Skocz do zawartości

telefonowanie z niemiec


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy moze sa osóby które znaja temat telefony stacjonarne z Niemiec czy sa darmowe minuty do Polski teoretycznie z niemiec stacjonarny na polski numer tez stacjonarny

Tak są darmowe -ja tak miałam i mogłam dzwonic ile chciałam i myślę ,że wszędzie w Niemczech tak mają...a może się mylę?

ale ja miałam darmowe,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darmowe to może nie ,ale ta opcja kosztuje raptem ,bodajże 4.99 za m-c i rozmawiasz do woli kiedy i ile chcesz!Tą opcje powinny mięć wszystkie rodziny jeżeli mają u siebie opiekunów z Polski.Niejednokrotnie Agencje na to nie zwracają uwagi,no bo to nie leży w ich interesie.Musiałem nieraz sam o to walczyć.Ale ta opcja jest tylko na stacjonarne! 4.99 + normalny abonament!,ale za to płaci rodzina nie Ty!

[ Data: 23-04-2015, 08:37 ]

dodam a najlepsza jest opcja pakiet --internet -telefon-i wolne rozmowy do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

najtansze rozmowy do polski sa z Lucamobile.de na lucamobile pl.kupione w polsce za 5 zl starter lub wejscie  .lucamobile pl i mozna sobie zamowic darmowy starter tak samo w niemczech .lucamobile .de i przesla po 2 karty darmowe potem wystarczy tylko doladowac i mozna dzwonic do polski prawie za darmo a jesli mamy w niemczech lucamobile.de i kolezanka na szteli ma taka sama to rozmawiamy za darmo  przez 30 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Kochani wkrótce będzie nam lepiej::love:

W czerwcu roaming przejdzie do historii. To nie znaczy, że nic nie zapłacisz za rozmowy i internet.

Od 15 czerwca br. operatorzy nie będą już doliczać opłaty roamingowej za rozmowy, SMS-y i transfer danych za granicą. Będziemy mogli korzystać z darmowych pakietów, ale o ofercie bez limitu trzeba zapomnieć.

Od 15 czerwca roaming w Unii Europejskiej przechodzi do historii. Opłaty za połączenia i SMS-y wysyłane do Polski nie będą wyższe niż te w kraju. Ale nie oznacza to jednak, że nie będą naliczane. Warto o tym pamiętać .http://next.gazeta.pl/next/7,151243,21613246,w-czerwcu-roaming-przejdzie-do-historii-to-nie-oznacza-ze.html#BoxBiz#BoxBizCz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, erika napisał:

Kochani wkrótce będzie nam lepiej::love:

W czerwcu roaming przejdzie do historii. To nie znaczy, że nic nie zapłacisz za rozmowy i internet.

Od 15 czerwca br. operatorzy nie będą już doliczać opłaty roamingowej za rozmowy, SMS-y i transfer danych za granicą. Będziemy mogli korzystać z darmowych pakietów, ale o ofercie bez limitu trzeba zapomnieć.

Od 15 czerwca roaming w Unii Europejskiej przechodzi do historii. Opłaty za połączenia i SMS-y wysyłane do Polski nie będą wyższe niż te w kraju. Ale nie oznacza to jednak, że nie będą naliczane. Warto o tym pamiętać .http://next.gazeta.pl/next/7,151243,21613246,w-czerwcu-roaming-przejdzie-do-historii-to-nie-oznacza-ze.html#BoxBiz#BoxBizCz

 

Świetna wiadomość, ale póki co to jest skype, fb i mikrofon ze słuchawką w lapku na domowym wifi w domu pdp. Dzwonienie - tlko w nagłych przypadkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
O 10.04.2017 at 16:00, erika napisał:

Kochani wkrótce będzie nam lepiej::love:

W czerwcu roaming przejdzie do historii. To nie znaczy, że nic nie zapłacisz za rozmowy i internet.

Od 15 czerwca br. operatorzy nie będą już doliczać opłaty roamingowej za rozmowy, SMS-y i transfer danych za granicą. Będziemy mogli korzystać z darmowych pakietów, ale o ofercie bez limitu trzeba zapomnieć.

Od 15 czerwca roaming w Unii Europejskiej przechodzi do historii. Opłaty za połączenia i SMS-y wysyłane do Polski nie będą wyższe niż te w kraju. Ale nie oznacza to jednak, że nie będą naliczane. Warto o tym pamiętać

Kochana @erika A miało być tak pięknie...:d Luknijcie na ten link: http://www.speedtest.pl/wiadomosci/news/polityka-uczciwego-korzystania-roaming-rlah/ Pewnie wszyscy o tym wiedzą, więc przepraszam jeżeli się powtarzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marianek mam abonament w Play, systematycznie otrzymuję powiadomienia o tym, ile mam jeszcze bajtów do wykorzystania i dlatego nie dopłacam do interesu. Słowem ... monitoring. Dużo dzwonię do Polski. Mnie obowiązuje miesięczny cykl rozliczeniowy, jak chyba wszystkich z abonamentem, ale pobytów i korzystania w Niemczech z bajtów  mi nie sumują....więc mam spoko. Inną rzeczą jest, że nie oglądam filmów w internecie, a podobno to dużo ściąga tych tam bajtów. Ponadto korzystam, prawie zawsze, z wi-fi na szteli :dobrze:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że taki temat.

Koleżanka pojechała teraz na zlecenie i na granicy ktoś w busie poradził jej, żeby przełączyć roaming na darmowe rozmowy.

Ponieważ nie umiała sama sobie poradzić# ten pan to zrobił.

W efekcie nie może w ogóle wykonać połączeń, tylko alarmowe.

To Samsung Galaxy.

Ja przez Skype chciałam Jej pomoc, mimo włączonego roamingu, nadal nie ma połączeń.

Ki diabeł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok @Łukasz Masz rację.Rozliczenia na abonament co miesiąc, nielimitowane rozmowy i duża transmisja danych, ale w kraju! W Orange i Plusie jeżeli w ciągu ostatnich 4 miesięcy dłużej logowało się za granicą niż w kraju, to w ciągu następnych 4 miesięcy płacisz za roaming. I na nic monitoring.>:( W Playu i T-Mobile jest troszkę inaczej przynajmniej teoretycznie. W ciągu ostatnich 4 miesięcy mogłeś dłużej logować się za granicą, ale będąc w kraju korzystałeś z telefonu intensywniej i częściej więc chyba opłat nie naliczają? Jestem w trakcie przenosin numeru i trochę studiowałem regulaminy i rozmawiałem z konsultantami. Ale często co innego pisze, co innego mówi konsultant. Zastanawiam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, beatrix+ napisał:

Dobrze, że taki temat.

Koleżanka pojechała teraz na zlecenie i na granicy ktoś w busie poradził jej, żeby przełączyć roaming na darmowe rozmowy.

Ponieważ nie umiała sama sobie poradzić# ten pan to zrobił.

W efekcie nie może w ogóle wykonać połączeń, tylko alarmowe.

To Samsung Galaxy.

Ja przez Skype chciałam Jej pomoc, mimo włączonego roamingu, nadal nie ma połączeń.

Ki diabeł?

Nie będę się wymądrzał, ale może coś zasugeruję. To chyba jednak nie wina modelu telefonu. Ma chyba wyłączony roaming u operatora w kraju. Mieszkam bardzo blisko granicy z Białorusią i mają bardzo silny nadajnik. Co jakiś czas przychodzi SMS "Witamy na Białorusi. Połączenie do Polski (bo dla mojego telefonu jestem na Białorusi) minuta 4,94 zł z Vat, odebrane 2,02 zł z vat, SMS 1,51 zł z vat. Przed wykonaniem lub odebraniem rozmowy trzeba patrzeć na operatora, gapowe kosztuje i mimo że, na telefonie mam roaming wyłączony. Moja mama, starsza nieuważna kobieta wyłączyła roaming właśnie u operatora i ma spokój. Chociaż kilka lat temu po przenosinach numeru i kupnie nowego telefonu za kilka dni wyjechałem i też tak miałem. Dopiero interweniowała żona i operator włączył roaming. I koło się zamyka, nie zadzwonisz, bo nie możesz. Może w kraju ktoś z rodziny skontaktuje się z operatorem. Też może być trudno, bo nie za bardzo chcą rozmawiać z inną osobą niż abonentem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Marianek napisał:

 Mieszkam bardzo blisko granicy z Białorusią i mają bardzo silny nadajnik. 

 

Rosja też.O czym przekonałam się będąc w sanatorium w Krynicy Morskiej.:p

 

Chyba udało się zgłosić tą sprawę do operatora.Teraz musi czekać do 24h.

Póki co,korzysta z netu na stelli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23-01-2018/  skopiowane                                                                                                                                Przypomnijmy - w połowie 2017 roku Play zniósł opłaty roamingowe na terenie Unii Europejskiej, co spotkało się oczywiście ze sporym zadowoleniem ze strony klientów sieci. Jednak już kilka miesięcy później Play, w towarzystwie sporej grupy innych operatorów, zmienił zdanie i tłumacząc się zbyt dużym obciążeniem finansowym poprosił Urząd Komunikacji Elektronicznej o przywrócenie opłat w roamingu na terenie UE. Dziś UKE wydał decyzję w sprawie tamtego wniosku.

Urząd zgodził się z argumentami Playa - Urząd Komunikacji Elektronicznej wydał decyzję pozwalającą Play na stosowanie dodatkowych opłat roamingowych na terenie UE. Co ważne, wydając swoje oświadczenie UKE jednocześnie ustalił maksymalne kwoty brutto, które Play może zastosować w cenniku tej usługi:

0,06 zł/min. połączenia wychodzącego

0,03 zł/min. połączenia przychodzącego

0,01 zł za wysłanie SMS-a

0,12 zł za wysłanie MMS-a

0,12 zł za 1MB danych wymienionych w internecie

Warto podkreślić, że decyzja UKE nie nakłada na dostawców obowiązku wprowadzenia dodatkowych opłat, a jedynie umożliwia. Warto też dodać, jak czytamy na blogu Play, że firma już wcześniej miała możliwość doliczania opłat za roaming pod trzema warunkami naruszajacymi politykę uczciwego korzystania (tzw. Fair Usage Policy):

Gdy w okresie co najmniej 4 miesięcy dana karta SIM/USIM była zalogowana do sieci partnerów roamingowych w Unii Europejskiej przez ponad połowę tego okresu i użycie usług w roamingu międzynarodowym na terytorium Unii Europejskiej było większe niż na terytorium Polski. Play daje wtedy dwa tygodnie na zmianę tego schematu korzystania z usługi

Za korzystanie z wielu kart SIM/USIM albo długiej nieaktywności takiej karty użytkowanej głównie lub wyłącznie w roamingu międzynarodowym na terytorium Unii Europejskie

Gdy Karty SIM/USIM były przedmiotem zorganizowanej odsprzedaży na rzecz osób niezamieszkałych w Polsce w oraz nieposiadających z nią stałych powiązań, wiążących się z częstą obecnością na jej terytorium przez dłuższy czas w celu umożliwienia korzystania z usług w roamingu międzynarodowym na terytorium Unii Europejskiej do celów innych niż okresowe podróże poza Polską

Co ciekawe, UKE nie podał uzasadnienia swojej decyzji, musimy też jeszcze poczekać na oficjalne stanowisko Playa. Rzecznik prasowy operatora stwierdził że zostanie ono udostępnione już niedługo, na razie pozostają nam zatem domysły co do najnowszych ruchów Playa zwiazanych z opłatą za roaming wynikających z powyższej decyzji UKE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...