nic sama w domu nie zdzialam jak mi jej troche na nogi nie postawia, a chociaz nie dobudza w szpitalu... a z drugiej strony nie wiem ile potrwa to jej bycie w domu, czy nie bedzie to wedrowka od domu do szpitala... a przy okazji, skoro nadarza sie okazja by wyrwac sie do domu na jakies 2-3 dni to ciagnie mnie strasznie... odsapnelabym psychicznie, bo nie wiem ile tu jeszcze bede siedziec... obawiam sie, ze az do jej konca.... chyba, ze ja sie wczesniej psychicznie skoncze... aha, nie chca mojej zmienniczki, bo jakby nsie cos dzialo to ona nie sciagnie pogotowia, bo slabiej mowi po niemiecku... to zadzwoni do nich i oni sciagna to po pierwsze... aha, wiecie ile placi za pobyt u pdp bulgarska agentura z ktora, oprocz tej naszej wspolnej wspolpracuje moja zmienniczka? 30 euro za dobe bez zwgledu na stan pdp... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Serenity napisał:

@Betty Czy dobrze zrozumiałam, że Bułgarzy płacą swojej opiekunce za tą pracę 30 euro dziennie i to bez względu na choroby Pdp?

niestety dobrze zrozumialas.... mowi sie trudno.... tutaj jak jest u naszej wspolnej pdp to dostajemy obie 70 euro dziennie, czyli ponad 2 razy tyle

co do wiesci ode mnie to bylam dzis w szpitalu... pdp zostaje wstepnie do poniedx, moze dluzej... a ja jade na przeczekanie do Polski,,, za godzine wyjezdzam... urlop oczywiscie bezplatny... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Betty Udanego wypoczynku ! a zarobek macie istotnie bardzo dobry: 70 euro dziennie. Jeśli przy tym agencja pokrywa dojazd i ubezpiecza  jakoś należycie to możesz sobie spokojnie odpocząć. W Niemczech o takim dochodzie to można tylko  pomarzyć. Raz jeden słyszałam, że ktoś zarabiał ponoć na czarno 2000 euro,ale w agencji nie ma takich dochodów.

Tym bardziej byłoby szkoda stracić Ci w miarę dobre miejsce, ale...może się jeszcze zdrowie twojej Pdp poprawi albo czeka Cię nowa przygoda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz tlumacze: za kazdy dzien opieki jest 65 euro (max jest teraz w Austrii 75) plus codziennie na koszt dojazdu 5 euro, co daje razem 70 euro dziennie... minus taki, ze ubezpiecz i wszystkie inne skladki place z wlasnej kieszeni... czyli z tego co zarobie,,, obecnie skladka na ubezp i skl emerytalne co miesiac place 330 euro... na agenture place co roku 180 euro za caly rok, kazda rodzinna pdp co miesiac placi agenturze, za uzyczenie jej opiekunek 360 euro.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Betty ale to i tak znakomite zarobki, nawet po odjęciu kosztów ubezpieczenia i dojazdu to zostaje około 55 euro dziennie ? Ja oczywiście tego nie zarabiam. Niemniej moje składki opłaca agencja w Polsce i też płacą niecałe 300euro, ale do ZUsu, co dla mnie bardzo ważne. No i w Polsce jakieś tam grosiki też dostaję plus ubezpieczenie. W sumie absolutnie  nie narzekam, choć do kieszeni mam w sumie jakoś  43 euro albo nieco mniej. No ale  pracę mam tak spokojną, że raczej nie zrezygnowałabym dla dodatkowych euro. Ale na przyszłość kto wie ? i dzięki za informacje.

  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...