Forum opiekunek osób starszych
Szukaj Społecznoœć Agencje pracy Oferty pracy Zaloguj
Szukaj Społeczność Agencje pracy Oferty pracy Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Zarejestruj się!

    FORUM   ROZRYWKA    

Forum Opiekunek osób starszych

 

Odpowiedz do tematu Forum Opiekunek osób starszych Opiekunkradzi.pl » Nowoczesna Opiekunka » Komputery » Problemy z komputerem » Mój laptop się grzeje. Co robić?
Mój laptop się grzeje. Co robić?
Wiadomość Autor
Wysłany: 24-12-2010, 01:24   Mój laptop się grzeje. Co robić?


Dobry wieczór!

Mam problem, bo mój laptop bardzo się grzeje przy pracy na programach graficznych. I nie przesadzam, bo dotykając go od spodu można się po dłuższej chwili oparzyć. Co mam zrobić?Xena
Gość
UP 2 DOWN  
Wysłany: 24-12-2010, 01:54   


To normalne. Większość laptopów jest dostosowanych do prac biurowych. W tak małym "pudełku" trudno stworzyć efektywny system chłodzący - co ma miejsce w domowych komputerach. Czym bardziej obciążasz procesor, pamięć RAM i dysk (wymagające aplikacje i ich liczba) tym bardziej laptop się grzeje. Te komponenty oddają ciepło m.in. obudowie - odczuwane także na klawiaturze. Ale nie ma sytuacji bez wyjścia.

Kup sobie podstawkę pod laptopa. Już za 13 zł można nabyć taką z trzema wiatrakami. To prosta, ale skuteczna konstrukcja. Zobaczysz, że to działa, a co najważniejsze - przedłużysz życie swojemu laptopowi. Ciepło go powoli zabija.Pawlik
Gość
UP 3 DOWN  
Wysłany: 24-12-2010, 03:11   


Sprawdź jeszcze programami ogólnie dostępnymi temperaturę sprzętu. Przegrzanie może być także usterką urządzenia.

Najczęściej jednak to normalne w silnych laptopach i podstawka bardzo pomaga.Marcin
Gość
UP 6 DOWN  
Wysłany: 21-01-2011, 03:23   


Jeżeli laptop jest na gwarancji to dla bezpieczeństwa można poprosić o sprawdzenie temperatury poszczególnych komponentów sprzętu.Igor
Gość
UP 0 DOWN  
Wysłany: 01-05-2012, 01:40   


Pawlik napisał/a:

Kup sobie podstawkę pod laptopa. Już za 13 zł można nabyć taką z trzema wiatrakami. To prosta, ale skuteczna konstrukcja. Zobaczysz, że to działa, a co najważniejsze - przedłużysz życie swojemu laptopowi. Ciepło go powoli zabija.


Absolutnie nie kupuj tanich podstawek, bo są one plastikowe a przez to mało skuteczne. Miałem kilka z nich i sprawdzają się wyłącznie:

1. Konstrukcje z jednym DUŻYM wiatrakiem ok. 20 cm
2. Podkładki posiadające na powierzchni górnej aluminium, które ma o niebo lepsze właściwości od plastiku.

Zestaw za kilkanaście złotych wyrzuciłem do kosza. Nie musisz wydawać dużej kasy. U mnie sprawdza się podkładka AAB za 40 zł: http://aab.com.pl/cooling...rna-p-2546.html

Jest cicha, aluminium zimne, komp chłodzony. Jeżeli masz do wydania więcej niż 100 zł to możesz kupić zalmana ZM-NC3000U , ale uwierz mi, że AAB wystarczy i nie ma powodu, by przepłacać.

aab_cooling_nc41_podstawka_pod_laptopa__6002.JPG
AAB
42.17 KB
sekunda
Użytkownik

Pkt. łącznie za posty: UP 0 DOWN
Miejsce w rankingu: 109
Aktywność (pkt): 8UP 0 DOWN  
Wysłany: 01-05-2012, 23:13   


Ja też polecam tę wersję AAB. Miałem kiedyś tanią podkładkę też tej firmy, ale plastik grzał się i nie spełniał swojej roli mimo trzech małych głośnych wiatraków. Tak się kończy oszczędzanie. Aluminium to jedyne skuteczne rozwiązanie i dlatego te 5 dych warto wydać.Marek K
Gość
UP 0 DOWN  
Wysłany: 01-05-2012, 23:36   


Sprawdzaj temperatuę programami do tego służącymi, np.: core temp. Jeżeli jest duża przy małym obciążeniu to sprawdź w managerze, który progam obciąża najbardziej - może trzeba go przeinstalować. Warto też pobrać aktualny bios.

O przeczyszczeniu laptopa nawet nie wspominam, bo to podstawa.Witek
Gość
UP 0 DOWN  
Wysłany: 07-01-2013, 15:56   


Przede wszystkim wszystko zależy ile czasu masz już swój laptop i czy kiedykolwiek oddawałaś go do jakiegoś serwisu na wymianę części, bądź czyszczenie.

Między procesorami, chipami a radiatorem znajduje się pasta termoprzewodząca. Po kilku latach, gdy jej nie wymienimy będzie skruszała i całkowicie straci swoje właściwości odprowadzania ciepła.

Druga sprawa to zabrudzenie radiatora. Między jego blaszkami uzbierało się na pewno trochę kurzu, czasami zdaża się też, że cały wylot jest zapchany i podczas czyszczenia ściąga się z radiatora cały pasek kurzu.

Podstawka chłodząca pomoże, ale to nie jest rozwiązanie na dłuższą metę. Najważniejsza jest wymiana pasty termoprzewodzącej na nową i oczyszczenie laptopa z kurzu jaki jest wewnątrz obudowy. U mnie podczas grania w grę, nawet taką sprzed lat, temperatura dochodziła do 95 stopni C i laptop się sam wyłączał. Oczywiście był bardzo nagrzany, a podstawka chodziła non stop. Po wymianie pasty temperatura podczas grania skoczy do 60 stopni.

Niektóre laptopy od spodu mają klakę, która pozwala od razu dostać się do układu chłodzenia. Tu sprawa jest prosta. Ale w wielu modelach trzeba rozebrać cały laptop, żeby dostać się do radiatorów i procesora.

Wpisz w google: "demontaż lub wymiana pasty termoprzewodzącej oraz nazwę laptopa" albo po angielsku "disassembly nazwa laptopa". Często jest więcej blogów lub filmików po angielsku objaśniających rozbiórkę komputera. Ale jeśli się boisz tego robić sama, musisz oddać swój sprzęt komuś kto się na tym zna.

Z własnego doświadczenia jak już nie polecam tanich podstawek plastikowych, bo pod wpływem ciepła zaczynają śmierdzieć. Tak jak radzili poprzednicy kup coś lepszego.TutorialosTV
Użytkownik

Pkt. łącznie za posty: UP 0 DOWN
Miejsce w rankingu: 349
Aktywność (pkt): 1UP 0 DOWN  
Display replies from:   
Forum Opiekunek osób starszych Opiekunkradzi.pl » Nowoczesna Opiekunka » Komputery » Problemy z komputerem » Mój laptop się grzeje. Co robić?


OgłoszeniaDodaj ogłoszenie