Skocz do zawartości

Możliwosci internetowe na wyjezdzie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jezeli jest stacjonarny numer ,to pnij do tego by Ci załozyli internet to raptem kosztuje parę Euro więcej..to powinna dopilnować Agencja internet telefon to już jest podstawowy standart a nie ,żeby rodzinę się prosić jak chcesz zadzwonić do domu.Ja tu jestem 7 m-c i zraz na początku kuzynka PDP mi to załatwiła i mam spokój.Cały pakiet kosztuje raptem chyba 7 czy 8 Euro więcej jak abonament.Masz wolne rozmowy na Polske i Niemcy ,no i internet.,ale tylko na numery stacjonarne o tym trzeba pamiętAĆ:)pOZDRAWIAM:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jeśli chcesz to możesz tam kupić jakąś kartę Internetową i możesz spokojnie używać Internetu. Jeśli już masz jakąś umowę w Polsce to jedynie Roaming ale wiadomo ze jednak więcej tam zapłacisz za korzystanie z Internetu niż w Polsce.

no własnie chyba lepiej odpuszcze sobie juz byłam bez internetu na wyjazdach jakos bedzie jak zawsze

[ Data: 16-04-2015, 10:22 ]

Jeśli chcesz to możesz tam kupić jakąś kartę Internetową i możesz spokojnie używać Internetu. Jeśli już masz jakąś umowę w Polsce to jedynie Roaming ale wiadomo ze jednak więcej tam zapłacisz za korzystanie z Internetu niż w Polsce.

a kupujac tam karte internetowa to tez nie moge miec sprzetu z abonamentu w polsce chyba kurcze nie znam sie bardzo na tym bo wiem ze cos chyba trzeba wgrywac to nie potrafie przeskoczyc tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy moze ktos orjentuje sie czy majac w abonamecie tel czy inny sprzt tablet jest możliwosc korzystania w niemczech czy trzeba cos wgrac badz jakie inne szanse na internet na wyjezdzie pozdrawiam odwiedzajacych str :roll:

Nie wgrasz nic w Niemczech, jak masz internet w Polsce -zapomnij o tym,,,

i jak nie ma internetu PDP u którego jesteś to możesz jak masz blisko innych lokatorów -popytać ,czy by Ci nie udostępnili łącza internetowego i jak Ci podadzą kod to wtedy OK! masz internet,,,ale musisz miec w swoim tablecie czy laptopie wi-fi aby wyszukał Ci ten internet,,,sieć ,,,,

Ja bym na głowie stanęła a musi być internet,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam czy moze ktos orjentuje sie czy majac w abonamecie tel czy inny sprzt tablet jest możliwosc korzystania w niemczech czy trzeba cos wgrac badz jakie inne szanse na internet na wyjezdzie pozdrawiam odwiedzajacych str :roll:

Nie wgrasz nic w Niemczech, jak masz internet w Polsce -zapomnij o tym,,,

i jak nie ma internetu PDP u którego jesteś to możesz jak masz blisko innych lokatorów -popytać ,czy by Ci nie udostępnili łącza internetowego i jak Ci podadzą kod to wtedy OK! masz internet,,,ale musisz miec w swoim tablecie czy laptopie wi-fi aby wyszukał Ci ten internet,,,sieć ,,,,

Ja bym na głowie stanęła a musi być internet,,,

z tym udostępnieniem to chyba najlepsza droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dziś w wiadomościach było o zakazie ściągania i udostępniania filmów, jest to nielegalne. PD wspomniała coś, że jej syn będzie sprawdzał rachunek. Szkoda, że nie poinformował mnie, że jest to nie legalne. ja oglądłam dwa filmy na necie, ale nie ściągała. Może ktoś wie coś więcej na ten temat? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam-nie podchodżmy do tego problemu jednoznacznie-oto co mówi prawo------ Zgodnie z obowiązującym polskim prawem, a konkretnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawach autorskich i pokrewnych, pobranie z Internetu muzyki, e-booków, filmu, a nawet seriali nie jest zabronione. Na gruncie powyższej ustawy została bowiem wprowadzona tzw. instytucja dozwolonego użytku prawnego. Dzięki niej jeśli jakikolwiek ze wskazanych powyżej utworów został już rozpowszechniony (czyli krótko mówiąc miał swoją oficjalną premierę) wolno nam z niego korzystać bez zgody jego twórcy. Możemy go w tym przypadku pobrać, nie łamiąc przy tym prawa. Należy jednakże zaznaczyć, że tak pozyskany plik możemy jedynie wykorzystać na własne potrzeby oraz udostępnić go tylko osobom z naszej rodziny lub kręgu najbliższych znajomych. Powyższe ograniczenie ma szczególne znaczenie jeśli pobieramy pliki za pośrednictwem oprogramowania typu p2p (czyli m.in popularnych klientów sieci torrent). Korzystając z tego typu programów, ściągając dany utwór rozpowszechniamy go jednocześnie bliżej nieoznaczonej liczbie odbiorców. W tej sytuacji popadamy konflikt z prawem, narażając się na przykre konsekwencje. Wielu z nas zapewne słyszało o sprawie, w której to polskie kancelarie prawne wysyłały do internautów wezwania do zapłaty z powodu nielegalnego rozpowszechniania filmów.   Czyli jak to robimy i czy wykorzystujemy te dane w celach marketingowych,bo samo sciągnięcie to jeszcze nie grzech -pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Lucyna1964 napisał:

Przecież wszyscy oglądamy filmy na telewizjadzie,czy innych platformach tv.Generalnie chodzi o ściąganie filmów.Zakaz absolutny i surowo karany.

Cytuję siebie.Zakaz ściągania filmów to jest w De.W Polsce różnie z tym bywa.Generalnie ściągają ludzie i szybko zabierają z komputerów żeby namierzyć nie można było.Sama na chomiku.pl kupuję dostęp do filmów, ściągam i mam na pendraiwie ,ale w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

teraz wzięłam abonament z internetem w telefonie  z Orange i mam internet w Niemczech-działa -super,,będąc gdziekolwiek mogę skypa już używać czy WhatsApp,,,jak wukończę limit u mądrali to pomocny będzie internet z telefonu ,bo i tak można polączyć się z internetem,,

kiedyś jak byłam w szpitalu a tam zero internetu ,a ja laptopa z sobą itd, a internetu niet,,,leżę i tak myslę ,skąd tu wziaśc internet-a miałam wtedy Nokię,,z internetem,,,i kabelkami podłączyłam do laptopa i był internet w laptopie ale bardzo powolny,ale to było z 8lat temu ,to może wtedy był jeszcze internet jak ślimak,,,nie taki szybki byłl jak teraz,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blondi napisał:

teraz wzięłam abonament z internetem w telefonie  z Orange i mam internet w Niemczech-działa -super,,będąc gdziekolwiek mogę skypa już używać czy WhatsApp,,,jak wukończę limit u mądrali to pomocny będzie internet z telefonu ,bo i tak można polączyć się z internetem,,

kiedyś jak byłam w szpitalu a tam zero internetu ,a ja laptopa z sobą itd, a internetu niet,,,leżę i tak myslę ,skąd tu wziaśc internet-a miałam wtedy Nokię,,z internetem,,,i kabelkami podłączyłam do laptopa i był internet w laptopie ale bardzo powolny,ale to było z 8lat temu ,to może wtedy był jeszcze internet jak ślimak,,,nie taki szybki byłl jak teraz,,,,

@Blondi a ten abonament z internetem w Orange to na jak długo Ci wystarczy,z tego co słyszałam to w Polsce ok.ale za granicą ??  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, erika napisał:

@Blondi a ten abonament z internetem w Orange to na jak długo Ci wystarczy,z tego co słyszałam to w Polsce ok.ale za granicą ??  

nie wiem na ile mi wystarczy,,będę z niego korzystała jak będę poza zasięgiem,,,mam ja 4 GB internetu to więcej niż mądrala ma w domu ,,nawet nie myślę na ile mi starczy, erika sa ciekawsze rzeczy do myślenia-hahhaha marzenia itd,,buzka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Blondi napisał:

nie wiem na ile mi wystarczy,,będę z niego korzystała jak będę poza zasięgiem,,,mam ja 4 GB internetu to więcej niż mądrala ma w domu ,,nawet nie myślę na ile mi starczy, erika sa ciekawsze rzeczy do myślenia-hahhaha marzenia itd,,buzka

Radziłabym się dobrze doinformować w Orange, bo na Net też jest Roaming i prawdopodobnie są naliczane opłaty pomimo pakietu... nie straszę, ale lepiej sie upewnić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, agryppina44 napisał:

Radziłabym się dobrze doinformować w Orange, bo na Net też jest Roaming i prawdopodobnie są naliczane opłaty pomimo pakietu... nie straszę, ale lepiej sie upewnić

co dziwne ,że sprawdzam swoje konto -specjalnie aby zobaczyć czy coś naliczają i narazie nic,,,może po tygodniu wyjdzie? narazie mało z tego korzystam ,dlatego ostrożnie wszystko robię ,ale samo to ,że jest internet z braku laku i parę groszy się zapłaci,,,zobaczymy,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Blondi napisał:

co dziwne ,że sprawdzam swoje konto -specjalnie aby zobaczyć czy coś naliczają i narazie nic,,,może po tygodniu wyjdzie? narazie mało z tego korzystam ,dlatego ostrożnie wszystko robię ,ale samo to ,że jest internet z braku laku i parę groszy się zapłaci,,,zobaczymy,,,

dostałam wyższy rachunek, a tylko kilka stronek przeleciałam w de dotyczących ustawień wLan, żaden wielki szok z tym rachunkiem, ale to raptem kilka stronek... Piszę o tym, bo też mam w abonamencie i widzę w opcjach możliwość wykupienia pakietów roamingowych za kosmiczne sumy, to już lepiej raz zainwestować w niemiecki sprzęt lub skombinować w Polsce bez simlocka i doładowywać, gdy potrzeba

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, agryppina44 napisał:

dostałam wyższy rachunek, a tylko kilka stronek przeleciałam w de dotyczących ustawień wLan, żaden wielki szok z tym rachunkiem, ale to raptem kilka stronek... Piszę o tym, bo też mam w abonamencie i widzę w opcjach możliwość wykupienia pakietów roamingowych za kosmiczne sumy, to już lepiej raz zainwestować w niemiecki sprzęt lub skombinować w Polsce bez simlocka i doładowywać, gdy potrzeba

 

Ja też mam telefon w Orange ale na karte , nie dokupuję Internetu bo mam WI-FI , kiedyś na próbę kupiłam mały pakiecik i nie wyłączyłam na tel. Internetu .. haha  jedno pyknięcie i zero kasy na koncie a było to za granicą. Jesli bym się już zdecydowała mieć internet będąc za granicą ,to tylko na kartę danego kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc wykoszystałam 460  kb i ponad abonament  internet roaming mam 0,11 groszy do zapłaty,,,a tylko nieraz odebrałam wiadomści z meila i piszę na WatsApp -a na żadne strony nie mam potrzeby wchodzić bo mam internet w domu,,także idzie przezyć,,,przełączyc mogę w każdej chwili będąc w domu,,,na wifi,,,kontrola rachunków musi być ,bo już nie raz rozchulałam się równo,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...