Skocz do zawartości

Pflegedienst Diakonie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem na tym forum nowa,i jesli zaczelam temat nie tam gdzie trzeba to przepraszam.

Dopiero sie zapoznaje powoli jakie panuja tutaj zwyczaje :lol:

Ja mam od 10 m-c pielegniarke.Na poczatku byla dwa razy dziennie (rano i wieczorem),

ale takie burdello mi zostawialy wieczorem,ze musialam godzine pozniej po nich sprzatac,ze poprosilam rodzine PDP ,zeby wieczorny dienst odmowili bo taka pielegniarka nie jest wcale dla mnie zadna pomoca jak mam dodatkowa robote po niej.

Teraz przychodza tylko rano,a wieczorem sama sobie babunie do lozka prowadze,rozbieram,myje i ubieram.I tak jest mi latwiej i prosciej i w ogole :grin:

Podzielcie sie waszymi doswiadczeniami z Pflegedienst.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Antosia wiem co mówisz. Sama mam problem z Pflegedienst, ale nie tyle z bałaganem jak ze stanem psychicznym PDP po ich ich wyjściu. PDP strasznie nie lubi pomocy od "obcych" i jest bardzo rozdrażniona jak ktoś krząta się przy niej. Akceptuje jedynie pomoc moją i mojej zmienniczki, która przyjeżdża tu co 3 miesiące na miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jest u was tak, że umawiają się na określoną godzinę a później nie przychodzą? Dziś Pflegedienst miała przyjść o 12.00 to dałam dziadkowi jeść a sama posprzątałam trochę w salonie w nadziei, że zjem jak pójdą. Przyszła o 13.20 i przez nią nie miałam czasu na jedzenie, bo później zaplanowałam zakupy na obiad. Dopiero zjadłam zimny odgrzewany obiad. Ohyda :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ela, u mnie jak tak raz było, że siostra przyszła później to jadłam jak ona zajmowała się babcią. Może też spróbuj następnym razem jak się tak

zdarzy?

oczywiscie,ze tak,my tez ludzie.Swego czasu miałam taka Niemkę, ze jak zdarzyło się dziadkowi zrobić cos wiekszego to ta mówi do mnie wyniesiesz a ja na to ,nie.Syn dziadka pilnował tego faktu,bo ona miała za to płacone dodatkowo.Pytał zawsze czy kazali mi sprzątać,to raz nie upilnowalam malpy i wiadro z zawartością mi pdrzuciła pod krzesło,jak syn o tym się dowiedział,od razu zrobił z babsztylem porządek.Jak wchodziła do nas to mnie wzrokiem zabijała,a ja nic, ignorowalam ja.Syn powiedział,ze mam dosyć pracy,żeby za kogoś jeszcze harowac,ale takie rodziny to skarb dla nas i nie często się zdarzaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ela, u mnie jak tak raz było, że siostra przyszła później to jadłam jak ona zajmowała się babcią. Może też spróbuj następnym razem jak się tak

zdarzy?

oczywiscie,ze tak,my tez ludzie.Swego czasu miałam taka Niemkę, ze jak zdarzyło się dziadkowi zrobić cos wiekszego to ta mówi do mnie wyniesiesz a ja na to ,nie.Syn dziadka pilnował tego faktu,bo ona miała za to płacone dodatkowo.Pytał zawsze czy kazali mi sprzątać,to raz nie upilnowalam malpy i wiadro z zawartością mi pdrzuciła pod krzesło,jak syn o tym się dowiedział,od razu zrobił z babsztylem porządek.Jak wchodziła do nas to mnie wzrokiem zabijała,a ja nic, ignorowalam ja.Syn powiedział,ze mam dosyć pracy,żeby za kogoś jeszcze harowac,ale takie rodziny to skarb dla nas i nie często się zdarzaja.

No to to była znaczna złośliwość ze strony siostry. Tam w zależności od stopnia Pflegestufe mają inne stawki i w ciągu godziny to oni zajmują się PDP i mają za to normalną pensję. Dziwne, że tak się zachowywała. Ja jeszcze nigdy nie trafiłam na złośliwość ze strony opieki niemieckiej. Zawsze są dla mnie sympatyczni. Miałaś pecha, że na taką kobietę trafiłaś. Dobrze, że rodzina PDP stała za tobą murem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maddalena, sympatycznie? To miałaś jakieś fory :razz: . Ja raczej z siostrami nie wchodzę w zażyłe stosunki, przychodzą - ja przyglądam się co robią, albo w tym czasie robię coś w kuchni, albo sprzątam. Wychodzą - zamykam drzwi i życie toczy się dalej babci rytmem ;) .

2015, może trafiła ci się babina przed okresem ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ela, u mnie jak tak raz było, że siostra przyszła później to jadłam jak ona zajmowała się babcią. Może też spróbuj następnym razem jak się tak

zdarzy?

oczywiscie,ze tak,my tez ludzie.Swego czasu miałam taka Niemkę, ze jak zdarzyło się dziadkowi zrobić cos wiekszego to ta mówi do mnie wyniesiesz a ja na to ,nie.Syn dziadka pilnował tego faktu,bo ona miała za to płacone dodatkowo.Pytał zawsze czy kazali mi sprzątać,to raz nie upilnowalam malpy i wiadro z zawartością mi pdrzuciła pod krzesło,jak syn o tym się dowiedział,od razu zrobił z babsztylem porządek.Jak wchodziła do nas to mnie wzrokiem zabijała,a ja nic, ignorowalam ja.Syn powiedział,ze mam dosyć pracy,żeby za kogoś jeszcze harowac,ale takie rodziny to skarb dla nas i nie często się zdarzaja.

No i dobrze robił, że dbał o swojego pracownika. W końcu jesteśmy tam po to, żeby dbać o ich najbliższych to i oni powinni okazać nam szacunek, nie jest tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rodzina nie chce słyszeć o Pflege. Mój PDP, dziadziuś ponad 90-letni, myje się sam, tak...nie chce pomocy. Ja jestem mu potrzebny jedynie do towarzystwa i spacerów. Najgorsze jest w tym jedynie to, że kąpie się raz w tygodniu ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rodzina nie chce słyszeć o Pflege. Mój PDP, dziadziuś ponad 90-letni, myje się sam, tak...nie chce pomocy. Ja jestem mu potrzebny jedynie do towarzystwa i spacerów. Najgorsze jest w tym jedynie to, że kąpie się raz w tygodniu ;) .

Gruby, haha, dobrze że starsi ludzie już tak się nie pocą, bo byłoby ciężko ;)

U nas Pflege przychodzi wieczorem do kąpieli. Dzięki nim, mogę spokojnie zjeść kolację i trochę odreagować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

To zależy co robią.I to płaci krankenkasse.Zależy też jaką stuffe ma pacjent.U mnie ostatnio paniezaproponowały że jest taka  możliwość ,żeby one przychodziły trzy razy w miesiącu na pół godziny posiedzieć z dziadkiem,a ja bym miała wtedy wolne.Taka przyjemność by kosztowała 108euro i to by płaciła krankenkasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy co robią.I to płaci krankenkasse.Zależy też jaką stuffe ma pacjent.U mnie ostatnio paniezaproponowały że jest taka  możliwość ,żeby one przychodziły trzy razy w miesiącu na pół godziny posiedzieć z dziadkiem,a ja bym miała wtedy wolne.Taka przyjemność by kosztowała 108euro i to by płaciła krankenkasa.

---------dokładnie masz racje ,każda czynność ma swoją tabelę i tak płacą ,gdyby nam tak płacili to byśmy byli milionerami ,bo w końcu za 24 godziny ha ha ,chyba ,że za sen by potrącali   ha ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Do mojej babci też przyjeżdzają Pflegedienst i o różnej porze ,mi akurat nie przeszkadza -chodz muszę czekać też na nie,ale dzisiaj była już nerwowa pani pflege bo musiała czekać na moją babcię a moja babcia wszystko powoli bo i po co się spieszyć jak jest cały długi dzień przed nią i w łazience się pryskała a pflege czeka i z nogi na nogę ,aż z tej złości zaczęła mi opowiadać ze mało zarabiają i musi jechać daleko i zmierzyć cukier choremu i tylko kasa płaci za to 2 euro itd.dała mi do zrozumienia ,że następnym razem babcia ma czekac na nie, a nie one na babcię.Nerwówka wszędzie i płaca też byle jaka.Ale ja się nie będę stresować i babci tym bardziej ,ma swoje lata i proszę te lata uszanować.

Ja do pflegedienst bardzo grzecznie i na początku mówiłam ,że to dom prywatny a nie krankenhaus

i niech babcia robi co jej się podoba o której godzinie chce i nikomu nic do tego.

Panie pflege chciałyby widzieć taką babcię o 6 rano na nogach i przy stole i śniadaniu,

,,o nie ,tylko nie to" ,babcia się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci szczerze wolałem sam myć PDP jak czekać ...i czułem się bardziej komfortowo.Rzecz jasna to wszystko zależy od okoliczności.Miałem taką sytuacje ,że przyjeżdzała i zakładała tylko strumpfe i jechała i to po 6.00 myślałem ,że dostane białej gorączki ha ha,byłem tylko w zastepstwie ,bo gdybym był na stałe to zrobiłym z tym porządek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...