Forum opiekunek osób starszych
Szukaj Ranking Uzytkownikow Użytkownicy Agencje pracy Oferty pracy Zaloguj
Szukaj Użytkowników Społeczność Agencje pracy Oferty pracy Zaloguj

Login: Hasło:
pamiętaj
Nie masz konta? Zarejestruj się!

    FORUM   ROZRYWKA    

Forum opiekunek osób starszych

 

Odpowiedz do tematu Forum Opiekunek osób starszych Opiekunkradzi.pl » Opiekunka po godzinach » Media » Telewizja » Ile kosztują reklamy w tvn?
Ile kosztują reklamy w tvn?
Wiadomość Autor
Wysłany: Sro 08 Kwi, 2009 10:50   Ile kosztują reklamy w tvn?


Mówi się, że telewizje zarabiają na reklamach krocie. Czy ktoś może zna dokładne stawki reklam w TVN-ie? Bardzo mnie to ciekawi.



andi
Gość




UP 5 DOWN  
Wysłany: Sro 08 Kwi, 2009 11:26   


Tutaj masz cennik reklam na 12 kwietnia 2009 (TVN przygotowuje zawsze cennik na miesiąc do przodu). Cena dotyczy 30 sek. spotu. Policz ile ich jest w jednym bloku reklamowym i już będziesz wiedział ile tvn na tym zarabia.

godzina program cena
5:33 ------ przed Uwaga! ----------------------------------- 700 zł
5:48 ------ po Uwaga! /1 ----------------------------------- 400 zł
5:50 ------ przed Telesklep---------------------------------- 400 zł
7:50 ------ w Teraz albo nigdy /1-------------------------- 1 700 zł
7:55 ------ przed Teraz albo nigdy------------------------- 2 700 zł
8:13 ------ w Teraz albo nigdy /2-------------------------- 4 000 zł
8:32 ------ po Teraz albo nigdy /3 ------------------------- 4 800 zł
8:34 ------ przed Psy i koty -------------------------------- 4 900 zł
9:10 ------ w Psy i koty /1 -------------------------------- 12 700 zł
9:15 ------ w Psy i koty /2 -------------------------------- 12 700 zł
10:13 ----- po Psy i koty /3 ------------------------------ 12 300 zł
10:15 ----- przed Duma: podróż do domu -------------- 12 300 zł
10:46 ----- w Duma: podróż do domu /1---------------- 12 700 zł
10:49 ----- w Duma: podróż do domu /2 --------------- 12 700 zł
11:28 ----- w Duma: podróż do domu /3 --------------- 13 100 zł
11:33 ----- w Duma: podróż do domu /4 --------------- 13 100 zł
12:12 ----- po Duma: podróż do domu /5 -------------- 11 500 zł
12:14 ----- przed Młode szpady ------------------------- 11 500 zł
12:40 ----- w Młode szpady /1 -------------------------- 13 500 zł
12:44 ----- w Młode szpady /2 -------------------------- 13 500 zł
13:29 ----- w Młode szpady /3 -------------------------- 14 100 zł
13:34 ----- w Młode szpady /4 -------------------------- 14 100 zł
14:08 ----- po Młode szpady /5 ------------------------- 14 000 zł
14:10 ----- przed Shrek 2 ------------------------------- 17 000 zł
14:40 ----- w Shrek 2 /1 -------------------------------- 21 400 zł
14:43 ----- w Shrek 2 /2 -------------------------------- 21 400 zł
15:20 ----- w Shrek 2 /3 -------------------------------- 23 000 zł
15:25 ----- w Shrek 2 /4 -------------------------------- 23 000 zł
16:01 ----- po Shrek 2 /5 ------------------------------- 16 200 zł
16:03 ----- przed Most do Terabitii --------------------- 16 200 zł
16:35 ----- w Most do Terabitii /1 ---------------------- 16 900 zł
16:38 ----- w Most do Terabitii /2 ---------------------- 16 900 zł
17:16 ----- w Most do Terabitii /3 ---------------------- 18 200 zł
17:21 ----- w Most do Terabitii /4 ---------------------- 18 200 zł
18:10 ----- w Milionerzy /1 ----------------------------- 27 300 zł
18:33 ----- w Milionerzy /2 ----------------------------- 34 400 zł
18:37 ----- w Milionerzy /3 ----------------------------- 34 400 zł
18:53 ----- przed Fakty * ------------------------------- 51 300 zł
19:21 ----- po Fakty /1 --------------------------------- 51 300 zł
19:23 ----- przed Sport --------------------------------- 35 800 zł
19:28 ----- przed Pogoda ------------------------------- 36 000 zł
19:42 ----- przed Uwaga! ------------------------------- 30 100 zł
20:10 ----- w Taniec z gwiazdami /1 ------------------- 54 200 zł
20:14 ----- w Taniec z gwiazdami /2 ------------------- 54 200 zł
20:48 ----- w Taniec z gwiazdami /3 ------------------- 56 900 zł
21:22 ----- w Taniec z gwiazdami /4 ------------------- 59 000 zł
21:26 ----- w Taniec z gwiazdami /5 ------------------- 59 000 zł
21:42 ----- po Taniec z gwiazdami /6 ------------------ 50 800 zł
21:45 ----- przed Teraz albo nigdy --------------------- 50 800 zł
22:00 ----- w Teraz albo nigdy /1 ---------------------- 45 300 zł
22:28 ----- w Teraz albo nigdy /2 ---------------------- 45 300 zł
22:46 ----- po Teraz albo nigdy /3 --------------------- 37 000 zł
22:49 ----- przed Taniec z gwiazdami - kulisy -------- 17 300 zł
23:08 ----- w Taniec z gwiazdami - kulisy /1 --------- 12 200 zł
23:17 ----- po Taniec z gwiazdami - kulisy /2 ---------- 9 300 zł
23:19 ----- przed Kula w łeb ----------------------------- 8 000 zł
23:47 ----- w Kula w łeb /1 ------------------------------ 4 700 zł
0:28 ------ w Kula w łeb /2 ------------------------------ 2 300 zł
0:32 ------ w Kula w łeb /3 ------------------------------ 2 300 zł
1:10 ------ przed Uwaga! ------------------------------- 2 500 zł
1:28 ------ po Uwaga! /1 ------------------------------- 1 200 zł



Martyn Czech
Gość




UP 1 DOWN  
Wysłany: Sro 08 Kwi, 2009 12:23   


Tak, ale nie zapominajcie, że każda produkcja kosztuje i to nie jest zysk na czysto. W tym wliczone musz być:

1. licencje (w przypadku filmu)
2. emisja
3. praca ludzi
4. produkcja
itd. itd.



Xenon
Gość




UP 4 DOWN  
Wysłany: Nie 12 Kwi, 2009 11:49   


strasznie tych reklam leci. Policzcie sobie ile jest reklam w ciągu dnia. Gdzieś 200-400 :shock:



maxiuq
Użytkownik

Pkt. łącznie za posty: UP 1 DOWN
Miejsce w rankingu: 43
Aktywność (pkt): 16



UP 0 DOWN  
Wysłany: Sro 03 Mar, 2010 22:25   


a te ceny to są za miesiąc? czy za jednorazową emisję?



piotr
Gość




UP 1 DOWN  
Wysłany: Pią 17 Gru, 2010 11:34   


Powiem Wam tak pracuje w tvn i to nie jest tak jak wy myślicie. Co że oni zarabiają dziennie 4-6 mln , jeżeli trzeba opłacić kadre ponad 350 osób i to też minimalne pensje 4500 + dodatkowe koszta. Kolega tu dobrze napisał że za każdą produkcje też trzeba zapłacić


to nie jest takie łatwe jak się wam wydaje

Mariusz :smile:



wolu1908knz
Gość




UP 3 DOWN  
Wysłany: Pią 17 Gru, 2010 14:17   


wolu1908knz napisał/a:
Powiem Wam tak pracuje w tvn i to nie jest tak jak wy myślicie. Co że oni zarabiają dziennie 4-6 mln , jeżeli trzeba opłacić kadre ponad 350 osób i to też minimalne pensje 4500 + dodatkowe koszta. Kolega tu dobrze napisał że za każdą produkcje też trzeba zapłacić


to nie jest takie łatwe jak się wam wydaje

Mariusz :smile:


Dokładnie! Dla przykładu rozpiszę na szybko listę kosztów przypadających na produkcję Szymon Majewski Show:

1. Pensja dla Majewskiego
2. Honoraria dla zaproszonych gwiazd (do tego ich dojazd jeżeli są spoza stolicy i ewentualny nocleg w Warszawie).
3. Wynagrodzenia wszystkich aktorów z Rozmowy w tłoku.
4. Opłacenie charakteryzatorek (jednego parodystę charakteryzuje się nawet do 3 godzin).
5. Dziennikarze zapraszający vipów.
6. Scenarzyści Rozmów w tłoku (ktoś te dialogi pisze) i samego programu.
7. Realizatorzy.
8. Operatorzy (kilka kamer).
9. Reporterzy przygotowujący materiały zewnętrzne (cała ekipa).
10. Bator.
11. Dźwiękowcy.
12. Oświetleniowcy.
13. Organizator widowni.
14. Montażyści.
15. Praca studia.

Tylko nad jednym odcinkiem SMSa pracuje łącznie ok. 50 osób (nie wymieniłem wielu z nich, ale są to między innymi asystenci, obsługa planu)!



Armen
Gość




UP 1 DOWN  
Wysłany: Pią 17 Gru, 2010 14:25   


Zapomniałem jeszcze o jednym. Musicie patrzeć na to całościowo. Podałem koszty produkcji 1 programu. A przecież to nie wszystko, bo są koszty utrzymania w miesiącu całej stacji: budynków (w całej Polsce), amortyzacji sprzętu, paliwa, księgowych, ludzi z administracji, zarządu, marketingu, informatyków, sprzątaczek, podatków, telefonów i pierdołowatych, ale zapewne liczonych w dziesiątkach tysięcy złotych spinaczy, długopisów, kartek, zeszytów, drukarek, tonerów itd. itd. Łatwo się liczy jak człowiek zapomina o tym wszystkim. A to nie wszystko. Te koszty rozkładają się na wszystkie emisje, ale są i ktoś musi za nie zapłacić.



Armon
Gość




UP 5 DOWN  
Wysłany: Pią 15 Kwi, 2011 17:51   


przestań chłopie pitolić że produkcja programów kosztuje jakies wielkie pieniadze. Wystarczy popatrzeć na sumy za emisje i stwierdzic ze tv zarabia miliony tygodniowo na reklamach a produkcja jednego programu to tylko proent tej sumy i do tego te zarobki 4500 zł jakiś tam montarzysta czy inny pracownik w tvn. Inni pracują cięzej za 2000 zł



piotras
Gość




UP 0 DOWN  
Wysłany: Czw 01 Gru, 2011 23:05   


dane cennikowe nie pokazują dobrze cen. W tvn można dostać kilkadziesiat procent rabatu.

-------
reklamawtv.pl



reklamawtv.pl
Gość




UP 0 DOWN  
Wysłany: Sro 15 Lut, 2012 11:02   


dddddddd



qqqq
Gość




UP 0 DOWN  
Wysłany: Nie 20 Sty, 2013 22:53   


Ok. Tylko, że dla nas konsumentów nie ważne jest ile zarabia na reklamach telewizja. Ważne jest kto za te reklamy płaci. Telewizja tylko daje swój czas antenowy, za który trzeba zapłacić - m.in. z wyżej wymienionych powodów. A czy ktoś z Was zastanawiał się jak to wygląda od strony firmy, która się reklamuje? O ile się nie mylę, to nie TVN produkuje reklamę tylko wyspecjalizowana firma, której trzeba odpowiednio zapłacić. Później trzeba zapłacić przykładowemu TVN-owi za każde 30sek wg powyższego cennika. A ile razy dziennie widzicie reklamę np. Colgate? Teraz już wiecie dlaczego ta pasta kosztuje 7zł zamiast 3 jak np Colodent? A od dawna wiadomo, że wyprodukowanie każdej z dostępnych na rynku pasty kosztuje dokładnie tyle samo. Tymczasem ludzie myślą, że płacą za jakość. Figa - płacicie za reklamy - wszystko jest wliczone w cenie. Tak to właśnie działa.



lok1
Gość




UP 0 DOWN  
Wysłany: Sob 22 Lut, 2014 19:11   


No tak, a ja się dziwiłem czemu na forum gowork.pl/opinie_czytaj,71 pracownicy podają takie wysokie zarobki, teraz jasne.



Marek
Gość




UP 0 DOWN  
Wysłany: Czw 19 Cze, 2014 19:26   


Wow, ale kwoty.







____________________
www.conrad.pl



Gość




UP 0 DOWN  
Display replies from:   
Forum Opiekunek osób starszych Opiekunkradzi.pl » Opiekunka po godzinach » Media » Telewizja » Ile kosztują reklamy w tvn?